Ta začala již včera prvními vystoupeními mladých klavíristů. Celkem se porotcům představí téměř čtyřicet soutěžících ve věku do 17 let z České republiky, Slovenska, Polska a Rakouska. Soutěž probíhá v areálu broumovského kláštera v multifunkčním sále Dřevník na koncertní klavír Steinway & Sons. Účinkující vystupují bohužel před prázdným hledištěm, bez publika, pouze za doprovodu rodičů a pedagogů.

„Rozhodnutí risknout přípravy prezenční formy soutěže se ukázaly jako nadmíru šťastné. Doufáme, že letos bude Broumovská klávesa mimořádnou inspirací pro všechny děti, které se v době pandemie poctivě připravovaly v nestandardních podmínkách, bez přehrávek, koncertů a dalších živých vystoupení. Bude i oceněním práce jejich učitelů a rodičů, kteří to také neměli jednoduché,“ říká organizátorka soutěže Tereza Kramplová.

Na vítěze všech kategorií čekají jak finanční odměny, tak především živá vystoupení na Slavnostním koncertu laureátů v pražském Rudolfinu na podzim 2021, na letním hudebním festivalu Za poklady Broumovska a za doprovodu Západočeského symfonického orchestru Mariánské lázně v rámci jeho sezóny.