Všichni, jež si ho nenechají ujít, budou moci během jeho čtyřdenního trvání zhlédnout postupně sedm filmových bloků nabízejících celkem jednatřicet zajímavých pořadů české i zahraniční produkce.

Filmy rozdělené do čtyř kategorií, a to na dobrodružný a extremní sportovní film, horolezecký a horský film, dobrodružný vodní sportovní film a cestopisný film, naservírují návštěvníkům opět pořádnou dávku adrenalinu a dobrodružství.

Díky promítání poznají diváci například širokou paletu pohybových aktivit od sportů na horách, ve vodě, pod zemí až po vyžití ve vzduchu. Dále nahlédnou do různých koutů světa a seznámí se s mentalitou a kulturou tamních obyvatel, životem zvířat i rostlin. „Filmy v Polici představí mimo jiné konkrétně třeba pestrost podmořského světa, drsné podmínky polárních krajů, snowkiting, sjezd divoké africké řeky Omo, domorodý kmen z Nové Guinee a mnoho dalšího,“ slibují pořadatelé.

Kromě napínavého promítání však diváci nebudou opět ochuzeni ani o dvě cestopisné besedy, které je tentokrát zavedou do východních zemí. Nejprve se milovníci poznávání dalekých krajů mohou těšit na zajímavé povídání o žití v Afganistánu, o kterém v pátek v 17.30 hodin povypráví Martin Mikšovský a Petr Vanžura prostřednictvím dokumentu pojmenovaného Afganistán laskavý a krutý. Druhá beseda je pak naplánována na sobotní podvečer, taktéž na 17.30 hodin. Tento čas bude patřit návštěvě Íránu a o své zážitky z této země se podělí Lukáš Synek.

Celý festival, který potrvá až do soboty, doplní navíc ještě výstava fotografiií Olgy Vilímkové a Nadačního fondu Inka s názvem Peru-život indiánů.Výtěžek z dobrovolného vstupného této expozice poputuje Nadačnímu fondu Inka, který pomáhá nadaným indiánským dětem při studiu, podporuje místní tradice a indiánskou identitu.

(Zuzana Kubečková)