Od konce května se také rozbíhá pravidelný kulturní program. Ve středu 27. května se uskuteční koncert ArtCafé, který do Kreslírny pozve jazzové Najponk trio a po celé léto pak ArtCafé pokračuje v klášterní zahradě formou open air koncertů. V sobotu 30. května startují oblíbené Interaktivní prohlídky Skriptoria - středověké klášterní písárny. Od června budou v nabídce tradiční akce - ranní i večerní meditace, degustace vín v Benediktinských sklepích a přístupné jsou i výstavy v Galerii Dům a v Dětské galerii Lapidárium.

Farma Wenet láká na oddech a relax ve společnosti zvířátek
(denně od 10 do 17 hodin, Broumov):
Farma Wenet je obklopená malebnou krajinou Broumovska, která skýtá mnohé vyžití v každém ročním období, od romantických procházek po okolí, po celodenní výlety do skal, zdejších lesů, návštěvy památek, ale i oddech a relax u zvířátek na farmě. Návštěvník má možnost se setkat s různými druhy zvířátek, některá z nich má možnost si i osobně pohladit.

Žernovský bajk se uskuteční v původním termínu
(13. června, Žernov):
Letošní ročník Žernovského bajku se uskuteční v plném rozsahu v sobotu 13. června. Pořadatelé do poslední chvíle vyčkávali na možné rozvolnění restriktivních opatření, snažili se myslet pozitivně a nepanikařit s překládáním akce na náhradní termín.
Jsou připraveny trasy od 2,2 km po 39 km pro závodníky a hlavně širokou veřejnost od kategorie odrážedel pro nejmenší až po 70+. Jako doprovodný program je připravena půjčovna koloběžek, Vlasta Kabeláč Čiháček předvede svoji Trial Show a děti jistě zaujme kouzelnické vystoupení.
Od 17:00 vystoupí po dlouhé „koronavirové pauze“ kapely Benjamings clan a Rizikové pracoviště.

Výzva
Setkali jste se se zajímavým člověkem? Navštívili jste zajímavé místo? Víte o krásném místě v přírodě? Fotíte rádi ? Podělte se se čtenáři. Stačí vložit váš příspěvek na odkaz čtenář-reportér na www.nachodsky.denik.cz.