Špičkoví čeští cyklocestovatelé budou vyprávět své zážitky

14. 1. 2020 od 18.30 hodin: Čeští cyklocestovatelé Lucie a Michal Jonovi již přes 25 let poznávají planetu ze sedla kola. V nohách mají přes 135 tisíc expedičních cyklokilometrů v 51 zemích všech kontinentů, tříletou cestu kolem světa i řadu dalších několikaměsíčních cykloputování po celém světě. Projeďte se s nimi po národních parcích Patagonie a prostřednictvím obrázků a jejich vyprávění zavítejte do chilských i argentinských národních parků. Hory, sopky, ledovce, deštné pralesy, zkamenělé lesy, dravé řeky i burácející vodopády, fauna i flora na jihu Ameriky patří k tomu nejkrásnějšímu. Vyprávět budou v 3D kině Luník v Červeném Kostelci.

Přijďte si společně vyrobit karnevalové masky

14. 1. 2020 od 15.00 hodin: Blíží se čas karnevalů a v novoměstské Stonožce si můžete vyrobit originální škrabošku nebo masku na obličej. Určeno pro všechny šikovné děti.

Šifra mistra Dientzenhofera se skrývá v barokních kostelech

15. 1. 2020 od 18.00 hodin: Městská knihovna Nové Město nad Metují zve na přednášku Zdeňka Zahradníka na téma Šifra mistra Dientzen-hofera aneb Tajemství barokních kostelů na Broumovsku. Přednáška bude se světelnými obrazy, divadelními prvky a závěrečnou hypotézou.