V soutěži konané každé tři roky měl Jakub Jedlinský za soupeře dvacet špičkových umělců z celého světa. Hudebník z Vamberka vsadil ve svém půlhodinovém recitálu především na české, německé a dánské skladby, kde se snoubila značná technická náročnost s citem pro uměleckou stránku.
Za svůj osobitý přednes si umělec z Rychnovska vysloužil skvělé čtvrté místo, které bylo nejlepším umístěním mezi zástupci z České republiky. V kategorii Sólisté A, zaměřené na vážnou hudbu, ho tak překonala pouze vítězka Huang Wei z Číny a reprezentanti ze Švýcarska a Polska.


Za zmínku stojí také výkon dvou studentek konzervatoře v Pardubicích, které se umístily v kategorii do devatenácti let ve zlatém pásmu zahrnujícím čtvrté až sedmé místo. Pavla Bezdíčková a Aneta Kubečková (studující pod vedením Jakuba Jedlinského a prof. Dvořáka) se tím také zapsaly mezi přední mladé hráče na složitý hudební nástroj.

Navázal na předešlé úspěchy

Jakub Jedlinský svým výkonem navázal na své předešlé úspěchy, mezi které patří zisk 3. ceny v celostátní soutěži konzervatoří České republiky v nejvyšší kategorii 2005, 1. místo v mezinárodní interpretační soutěži pedagogických fakult 2006 + cena za nejlepší interpretaci soudobé skladby a 2. místo v téže soutěži pro rok 2009.

Studium v Plzni a v Dánsku

Mimo své studium na univerzitě v Plzni a Dánsku se Jakub Jedlinský věnuje pedagogické činnosti na pardubické konzervatoři. Je též spolupracovníkem Českého rozhlasu a účinkujícím na hudebních festivalech v České republice i v zahraničí (Německo, Dánsko). V neposlední řadě se věnuje komorní hře s Ivou Kramperovou, vynikající houslistkou a laureátkou mezinárodních soutěží.

Michal Hostinský