Hlavním hostem festivalu bude legenda českého black metalu skupina Törr (na snímku), která dorazí do Hejtmánkovic už pěkně rozjetá přímo z vizovického Masters of Rock. Kapela vystoupí na Náchodsku po dlouhých 17 letech. Ti, kdo znají Kladivo na čarodějnice, Armagedon, Kult ohně, Chcípni o kus dál, Made in Hell a jiné, si přijdou určitě na své. Každopádně návštěvníci festivalu v závěru přehlídky uvidí, jak to vypadá, když s čerty nechodí Mikuláš…
Dozajista zajímavým oživením bude účast ostravské rock -metalové violoncellové kapely Hyperion. Tři čela a bicí – tak takových kapel je po Evropě všeho všudy pět a právě Hyperion mezi ně patří. Skupina (jmenuje se podle titán Hyperiona z řeckých bájí, jenž byl otcem Měsíce, Slunce a Jitřenky) je také asi jedinou kapelou na světě, která, aniž by působila nepatřičně, může hrát na Smetanově Litomyšli i blackmetalových festivalech…


Po loňském Volantu ani letos nebude v Hejtmánkovicích chybět zvuk je další česká punková legenda – tentokrát v podání skupiny Totální nasazení. „Kapelu si vybrali sami návštěvníci naprosto jednoznačně v hlasování. Tak ji mají tady,“ říká organizátor festivalu Miroslav Sluka.


Takřka na domácím festivalu se i letos posluchačům představí skupina, která v minulých dvou letech dokázala nejlépe přivést publikum do varu. Heebie Jeebies zde zahrají do třetice a podle slov organizátorů pak nechají své fanoušky dva roky vyhladovět.


Další kapely, které zde budou k slyšení jsou Psycho radio, tříhlavá formace z Hranic na Moravě, Liveevil, jejichž produkce zaujme všechny ty, jimž je blízká muzika britských Paradise Lost a Sputnik, jenž hraje „zlý pop“ okořeněný elektronikou, trochou punku a originálními texty. „Sputnik měl v červnu nehodu, ale muzikanti z ní vyvázli v pořádku, takže se představí v plné síle,“ řekl nám včera Miroslav Sluka, a dodal, že předprodej lístků za zvýhodněné ceny trvá do pátku na čtyřech místech – v Broumově, Meziměstí, Náchodě a Teplicích nad Metují.