Ve dvacet hodin zahájila ples moderátorka večera Lucie Peterková, která celým večerem provázela. Po oficiálním zahájení patřil taneční parket taneční skupině Takt z Červeného Kostelce, která svým vystoupením povzbudila příchozí k tanci. Potom již parket ovládli tancechtiví hosté a zábava se rozproudila na plné obrátky. O hudební doprovod se postarala taneční kapela Music band Errori z Opočna. Ve 21:15 hodin přišel čas kdy byly oceněny osobnosti města, které vynikají ve svém oboru a zasloužily se o jeho rozvoj a propagaci města. Pamětní listinu,věcný dar a květiny převzaly z rukou starostky, místostarosty a senátora Petra Pakosty.

V letošním roce si ocenění převzali:

Věra Prouzová – za dlouholetou aktivní činnost v hronovském divadelním souboru, kde účinkovala od roku 1948.

Josef Hurdálek – za dlouholetou aktivní činnost v hronovském fotbale, který se fotbalu věnuje již od svého útlého mládí a hronovskému fotbalu věnoval svůj veškerý volný čas. V klubu si prošel od hráče, přes hrajícího trenéra, trenéra až po vedoucího klubu a ve své činnosti je stále aktivní.

Jana Ševců a její kolektiv dvanácti sokolek – za vzornou reprezentaci města a České republiky na „Festivalu zlatého věku“ v říjnu loňského roku v Portugalsku. Aktivní kolektiv žen se pravidelně schází v hronovské sokolovně a nevěnují se pouze cvičení, ale pro zábavu dalších nacvičují různé humorné scénky s kterými poté baví obecenstvo na různých akcích.

Bábinkám, jak si tyto sokolky říkají, patřily i další dva kulturní vstupy ve kterých se přítomným představili se scénkou „Rozpustilé bábinky“ a druhá měla název „Mořské víly“. Obě humorná vystoupení měly u přihlížejících velký úspěch a mohutným aplausem je vyzývali k návratu na parket.

Netrpělivě očekávaná chvíle nastala ve 23:30 hodin, kdy přišla řada na losování tomboly o opravdu hodnotné ceny, rozporuplná byla jen hlavní výhra, kde většina lidí měla strach co by s ní udělali – tou cenou byl totiž statný divočák. Nakonec ale výherce ani moc zaskočen nebyl a hlavní cenu si odvážel s humorem.
Zábava se protáhla do pozdních nočních hodin a všichni odcházeli spokojeni – tak nashledanou za rok na 14. plese Města za rok. (Jiří Mach)