Šustr se koncem 90. let po ukončení činnosti Tiché dohody z hudební scény vytratil. K hudbě opět přičichl až před dvěma lety při natáčení doprovodu reklamního spotu. "Jak jsem se vrátil zpátky do studia, tak mě to chytlo a rozhodl jsem se, že udělám desku," řekl Šustr.

Ke spolupráci přizval svého bývalého spoluhráče z Tiché dohody, baskytaristu Michala Šeráka. Třetím členem kapely se stal bubeník Mikoláš Nop, který dále působí ve skupinách Bůhví a Sto zvířat. Styl nové kapely Šustr charakterizuje jako kytarový písničkový rock s "výlety" do 70. let minulého století a žánrů jako hard rock, blues rock či psychedelie; oproti Tiché dohodě je nová kapela tvrdší a "rockovější".

Kromě vlastních skladeb Šustr na desku nahrál i novou verzi Have a Cigar od Pink Floyd, jež vznikla původně jen pro zábavu muzikantů ve studiu.

Nyní se 2 Wings posluchačům představí ještě na festivalu Masters of Rock ve Vizovicích na Zlínsku, na podzim chystají několik klubových koncertů.

Nové album si příznivci kapely mohou objednat prostřednictvím jejích internetových stránek www.2wings.cz. "Myslím si, že časem cédéčka budou spíš pro sběratele a fajnšmekry a hudba pojede elektronicky, čemuž se snažíme vyjít vstříc," prohlásil Šustr, který se živí občanským zaměstnáním jako úředník. "De facto jím dotuji kapelu, protože všechno jsem produkoval ze svých peněz," dodal.

Jiří Janda