VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Hronově na náměstí vytvořili nový český rekord

Hronov /FOTO/ –Co nejvíce srdíček na jednom místě? Tento nápad vynesl studentům a učitelům zápis do České knihy rekordů. Na pondělní svátek svatého Valentýna zaplavila hronovské náměstí perníková tsunami v podobě ozdobených perníkových srdíček.

16.2.2011
SDÍLEJ:

Nový český rekord je na světě. Byl vytvořen v pondělí odpoledne na hronovském náměstí, kde komisařka Renata Danielicová z pelhřimovské agentury Dobrý den napočítala celkem 2774 ozdobených perníkových valentýnských srdíček. Součástí byl i zábavný program.Foto: Jiří Mach

Na samém začátku byl nápad ředitelky Střední školy hotelnictví a podnikání v Hronově Štěpánky Thérové s tím, že by se škola mohla pokusit vytvořit rekord v podobě shromáždění co největšího počtu vyzdobených perníkových srdíček na jednom místě. Tento nápad získal podporu všech učitelů i žáků a aby výsledek stál za to, oslovila hronovská škola ještě řadu dalších škol.

Do akce se zapojilo 25 škol Královéhradeckého a Libereckého kraje a přibližně 1500 žáků, mezi které bylo rozdáno na 3000 perníkových srdcí, jež bylo třeba nazdobit. Vyvrcholením celé akce byl svátek sv. Valentýna, kdy se v dopoledních hodinách začal stan na náměstí plnit ozdobenými srdíčky. Kdo přišel během pondělního odpoledne na náměstí, ten musel smeknout a jen zíral nad neuvěřitelným množstvím nápaditě vyzdobených perníkových srdcí. Hlavní odpolední program nebyl jen o rekordu, ale i o zábavě. Se svým vystoupením se představili žáci místní základní umělecké školy, při jejich hudbě se našlo i pár jedinců, kteří se pustili do tance. Nejvíce pohybuchtivých nalákala na plochu před Jiráskovo divadlo zumba. Podle instruktorky a předtanečníků se všichni snažili rytmické pohyby napodobit.

Ti, kteří měli málo srdíček, měli možnost nechat si ještě nějaké namalovat na tvář od hostesek rádia, popřípadě si některé z perníkových srdcí vyzdobit a přidat ho do soutěže. Pod jedním ze stanů bylo možné obdivovat šikovnost studentů hotelové školy a nebo se občerstvit čajem či svařákem. Pro zahřátí byly připraveny i prostory blízké, valentynsky vyzdobené hotelovky, ve kterých bylo připraveno bohaté menu.

K závěru programu přišlo na řadu nejvíce očekávaná událost – sčítání srdíček. To měla na starost komisařka Renata Danielicová z pelhřimovské agentury Dobrý den (na prvním snímku), která po sečtení oznámila všem přihlížejícím, že „Český rekord v počtu ozdobených valentýnských perníkových srdíček činí 2.774 srdíček“ a tím bude též zapsán do České knihy rekordů. Komisařka Danielicová k průběhu akce uvedla, že vše bylo perfektně připraveno, srdíčka se krásně počítala, a proto za agenturu Dobrý den může spolupráci místních pořadatelů jen pochválit.

K průběhu akce se též vyjádřil zástupce ředitele hotelové školy Karel Šimek, který řekl: „Rád bych poděkoval všem návštěvníkům za vytvoření skvělé atmosféry, účinkujícím, organizátorům a těm, kteří se podíleli na zdobení srdíček. Zvláštní pochvala patří zejména Základní umělecké škole Hronov za zajištění programu a KIS Hronov za zajištění zvukové techniky a poskytnutí zázemí. Přeji organizátorům další dobré nápady a hlavně jsem rád za pohodu, která dnes v Hronově zanechala na většině tváří návštěvníků úsměv a příjemnou vzpomínku na perníkový hronovský valentýnský svátek,“ zakončil ředitel Šimek. (Jiří Mach)

16.2.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sobotka - Náchod B

Ve šlágru kola slavila úspěch kostelecká taktika

Počítání volebních hlasů.

V hradeckém kraji vystavili voliči účet i architektům krajské koalice

Těším se na to, co mi život přinese nového, říká Soňa Marková

Náchod - “Výsledky voleb jsou pro mě osobně a hlavně pro KSČM velkým zklamáním. Nečekali jsme, že se hlasy přesunou tak významně ke stranám, které jsou spíše populistické. Ale voliči rozhodli,” říká poslankyně za KSČM Soňa Marková.

Triumf ANO, debakl levice, Bělobrádek uhájil křeslo o 173 hlasů

Královéhradecký kraj - Volby do Poslanecké sněmovny na území Královéhradeckého kraje de facto kopírovaly výsledek v celé České republice. Drtivým způsobem vyhrálo hnutí ANO, těžkou porážku utržily levicové strany.

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Hradec Králové - Lidé v Královéhradeckém kraji jsou odpovědnější a k volbám jich chodívá více, než je celostátní průměr. Letos k volebním urnám dorazilo 63,25 procenta oprávněných voličů.

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Královéhradecko /ROZHOVOR/ - Lídr královéhradecké krajské kandidátky ČSSD Jan Birke svůj post poslance obhájil, ale po skončení voleb a sečtení hlasů bylo vidět, že k radosti má daleko.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení