Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Psi všech ras předvedli své dovednosti

Velké Poříčí /FOTOGALERIE/ – Pondělního svátečního dne využili členové Základní kynologické organizace z Hronova a uspořádali na svém cvičišti ve Velkém Poříčí již 4. ročník mezinárodního obranářského závodu o putovní pohár.

9.7.2010
SDÍLEJ:

Ze 4. ročníku mezinárodního obranářského závodu o putovní pohár ve Velkém Poříčí.Foto: Jiří Mach

Již brzy po ránu se začali sjíždět kynologové z celé republiky, ale i z Polska, se svými psími miláčky všech ras a velikostí, aby předvedli své dovednosti a sehranost.

Při ranním slavnostním nástupu všechny soutěžící přivítal vedoucí závodů Pavel Jurišta a popřál všem úspěšné absolvování disciplín. Po seznámení s propozicemi a harmonogramem již nebránilo nic tomu, aby se začalo soutěžit a psovodi předvedli sehranost se svým psem.

Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích, od nejlehčí ZZO, přes ZM, ZZV1 až po tu nejpřísněji hodnocenou ZVV3. Závodilo se v disciplínách: poslušnost a ovládání psa, aport, zdolávání překážek a nejatraktivnější, ale zároveň nejtěžší disciplíně – obrana.

Výkony všech 59 soutěžících bedlivým okem sledovali a hodnotili rozhodčí s národní akreditací Iva Hloušková z Chlumce nad cidlinou a Petr Vyčítal z Vysokého Mýta. Při obranářské disciplíně spolupracovali jako figuranti Ladislav Baťka z Nového Bydžova a Martin Kula z Hradce Králové, kteří jsou držiteli 1. třídy a jsou vyhledáváni i profesionálními psovody pro výcvik služebních psů.

Závody probíhaly za krásného slunečného počasí a po celý den bylo k dispozici i bohaté občerstvení o které se postarala místní organizace. Největší napětí zavládlo po patnácté hodině, kdy přišlo na řadu vyhlašování vítězů, které si vzal na starost vedoucí závodů Pavel Jurišta.

V kategorii ZZO se nejlépe umístil Ladislav Vavřena (66), který byl zároveň nejstarším závodníkem. Další místa obsadili Klára Fendrychová a Eva Janečková. Z 32 soutěžících v této kategorii se na 26. místě umístila nejmladší závodnice – šestiletá Anička Součková.

V kategorii ZM si nejlépe vedl Vratislav Jirman před Petrou Adamcovou a Janou Reichovou. V kategorii ZVV1 patřila první dvě místa Pavlu Jurištovi, který soutěžil se dvěma psi a za ním se umístila Jana Vlachová.

Nejvyšší a nejtěžší kategorii ZVV3 vyhrál s 98. body ze 100 možných Bohuslav Fiala, který se stal zároveň i absolutním vítězem a odnesl si putovní pohár. Další místa obsadili Zbyslav Příhoda a Martin Hron. Vítězové všech kategorií obdrželi poháry a hodnotné ceny věnované sponzory. Nevšední podívaná to byla též pro diváky, kteří obdivovali jak se dají vycvičit ne jen plemena psů která se běžně používají pro služební účely.

„Celé závody hodnotím jako velmi povedené, soutěžící přistupovali ke všem disciplínám zodpovědně a vše se odehrálo v duch fair-play,“ řekl k závodům rozhodčí Petr Vyčítal.

„S průběhem celého dne jsem spokojený, nevyskytly se žádné problémy a hlavně nám bylo příznivě nakloněno i počasí i když pro psi i jejich majitele bylo až příliš velké horko. Spokojenost byla i na straně soutěžících, kteří při loučení děkovali za příjemně strávený den. Největší poděkování si ale zaslouží všichni členové naší organizace, kteří zajišťovali organizaci závodu a postarali se o žaludky všech, kteří na závody zavítali. Poděkovat si též zaslouží nestranní porotci a figuranti, kteří trpělivě asistovali při obranářských disciplínách,“ řekl Deníku vedoucí závodů Pavel Jurišta. (Jiří Mach)

9.7.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Noční jezdec se posilnil alkoholem. Hlídka ho zastavila poblíž domu

Ilustrační foto

Obrat v zápase režíroval Klesl

NAŠI PRVŇÁCI z Montessori základní školy Náchod a ZŠ Zbečník

Náchodsko - Každou středu vám představíme čerstvé prvňáčky z našeho regionu.

TIP LIGA: Vítězem devátého kola je Josef Jirásek

Náchodsko - Suverénním vítězem 9. kola se stal JOSEF JIRÁSEK z Horní Radechové, který zariskoval a to mu vyneslo výborných 16 plusových bodů.

První loupež se povedla, druhá skončila fiaskem. Dostal sedm let

Náchod, Hradec Králové - Sedm let vězení udělil soud 30letému Lukáši Tichému za dvě loupeže u náchodského Kauflandu.

Bílé pláště dnes lékaři neobléknou

Královéhradecko - Praktičtí lékaři dnes budou stávkovat. Chtějí upozornit na málo peněz, které jdou do ambulancí, zavedení elektronických receptů a nadbytečné papírování.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení