VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kam o víkendu za kulturou

Hradecko - Co podniknout o víkendu 18. - 19. prosince? Přinášíme vám tipy.

17.12.2010
SDÍLEJ:

Adventní trhy v Muzeu východních Čech a Adalbertinu (listopad 2010).Foto: DENÍK/Martin Černý

Kam za sportem o víkendu? Čtěte zde.
Tipy na společenské akce ve východních Čecháchhledejte zde.
SOBOTA

Hradec Králové - Masarykovo náměstí v krajské metropoli se od soboty stane místem konání Vánočních trhů, které zde potrvají do středy 22. prosince. Sedmého ročníku akce, která bude pro zájemce otevřena denně od 9 do 18 hodin, se zúčastní 110 prodejců z celé republiky. Ti nabídnou hračky, keramiku, bižuterii, svíčky, batiku, košile, knížky, broušené kameny, klobouky, kožešinové výrobky, trička, čepice, dětský textil, repliky historického skla, lampy, produkty z ovčí vlny a další věci. Chybět nebudou ani obvyklé dobroty, jako například prasátko na rožni, nakládané sýrové speciality, uzeniny, ořechy, perníčky, víno či medovina. Předvánoční nákupy v sobotu a v neděli zpříjemní kulturní program.

Hradec Králové – Betlémské světlo, jehož cílem je šířit myšlenku Vánoc jako možnost setkání s blízkými, se v krajské metropoli objeví v sobotu. Ve 13 hodin a 18 minut jej na hradecké hlavní nádraží přivezou skauti z Brna. Plamínek mladí poté odnesou na biskupství, do objektu Českého rozhlasu a do kostelů a chrámů po celém městě. „Sbíráme sklenice od všeho možného, vyrobíme z nich svícny, takže kdo bude chtít, může si od nás světlo vzít a odnést domů. Navíc mu dáme jednu nezapálenou svíčku, aby mohl světlem potěšit někoho dalšího. Do akce se zapojí několik oddílů z celého města,“ uvedl organizátor Marek Hajžman. (čer)

Hradec Králové - Unikátní možnost nahlédnout do pracovny hejtmana a dalších prostor krajského úřadu budou mít zájemci v sobotu při dnu otevřených dveří. Ten kraj pořádá při příležitosti svých desátých narozenin. V sobotu proto bude na úřadě běžný úřední den a návštěvníci si budou moci projít všechny prostory hejtmanství. V recepci úřadu bude navíc připravena expozice fotografií, historických vydání krajských novin či filmy o kraji a událostech, které ho provázely.

Hradec Králové – Sběratelé pivních etiket, tácků, víček, lahví a dalších suvenýrů spojených s pěnivým mokem si dají v sobotu dopoledne dostaveníčko v restauraci U Švagerků ve Všehrdově ulici nedaleko hlavního nádraží. Celostátní setkání sběratelů je tady na programu od 7 do 11 hodin. Připraveno je pro ně pětatřicet stolů. (čer)

Umělecký zážitek nabízí Galerii u Klicperů. Už v sobotu 18. prosince, v podvečer před premiérou inscenace Sherlock Holmes: Vraždy vousatých žen v režii Davida Drábka, obrazy Jinřicha Rejnarta vystřídá tvorba hradeckého výtvarníka Radoslava Pavlíčka pod názvem Proces změny. Autor sám pojmenovává své současné dílo prořezávaných kreseb jako postkonceptuální. Radoslav Pavlíček už několik let působí v Klicperově divadle jako jevištní výtvarník, kde se jeho preciznost kresby mnohokrát zásadně uplatnila. Výstava potrvá do 17. února příštího roku. (d)

Hradec Králové – Vnímavým dětem i jejich rodičům je určen koncert s divadelní výpravou „Hvězdička betlémská“, který připravilo Hudební divadlo dětem s Michaelou Novozámskou. Hostem představení, které se bude konat v sobotu 18. prosince od 15 hodin v sále Filharmonie Hradec Králové, bude také chlapecký sbor Bonifantes, vedený Janem Míškem. V podání Michaely Novozámské zazní známé koledy i autorčina tvorba. Diváci se mohou těšit na biblické příběhy, které prožijí na cestě za hvězdou, jež se objevila na nebi jako předzvěst narození Ježíše Krista.

Hradec Králové - V sobotu můžete s dětmi navšívit loutkové představení Ze života broučků, volně navazující na motivy J. Karafiáta. Pohádka je určena dětem od čtyř let. Začíná v 10 hodin v Adalbertinu, ve Studiu A.

Hradec Králové - Divadlo Drak na sobotu připravilo představení Štědrej večer nastal. Herci Divadla Drak chtějí svým divákům udělat radost a dát jim dárek. Nebude sice zabalený, ani nebude ležet pod stromečkem, protože je to představení. Představení poskládané z koled, vyprávěnek a z potěšení setkat se s vámi, dospělými a dětmi. Dozvíte se, co ještě nevíte, uvidíte, co jste neviděli, uslyšíte, co jste neslyšeli o všem, co se může stát na Štědrý den.

NEDĚLE

Hradec Králové – Sedmý ročník cyklu předvánočních charitativně zaměřených chrámových koncertů Ave Maria – Vánoce 2010 uzavře na „zlatou neděli“ 19. prosince vystoupení v katedrále svatého Ducha v Hradci Králové. Na návštěvníky čeká sváteční vokální repertoár. Vystoupí Ema Hubáčková – dramatický soprán, Vladimír Župan – koncertní křídlo, Martin Strejc – varhany a pěvecké sbory. (f)

Hradec Králové - Co se tenkrát stalo v Betlémě? To vám zahrají v neděli od 10 hodin v hradeckém Adalbertinu. Hra se jmenuje Radujme se, veselme se! Pro malé diváky účinkuje hradecká loutko herečka Jarmila Vlčková.

Hradec Králové - Od 16 hodin je pro vás připraveno vánoční zpívání. České vánoční písně a lidové koledy v komorně laděném pořadu muziky hradeckého folklorního souboru Kvítek zazní ve Studiu A Adalbertina od 16 hodin.

Hradec Králové – Dívčí sbor Kantiléna připravil na advent hned několik koncertů. Můžete si ho poslechnout ještě v neděli od 19 hodin v královéhradeckém Adalbertinu, kde pořádá již tradiční Vánoční koncert při svíčkách. Je nachystaný program plný překvapení. Zájemci uslyší nejen vánoční koledy a písně, ale i skladby, které se děvčata naučila v letošním roce. Jako hosté vystoupí Dětský sbor Fiori Cantanti, který působí při ZUŠ Chrudim, a Dívčí trio Silentium z Litomyšle. (re)

CELÝ VÍKEND

Hradec Králové - Útulek pro psy provozovaný vás srdečně zve na Víkend otevřených dveří spojený s nadílkou pro naše svěrence, který se uskuteční v sobotu a neděli v královéhradeckém psím útulku nedaleko lesního hřbitova (adresa: Hradečnice 1980) v době od 9 – do 17 hodin. Přijďte přilepšit našim čtyřnohým svěřencům a zpestřit jim vánoční svátky. Vaše dárky (piškoty, ne marketová granulovaná krmiva, konzervy, deky, vodítka a mnoho dalších ) jsou pro nás vítanou pomocí a pro zvířata velkým potěšením. Oproti darovací smlouvě je možno přispět finančně na veterinární a další péči. Za pomoc předem děkujeme.

Hradec Králové – „Rybáři patří k nejchudší části indické společnosti. Chatrné lodě, nízké výdělky, dennodenní tvrdá práce, to všechno k tomuto povolání patří. Přesto, nebo právě proto, jsou to milí lidé, kterým navíc nevadí, když je při práci někdo fotí.“ Tak vzpomíná na setkání s indickými rybáři fotograf David Blažek, jehož unikátní snímky můžete v těchto dnech vidět v královéhradecké čajovně U poutníka. (mas)

17.12.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jiří Štefek.

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

V Náchodě volili Pavel Bělobrádek, Jan Birke i Soňa Marková

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Martin Jiránek: „Je vidět, že se lidem současný styl politiky přestal líbit"

Hradec Králové /ROZHOVOR/ - Lídr Pirátů v královéhradeckém kraji Martin Jiránek (39) není v politice nováčkem. Působí jako trutnovský zastupitel i jako zastupitel Královéhradeckého kraje. Nově však zasedne také ve sněmovně, kam se s Piráty probojoval v právě skončených volbách.

Před volbami dali přednost rodině a vstoupili do svazku manželského

Janovičky u Broumova - Vhodit volební lístek do volební urny je úkon, který se neděje každý den.

AKTUALIZUJEME

Volební místnosti se zavřely. ANO jasně drtí své soupeře

Královéhradecký kraj - V pátek a v sobotu mají lidé možnost jasně se vyjádřit k budoucnosti Česka. Od 14 hodin, kdy začaly volby do Poslanecké sněmovny PČR, jsou otevřené volební místnosti a voliči až do sobotního odpoledne mohou rozhodovat, kdo zemi v následujících čtyřech letech povede.

Manželé Doležalovi z Náchoda volili v hlavním městě Švédska

Stockholm, Náchod - Eva a Michal Doležalovi z Náchoda měli cestu do Stockholmu naplánovanou už dlouho před volbami. "Nebyla nám však lhostejná naše budoucnost a pokud chci věřit v demokracii, je nutné, aby byla volební účast co nejvyšší," říká maminka třech dětí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení