VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sál praskal ve švech. Kostelečtí slavili výročí

Červený Kostelec /FOTOGALERIE/ - Sobotní velký slavnostní Galavečer se stal vyvrcholením několika úspěšných akcí, které se v průběhu celého roku uskutečnily v rámci oslav 650. výročí od první písemné zmínky o městě. Úplnou tečku za rokem oslav udělá předvánoční koncert Hany Zagorové.

12.11.2012
SDÍLEJ:

Galavečer v Červeném Kostelci se uskutečnil v rámci oslav 650. výročí od první písemné zmínky o městě.Foto: Jiří Mach

Pořadatelé museli diváky odmítat

Půl hodiny před zahájením programu postávala před divadlem J.K.Tyla ještě početná skupina lidí. Ti doufali, že se jim podaří na program dostat, ale pořadatelé je museli odmítnout, jelikož hlediště bylo včetně všech přístavků naplněné k prasknutí.

To zamrzelo i starostu Červeného Kostelce Petra Mědílka. „Těší mě, že je o naše akce mezi obyvateli zájem a prozatím byly dle ohlasů i úspěšné. Bohužel, kapacita sálu je omezená a tak doufám, že se na nás odmítnutí hosté nebudou zlobit," uvedl starosta.

Úderem devatenácté hodiny zahájili tříhodinový maraton zábavy moderátoři večera Marcela Nejmanová ve stylových šatech symbolizujících charakteristické znaky města a Pavel Labík. Po přivítání představili orchestr BigBand 2012, který zajišťoval hlavní hudební doprovod celým večerem.

Starosta města Petr Mědílek pozval na pódium zástupce hostů z partnerských měst. Ze švýcarského Küsnachtu Martina Bachmanna, z polských Zabkowic Slaskich Marcina Orzeszka a z německého Uchte Thomase Kroppa. Ti přednesli krátkou zdravici a z rukou starosty obdrželi na upomínku plaketu symbolizující výročí města.

Následně se zábavný program rozjel na plné obrátky. Kromě orchestru a jeho sólistů vystoupili stepařská skupina Fidgety Feet, trio Moravia a v pestrobarevných kostýmech Brasil Show s ukázkou samby a bojového tance.

Vyprávěli historky a vzpomínali

V průběhu večera přišli na pódium vyprávět veselé historky i vzácní hosté, kteří mají k Červenému Kostelci nezapomenutelný vztah. Nechyběl mezi nimi herec Stanislav Zindulka, který sice není místním rodákem, ale přitahuje ho sem zdejší ochotnický soubor, do kterého se zamiloval a několik let s ním i vystupoval.

Dalším hostem byl náčelník Generálního štábu Petr Pavel, který od svých šesti měsíců prožil celé mládí v Kostelci a má na své dětství spoustu vzpomínek, zejména na klukoviny, které s kamarády prováděl. Rád se sem vrací a bude prý i nadále, jelikož zde má pevně zapuštěny kořeny celá jeho rodina.

Své vzpomínky na město povyprávěl i kněz a zdejší rodák Tomáš Holub, který mimo jiné působil jako kaplan na bojových misích po boku našich vojáků.

Posledním hostem byl herec Jiří Klem, jenž část svého dětství v Kostelci prožil a na toto období má stále řadu nezapomenutelných zážitků a vzpomínek.

Na závěr se ještě všichni vystupující a hosté přišli za doprovodu bouřlivého potlesku rozloučit a popřáli Červenému Kostelci spoustu dalších úspěšných let. „Jubilejní rok je pomalu za námi. To, že byl úspěšný nás ale neopravňuje k tomu, abychom polevili v práci. I nadále budeme dělat maximum pro spokojenost našich občanů," nechal se slyšet Petr Mědílek. Jak dodal, poděkování patří celému kolektivu, který všechny akce zajišťoval, a to na profesionální úrovni. 

Jiří Mach

Autor: Redakce

12.11.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Před volbami dali přednost rodině a vstoupili do svazku manželského

Před volbami dali přednost rodině a vstoupili do svazku manželského

Počítání volebních hlasů.
AKTUALIZUJEME
70

Volební místnosti se zavřely. ANO jasně drtí své soupeře

Manželé Doležalovi z Náchoda volili v hlavním městě Švédska

Stockholm, Náchod - Eva a Michal Doležalovi z Náchoda měli cestu do Stockholmu naplánovanou už dlouho před volbami. "Nebyla nám však lhostejná naše budoucnost a pokud chci věřit v demokracii, je nutné, aby byla volební účast co nejvyšší," říká maminka třech dětí.

Svůj hlas hodil do volební urny jen pár vteřin před uzavřením volební místnosti

Božanov - Je krátce před čtrnáctou hodinou a do uzavření volebního okrsku zbývají tři minuty.

Manželé Žočkovi volili doma, komise za nimi přijela s přenosnou volební urnou

Rožmitál u Broumova - Celkem 50 voličů z evidovaných 129 přišlo během pátku odevzdat svůj hlas v nejmenším volebním okrsku na Broumovsku.

OBRAZEM: V Jaroměři volí mezi historickými vlaky

Jaroměř /FOTO/ - Železniční muzeum Výtopna v Jaroměři se v pátek 20. října proměnilo ve volební okrsek číslo 18.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení