Do soutěže, která měla vloni svou premiéru, se letos přihlásilo 408 zdravotních sester a pět zdravotních bratrů.

Desítka vybraných sestřiček se utkala ve velkém finále v Náchodě o titul té nejlepší. V průběhu slavnostního večera, který byl protkán vystoupeními zpěváků, zpěvaček, tanečníků a skupin, se převážně soutěžilo.

Několik disciplín – například představení se porotě a divákům v sále, zodpovězení otázky od porotců či splnění úkolu ze zdravovědy – čekalo na finalistky. Ty se jich zhostily s velkým nasazením.

Náchodský region zastupovala Zuzana Nermuťová, šestatřicetiletá zdravotní sestra z oddělení urologie náchodské nemocnice. Právě ta si nakonec odnesla šerpu, květiny a dary za vítězství v anketě internetového portálu Ošetřovatelství, kde mohli čtenáři volit svou favoritku.

Nechyběla také loňská vítězka Zuzana Kostandinovská z Trutnova.

Sestřičkou roku se stala Tereza Pavlásková z chirurgie Fakultní nemocnice v Praze – Krči

Duchovním otcem soutěže je David Novotný, rodák z Náchoda, který o „Batist nej sestřičce“ říká: „Věk či krása tu nehrají žádnou roli… Prostřednictvím této soutěže chci poukázat na náročnost práce zdravotních sester, která je v mnohých případech nedoceněna. Dále bych chtěl lidem ukázat, že i zdravotní sestřičky jsou společenské, mají rády dobrou legraci a nepostrádají smysl pro humor.“

V porotě, která hodnotila výkony jednotlivých soutěžících, zasedla řada známých osobností jako například Radim Uzel, Jan Cimický, Uršula Kluková, Eva Čížkovská či Lucie Křížková.

Celým večerem provázel Zdeněk Podhůrský, disciplínu plnění úkolu ze zdravovědy moderovala loňská vítězka Zuzana Kostandinovská.

Hudebními či tanečními vystoupeními potěšili diváky například Michal Foret, Marcela Březinová, Heidi Janků, Světlana Nálepková či Míša Nosková, která přijela i tříměsíční dcerkou Eliškou.

Jak se nakonec ukázalo, největší sympatie porotců si získala Tereza Pavlásková (24) z Prahy, která svou výhru při vyhlašování obrečela.

„Vůbec jsem to nečekala, divím se, že mi porota dala body za to mé koktání…,“ řekla do mikrofonu čerstvá vítězka, které fandili především rodiče, sestra, švagr a manžel. Právě s manželem pojede na zájezd do Spojených arabských emirátů, který byl hlavní cenou soutěže.

„Vítězka se na konci navíc svěřila, že je v sedmém týdnu těhotenství. Jsem rád, že ji vítězství tolik potěšilo a dojalo,“ řekl Deníku pořadatel David Novotný.