VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Letošní charitativní Vánoce 2007, které se konají na Střelnici, pomohou dětem

BROUMOV - Rok se sešel s rokem a blíží se nejkrásnější svátky v roce. S příchodem svátků klepe na dveře také tradiční společensko charitativní akce Davida Novotného z Náchoda nazvaná Vánoce 2007, která se ve čtvrtek 6. prosince od 19 hodin již posedmé uskuteční v kulturním domě Střelnice.

4.12.2007
SDÍLEJ:

Pojídání koláčů.Foto: DENÍK/Milan Moravec

„Tato akce je pro všechny, kteří chtějí nejen oslavit vánoční svátky v předstihu a udělat si radost z příjemně prožitého večera, ale především pomoci dobré a potřebné věci,“ řekl nám organizátor letošních Vánoc 2007 v Broumově. Produkci večera zajišťuje Petra Jansová. Výtěžek bude věnován Dětským domovům v Broumově.

Řada účinkujících

Během večerního programu vystoupí a o vánoční písničky a vyprávění se postarají Petr Muk, Zbyněk Drda, Jitka Čvančarová, Ivana Jirešová, Zuzana Belehorcová, Mirek Paleček, Kateřina Pospíšilová, Sagvan Tofi, Alice Springs, Aleš Burket, Edita Hortová, Klára Zaňková, Martin Ševčík, David Spilka, Pavel Poulíček, David Mattioli, Míša Wostlová, Lucie Váchová, Pluto, Marek a Veronika Dobrodinský. Akcí bude provádět Eva Aichmajerová a Vítek Havliš.
Předprodej vstupenek probíhá v Informačním centru v Broumově, Mírové náměstí 56, tel. 491524168. „Takže neváhejte a přijďte s námi oslavit vánoční svátky a udělat radost těm, kteří vaši pomoc potřebují,“ nabádá Novotný.

Muž roku se měl konat v Praze, ale nakonec bude v Náchodě

Davide, blíží se Vánoce 2007 v Broumově. Mohl by jste ji trochu přiblížit?
Je to kulturní akce pro město Broumov, letošní ročník je v pořadí již sedmý a jsem rád, že se tento podnik stal pro Broumov tradicí. Letos jsem si dal záležet na výběru účinkujících, myslím, že to bude opravdový společenský večer, který nemá obdoby.
Kdy a kde se Vánoce konají?
Uskuteční se již tento čtvrtek v Kulturním domě Střelnice od 19 hodin. Vstupenky jsou v předprodeji v Informačním a kulturním centru v Broumově na Mírovém náměstí.
Na jaké účinkující se mohou návštěvníci Střelnice těšit?
Kromě jiných přijedou Petr Muk, Alice Springs, Antonín Gondolám, Zbyněk Drda, David Spilka, miss Kateřina Sokolová, Klára Zaňková, Pavel Poulíček či Ivana Jirešová a Jitka Čvančarová. Celý letošní program bude moderovat Eva Aichmajerová, která je velmi vtipná, a moderátor Vítek Havliš. Diváci uslyší jak písničky, a to i vánoční, tak i vyprávění. Myslím si, že se lze rozhodně na co těšit.
Přijal nad akcí záštitu někdo z významných osobností?
Záštitu letos přijali starostka JUDr. Libuše Růčková, místostarosta a krajský zastupitel Bc. Lubomír Franc, hejtman Královéhradeckého kraje Ing. Pavel Bradík, Ing. Jana Bobošíková, poslankyně Evropského parlamentu a členka výboru pro regionální rozvoj.
Asi nejdůležitější otázka. Kam poputuje výtěžek čtvrtečního večera?
Stejně jako v minulých letech výtěžek poputuje do Dětského domova v Broumově a děti dostanou také řadu věcných dárků. Na akci budou přítomni i klienti ze Speciálního pedagogického centra, Ústavu sociální péče v České Skalici a Stacionáře Nona z Nového Města.
Je to vaše letošnín poslední akce ?
Ano. Už další akci pro letošní rok nechystám, ale v příštím roce určitě bude 28. března Večer pro dobrou věc v Jaroměři. Původně se měl konat Muž roku už v Praze, ale hlavní mediální partneři chtěli zachovat Náchod. Rovněž si to přály osobnosti, kterým se v Náchodě líbí. Takže i v příštím roce bude Muž roku beze změny místa.
Jak hodnotíte z hlediska vašich aktivit letošní rok ?
Musím říct, že se mi vcelku dařilo. Stále je dobré něco vylepšovat, ale myslím, že letošní rok byl pro mě dobrý. Jen by se to mohlo u mě zlepšit po zdravotní stránce. Neustále beru řadu léků, protože jsem absolvoval v září operaci. Jsem také rád, že se mi povedlo navštívit mnoho stacionářů, dětských domovů a ústavů, kde jsem se setkal s dětmi. Je pro mě důležitý kontakt z té druhé strany.
Dostal jste cenu Osobnost roku. Také v nadaci Naše dítě v anketě Zlaté srdce a poděkování ve Vile Čerych, co bys chtěl ještě získat ?
To se nedá takhle říct. Všechna poděkování jsou milá. Je to ocenění mé práce od lidí, kterých si vážím. Ale bez dalších lidí a mého bráchy Honzy, který mi hodně pomáhá, aby se akce nemohla konat.
Jak strávíte letošní Vánoce ?
Samozřejmě s mamkou a bráchou. Pak se chystám na hory a rád bych jel na pár dnů do lázní. Je to skvělý relax a já bohužel přes rok neumím odpočívat. Chtěl bych všem čtenářům Náchodského deníku popřát krásné, klidné a pohodové Vánoce a hlavně bych dostatek zdraví.

4.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sobotka - Náchod B

Ve šlágru kola slavila úspěch kostelecká taktika

Počítání volebních hlasů.

V hradeckém kraji vystavili voliči účet i architektům krajské koalice

Těším se na to, co mi život přinese nového, říká Soňa Marková

Náchod - “Výsledky voleb jsou pro mě osobně a hlavně pro KSČM velkým zklamáním. Nečekali jsme, že se hlasy přesunou tak významně ke stranám, které jsou spíše populistické. Ale voliči rozhodli,” říká poslankyně za KSČM Soňa Marková.

Triumf ANO, debakl levice, Bělobrádek uhájil křeslo o 173 hlasů

Královéhradecký kraj - Volby do Poslanecké sněmovny na území Královéhradeckého kraje de facto kopírovaly výsledek v celé České republice. Drtivým způsobem vyhrálo hnutí ANO, těžkou porážku utržily levicové strany.

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Hradec Králové - Lidé v Královéhradeckém kraji jsou odpovědnější a k volbám jich chodívá více, než je celostátní průměr. Letos k volebním urnám dorazilo 63,25 procenta oprávněných voličů.

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Královéhradecko /ROZHOVOR/ - Lídr královéhradecké krajské kandidátky ČSSD Jan Birke svůj post poslance obhájil, ale po skončení voleb a sečtení hlasů bylo vidět, že k radosti má daleko.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení