Stálice na českém hudebním i společenském nebi, mnohonásobná zlatá slavice, vynikající zpěvačka s profesionálně řízenou kariérou. Tyto a mnoho dalších přívlastků patří Lucii Bílé. Královéhradecké Kongresové centrum Aldis bude v úterý 15. září jednou ze zastávek jejího aktuálního Bang Bang Tour, které po roční koncertní přestávce v sedmi velkých českých a moravských městech produkuje společnost Petarda Production.

Pro dobrou věc

Lucie Bílá se rozhodla spojit toto turné s propagací Nadace policistů a hasičů, která pomáhá pozůstalým po lidech, kteří při této náročné práci zahynuli. První dáma českého hudebního nebe chce nadaci pomoci nejen finančně. Jeden z koncertů – neveřejné vystoupení v polovině října na pražském Barrandově – věnuje pouze pozůstalým po policistech a hasičích.

Neveřejně

„Celé turné je věnováno Nadaci policistů a hasičů a hlavně pozůstalým po tragicky zemřelých hrdinech,“ říká v této souvislosti Lucie Bílá. „Přichystali jsme na 13. října v Ateliérech Barrandov jedinečný koncert pro dvě stě pozůstalých. Během koncertu, který se bude natáčet také pro televizi, předáme s organizátory turné hodnotný šek této nadaci, která se stará o sirotky a vdovy.“ Reálné osudy konkrétních pozůstalých Lucie Bílá připomene na svých koncertech také prostřednictvím projekcí na jevišti.

Obráceně

Lucie Bílá v úterý večer v Hradci Králové (naposledy v Kongresovém centru Aldis vystoupila před dvěma lety společně s Ewou Farnou a svým tehdejším manželem Václavem Noidem Bártou) udělá radost svým věrným fanouškům nejen největšími hity své dlouhé kariéry, ale přidá i ochutnávku z připravovaného alba, jehož název dal jméno celému turné.

„Vím, že se nejdřív nahraje deska a pak se dělá turné, ale já to chtěla udělat obráceně. Chci nejdřív nové písničky představit svým fanouškům.“ Ti se tedy mohou těšit na čtyři skladby v opravdové premiéře.

Z Paříže

Lucie Bílá se představí v Hradci Králové s novou, lehce rebelskou image – ostříhaná a vybavená nejnovějšími módními vychytávkami, které si osobně na konci léta vybrala v pařížských buticích.