VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Seminář prezentoval výsledky amatérského divadla

Hronov – V první polovině letošního 80. Jiráskova Hronova byly části dopolední a poobědové věnovány mimo jiné i odbornému sympoziu o amatérském divadle.

5.8.2010
SDÍLEJ:

Pod názvem „Tradice českého ochotnického divadla a amatérské divadlo dneška“ uspořádalo seminář Muzeum amatérského divadla v Miletíně.Foto: Archiv pořadatelů

Pod názvem „Tradice českého ochotnického divadla a amatérské divadlo dneška“ uspořádalo seminář Muzeum amatérského divadla v Miletíně. V řadě referátů a vystoupení teatrologů, odborných pracovníků i praktiků z řad členů současných souborů nebo jejich organizátorů byly prezentovány výsledky amatérské, ale i profesionální, které nějak souvisejí s amatérským divadlem.

V neděli si účastnící sympozia prohlédli Muzeum českého amatérského divadla v Miletíně, prošli se naučnou stezkou K. J. Erbena včetně návštěvy expozice rodného domku K. J. Erbena a zahájili sympozium besedou na téma Muzeum – ideály, mýty, realita. Následně pak – už v sále hotelové školy v Hronově – pokračovalo sympozium velice rozmanitými programové bloky, jež zasahují všechny oblasti činnosti ochotnické hnutí.

Seminář byl rozdělen do několika bloků, jako např. Inspirace historií, Uchování kulturního dědictví divadla, Revolta proti tradici a Ochotníci a společnost.

V průběhu obou dnů vystoupilo 17 našich vynikajících odborníků a znalců amatérského divadla jako Alexandr Gregar, předseda Volného sdružení východočeských divadelníků, Václav Martinec, Ateliér herectví Václava Martince nebo Vítězslava Šrámková, vedoucí projektu Dějiny českého amatérského divadla Databáze českého amatérského divadla.

Tématický blok „Inspirace historií“ uvedl dramaturg a zakladatel festivalu Theatrum Kuks Stanislav Bohadlo z Univerzity Hradec Králové.
O východiscích a možnostech scénografie v amatérském divadle mluvil také scénograf Petr Kolínský a Adéla Doudová přednesla referát o vývojových etapách a dramaturgii tradičního ochotnického souboru v Hronově.

Ředitelka Nipos Praha Lenka Lázňovská se pokusila o srovnání současného českého amatérského divadla s divadlem v Evropě, Julie Kočí pohovořila na téma etnické divadlo, především to romské.

(Jiří Mach)

5.8.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V Náchodě volili Pavel Bělobrádek, Jan Birke i Soňa Marková

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Martin Jiránek

Martin Jiránek: „Je vidět, že se lidem současný styl politiky přestal líbit"

Před volbami dali přednost rodině a vstoupili do svazku manželského

Janovičky u Broumova - Vhodit volební lístek do volební urny je úkon, který se neděje každý den.

AKTUALIZUJEME

Volební místnosti se zavřely. ANO jasně drtí své soupeře

Královéhradecký kraj - V pátek a v sobotu mají lidé možnost jasně se vyjádřit k budoucnosti Česka. Od 14 hodin, kdy začaly volby do Poslanecké sněmovny PČR, jsou otevřené volební místnosti a voliči až do sobotního odpoledne mohou rozhodovat, kdo zemi v následujících čtyřech letech povede.

Manželé Doležalovi z Náchoda volili v hlavním městě Švédska

Stockholm, Náchod - Eva a Michal Doležalovi z Náchoda měli cestu do Stockholmu naplánovanou už dlouho před volbami. "Nebyla nám však lhostejná naše budoucnost a pokud chci věřit v demokracii, je nutné, aby byla volební účast co nejvyšší," říká maminka třech dětí.

Svůj hlas hodil do volební urny jen pár vteřin před uzavřením volební místnosti

Božanov - Je krátce před čtrnáctou hodinou a do uzavření volebního okrsku zbývají tři minuty.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení