Hned na začátku programu si přišly na své zejména děti, pro které pořadatelé z řad členů místního sboru dobrovolných hasičů připravili různorodé soutěže, za jejichž správné splnění si každý odnesl drobnou odměnu.

Soutěže i fotbal

Ratolesti vyzkoušely svou mušku při střelbě ze vzduchovky a při házení míčku do pusy rozesmátého klauna. Tělo pak dále zaměstnaly skákáním v pytli, namotáváním provázku s bonbónem na jazyk, hledáním předmětu se zavázanýma očima a mnohým dalším.


Zatímco caparti soutěžili a navíc zhlédli i ukázku požárního útoku v podání členů kroužku mladých hasičů, na druhé straně sportoviště se připravovaly skupinky, které chtěly poměřit své síly při turnaji v minikopané.


„Do turnaje se zapojily čtyři manšafty. Vítězem se nakonec stal tým s názvem Zvoňákova chlastací parta, který si za prvenství odnesl mimo jiné i šampus ,“ informoval nás velitel SDH Suchý Důl Luděk Thér.

Zvolili superstar

Suchodolský den, který provoněly grilované klobásky od Radka Klímy, pokračoval dále i ve večerních hodinách, jež patřily taneční zábavě. Na té účastníkům, kterých se sešlo nakonec něco přes stovku, rozproudila krev v žilách kapela BTK z nedalekého Bezděkova nad Metují, jejíž bohatý repertoár se rozezníval obcí dlouho do noci.


Krátce po půlnoci ho přerušila pouze soutěž ve zpěvu–Superstar. Posluchačům se nejprve představili dva sólisté Michaela Maryšková s písní od Ewy Farne Měls mě vůbec rád a dále Milan Rotter se songem Jassie James. Třetím vystupujícím se pak stalo kvarteto ve složení Jan a Petra Bornovi, Isabela Strašilová a Jana Gerhartová. Silná čtveřice (vlevo) vypustila z úst do hluboké noci hit od skupiny Argema Tohle je ráj, se kterým v pěveckém klání zvítězila a mohla svůj úspěch vzápětí oslavit vyhranou lahví šampaňského.