ČTVRTEK AŽ SOBOTA

Festival Hip hop kemp
Hradec Králové - Do Hradce se sjely hip hopové špičky z celého světa. Pořadatelé připravili vystoupení více než dvou set rapperů a skupin, v čele s největší hvězdou festivalu, americkou skupinou Reflection Eternel, kterou tvoří rappeři Talib Kweli a Hi–Tek. Dále si účastníci festivalu budou moci vyzkoušet střílení z luku, z paintballové pistole, slaňování z hangáru, jízdu na laně, aquazorbing, zápasy v blátě, bungee jumping, vodní fotbal, sumo zápasy a řadu dalších atrakcí. Akce ve Festival parku trvá do 21. srpna.

/Všechny informace, foto, video, mapky a programy hledejte zde/

PÁTEK

Kajínek v Centrálu
Hradec Králové – V pátek od 17.30 hodin, v sobotu 21. srpna od 17.30 hodin a v neděli 22. srpna od 17.30 hodin jsou v kině Centrál přidány mimořádné projekce filmu Kajínek. Kriminální thriller je inspirovaný příběhem Jiřího Kajínka, který je považován za prvního nájemného vraha v České republice.
Díky svému útěku z vězeňské pevnosti Mírov se z něho stala legenda a také nejhledanější člověk v Evropě. Pět týdnů, kdy unikal policii, je dodnes zahaleno tajemstvím. Filmový Kajínek je silným příběhem nejznámějšího vězně u nás, příběhem dvojnásobné vraždy, příběhem obhájkyně hledající nové důkazy, příběhem podsvětí a jeho prorůstání do státní správy i příběhem manipulace. (zr)

Letním parketem zacloumá Harlej i Komunál
Výrava - Staří dobří rockeři s bláznivými texty, šílenými nápady a skvělou muzikou, která trhá parkety z podlahy, se představí už v pátek na Letním parketu Výrava. Na pódiu se tentokrát objeví pětičlenná partička Harlej. Skupina, která vznikla před šestnácti lety, svými peckami rozproudí krev v žilách snad každému. Následovat ji bude další legenda – kapela Komunál. Chlumecká banda se začala formovat již v 89 roce a dnes už má za sebou pěknou řádku koncertů. (red)

Folklorní víkend
Hradec Králové, Hrádek u Nechanic – Průvodem tanečníků v lidových krojích, který začne v pátek v 15.45 hodin, začne XXI. mezinárodní folklorní festival Setkání s folklorem. Festival bude pokračovat v Jiráskových sadech, ve 20 hodin na pěší zóně v Hradci a v sobotu od 15 hodin na nádvoří Hrádku u Nechanic. Na 20. hodinu je plánován společenský večer v Mediu.

Posvícenská zábava v Sověticích
Hradeckko - V Sověticích můžete páteční večer navštívit Posvícenskou zábavu. Začíná ve 20 hodin na místním hřišti. K poslechu hraje NotaBene.

SOBOTA

Keramiku a sklo můžete obdivovat na nábřeží
Hradec Králové – Další z prázdninových akcí na hradeckém Tylově nábřeží se chystá na sobotu 21. srpna. Tentokrát je na řadě Nábřeží keramiky a skla, v jehož rámci si budou moci návštěvníci prohlédnout i koupit výrobky sklářských a hrnčířských řemeslníků z celé republiky, chybět nebudou ukázky tradičních řemeslných technik. To vše za stylového hudebního doprovodu.

V centru města zahájí provoz železnice

Hradec Králové - Zejména děti v krajské metropoli se mohou těšit na novou atrakci. Přímo v centru Hradce Králové bude v sobotu v 10 hodin v parku na náměstí 5. května otevřena čtyři sta metrů dlouhá trať Hradecké dětské železnice. Pro realizaci tohoto projektu vynaložil mnoho práce a nemálo financí Královéhradecký klub přátel parních strojů. Doplněna tím bude stávající vodní atrakce, flotila Hradecké paroplavební společnosti.
Právě v sotobu budou v rámci otevření tratě všechny jízdy zdarma. Děti povozí lokomotiva se třemi vagony, cestou nepřijdou o mosty, výhybky ani o nástupiště, a navíc se dozvědí i několik zajímavostí k dané tematice. Po slavnostním zahájení by měl provoz pokračovat v pracovní dny pro školy či větší skupiny a o víkendech pro veřejnost. (ill)