Přivezli novou českou rodinnou komedii Strašidla, ve které se potkává moderní současnost s pohádkovým světem nadpřirozených bytostí. Spolu s režisérem předstoupili před diváky herci Tereza Bebarová, Petr Šimčák a Nelly Řehořová. Ta pochází z Police nad Metují a je už známá i jako zpěvačka.

Podle Zdeňka Trošky vznikl film zcela náhodou. „Nějaký pan Jiří Kos mi poslal dopis a napsal v něm: „Vážený pane režisére, jmenuji se Jiří Kos a píšu si pro radost. Napsal jsem takovou věc, dal jsem to číst svým známým a ti mi řekli, že je to legrace, abych to poslal Troškovi, ať to natočí,"" líčil režisér divákům, kteří zavítali na páteční promítání. Vysvětlil, že touto komedií chtěli navázat na filmy ze 70. let minulého století, jako byly například Dívka na koštěti, Arabela nebo Jak utopit doktora Mráčka.

Zdeněk Troška v Náchodě.

Tak trochu strašidelná komedie s řadou vtipných momentů pojednává o rodině hejkala Huga, která se nechce vystěhovat ze svého domu a je přinucena adaptovat se do běžného života obyčejných smrtelníků, kteří jim umí pěkně zkomplikovat život.