Zdravotní sestřičky, které se dostaly do finále soutěže Batist Nej sestřička České republiky, se musely předvést například při módní přehlídce ve zdravotnických uniformách. Plnily také ošetřovatelské úkoly, musely například ukázat, jak by ovázaly ránu, zabalily pacienta do plen či mu zastavily krvácení na břiše. Pacientem nebyl nikdo jiný než Muž roku Robert Anderle. Sestry odpovídaly také na otázky poroty složené z lékařů, ředitelů nemocnic, herců, místních politiků a osobností kulturního a společenského života.

Proč je na píchání vysoká?

Třeba herečka Uršula Kluková se ptala, proč musí mít sestry vysokou školu, aby mohly píchat pacienty. „Já jsem píchala a vysokou nepotřebuju," řekla Kluková. Známého kardiochirurga profesora Jana Pirka zase zajímalo, v jakém orgánu sídlí láska a odpovědí mu bylo, že přeci v srdci. Sexuolog Radim Uzel chtěl vědět, čím to je, že práci sester vykonává více žen, než mužů? „My ženy máme více vztah k péči, ošetřovatelství, máme více tu lásku. Jsme tak přírodou naprogramovány," odpovídala mu Lenka Nováková, která se nakonec stala tou Nej sestřičkou. Uzel jí odvětil: „S tím pečovatelstvím by s vámi feministky hrubě nesouhlasily, ale u mě máte deset bodů samozřejmě."

Psychiatra Jana Cimického zajímalo, na co by se tázaná sestřička vymluvila, když přijde do ordinace k doktoru Uzlovi o den později. „To je záludná otázka. Asi bych se vymluvila na to, že jsem měla včera opravdu kvalitní sex a tudíž jsem ho nevyhledávala ten den a přicházím o den později," odpověděla mu tázaná. Na to Uzel podotkl, že nejlépe je to vždy zakamuflovat tím, že člověk zaspal. Povyprávěl o epizodě, kdy dorazil pozdě na živé vysílání do rádia do pořadu s Cimickým: „Přišel jsem tam o deset minut později, bylo deset hodin večer…, a Cimický řekl celému národu do rádia: Tak pan doktor Uzel zaspal."

Kladení otázky zaskočilo filmaře Tomáše Magnuska: „Já tady celou dobu sedím a pozoruji a nevím, na co se mám zeptat. Co jste měla k večeři?" Na to mu jedna ze sester odpověděla, že kousek pizzy. „Ale jak na vás tak koukám, tak hodně malý. A co budete mít zítra k večeři?," ptal se Magnusek. Když se dozvěděl, že řízek, dodal: „Výborně, máte šest bodů."

Kytice, po které se dá sjet

Už čtvrtý ročník soutěže spoluorganizoval pořadatel charitativních akcí David Novotný. Akcí chce upozornit na náročnou a obětavou práci sestřiček a zároveň ukázat, že i ony jsou společenské a mají rády legraci a zábavu. Všem sestrám na pódiu řekl, že jsou osobnosti. Sám pak dostal jako poděkování od političky Soni Markové kytici, kterou zdobily léčebné přípravky. Na to konto zabodoval u diváků moderátor Lukáš Hejlík, známý rolí v jednom z populárních seriálů ze zdravotnického prostředí: „To je kytice, po které se dá i sjet."

Diváci se také pobavili, když si David Novotný a šéf firmy, která akci spolupořádala, Tomáš Mertlík povídali, koho je to vlastně počin. „Vy jste jako tatínek a já maminka," řekl Novotný. „A co je naše děťátko?," ptal se Mertlík a Novotný odpověděl: „No ta akce."

Její výtěžek jde na konto hospicu Anežky České v Červeném Kostelci a na akci pro hendikepované děti, kterou pořádá Základní škola Josefa Zemana v Náchodě.