Celý program začal odpoledne na náměstí před Základní školou, kde v improvizovaných stáncích prodávaly za symbolické ceny děti ze ZŠ své výrobky, čímž přispěly darovaným výtěžkem na nové vyučovací pomůcky.

Pro navození vánoční atmosféry zahrály děti na flétny, ale díky silným mrazům musely svůj repertoár zkrátit a tak o další se postarala reprodukovaná hudba. Na zahřátí byl pro prokřehlé občany byl připraven čaj, ale i něco ostřejšího.

Mezi tím vyšel od Mateřské školy průvod dětí se zvonečky a světýlky na své tradiční „Vánoční cinkání“. Celý průvod prošel městysem a jeho pouť skončila na náměstí u vánočního stromu, kde se k dětem z Mateřské školy přidaly ještě děti ze ZŠ a společně zahrály a zazpívaly pásmo vánočních písní.

Děti tak mile zpříjemnily předvánoční shon a vystoupení mělo u publika velký úspěch, které odměnili potleskem. Po vystoupení byl ještě pro zkřehlé diváky, ale i děti připraven teplý čaj nebo svařené víno – po kterém se jen zaprášilo, pak ještě byla možnost chvilku si popovídat se známými a potom vzhůru do dalších předvánočních příprav. (Jiří Mach)