Prologem festivalu bude slavná Shakespearova komedie Jak se vám líbí, jak se vám líbí? v netradičním pojetí, kterou v pátek 31. července srpna v 18.30 hodin v Jiráskově divadle představí Divadelní klub Jirásek z České Lípy.  Se známými písničkami vystoupí na náměstí Čs. armády ve 21.15 hodin skupina The Beatles Revival.

Slavnostní zahájení se uskuteční v sobotu 1. srpna v 15.00 hodin opět na náměstí. Těšit se můžete na  pozoruhodnou kapelu The Tap Tap, Koletovu  hornickou hudbu nebo orientální tanečnice.

Prestižní festival během devíti dnů nabídne návštěvníkům nejúspěšnější inscenace z celostátních přehlídek i tvorbu zahraničních souborů. Je otevřen všem divadelním žánrům. Jsou tu k vidění inscenace klasické činohry, experimentálního a studentského divadla i malých jevištních forem. Vystupují tu loutkoherci, diváci si tu najdou představení tanečního a pohybového divadla i hry pro děti.

Součástí přehlídky je také bohatý doprovodný program, který nabídne koncerty kapel různých žánrů, taneční vystoupení, výstavy, workshopy, besedy či zajímavá divadelní představení a pohádky pro děti. Program potrvá do soboty 8. srpna 2014.