První programovou nabídkou Artcafé je Jazzová kavárna. V pravidelných měsíčních intervalech představujeme kvalitní jazzové hudebníky a jazzová uskupení z regionální scény i celého Česka. Tyto live večery se střídají s večery poslechovými, zaměřenými na počátky a vývoj jazzu. Formou povídání proloženým hudebními ukázkami předkládají moderátoři veřejnosti zajímavosti z jazzového světa.

V říjnu se můžete těšit na následující vskutku bohatý program, který zahřeje u srdce a potěší duši.

Středa 9. 10. od 19.00 hodin

Tony Ackerman sólo

sál Kreslírna

Americký virtuózní kytarista Tony Ackerman žije v České Republice třicet let. V jazzovém duu s Martinem Kratochvílem hrál tisíce koncertů nejen u nás, v Evropě, USA, ale i na Blízkém Východě. Společně nahráli devět LP. U nás v ArtCafé se Toni Ackerman představí ve fascinujícím sólovém večeru hrou na pěti akustických kytarách. V první polovině večera bude čerpat ze svých hudebních kořenů v různých amerických stylech folk, bluegrass, blues a ragtime.

V druhé části večera bude pokračovat klasickou kytarou, brazilskou Bossa Novou a na závěr zahraje své originální skladby a improvizace, které jsou inspirovány hudebními styly z celého světa.

Středa 16. 10. od 19.00 hodin

Bardolino

sál Kreslírna

Smyčcové nástroje, lidské hlasy, perkuse, to vše spojené v netradiční celek klasické a lidové hudby. Bardolino překračuje žánrové hranice a v jeho projevu se odráží radost z muzicírování.

Středa 23. 10. od 19.00 hodin

ROBERT BALZAR TRIO

sál Kreslírna

Křest CD mimořádný program klubu pro fanoušky jazzu a skvělé muziky.

Trio Roberta Balzara znáte už z loňského roku, kdy se v ArtCafé představilo skvělým vystoupením. Nyní u příležitosti vydání nového CD opět zavítá do Broumova. Máte jedinečnou možnost vychutnat si nové skladby a zúčastnit se křtu tohoto nového CD, které bylo nahráno v dubnu tohoto roku v New Yorku, v Sear Sound Studiu za asistence věhlasného zvukaře Jamese Farbera.

Na místě prodej CD a autogramiáda. (kh, bed)