Jaká je vůbec minulost dřevíčských akcí?

V dřívějších letech se zábavy konaly dvakrát týdně: ve středu a v sobotu a těšily se velké návštěvnosti. Třeba Benátská noc přilákala na 2 tisíce návštěvníků. Časem se ale od středečních akcí z několika důvodů upustilo a zábavy se do roku 2000 pořádaly stylem 10 zábav během léta, a to od půlky června do srpna každý víkend. Na akcích se již vystřídaly 2 až 3 generace návštěvníků.

Jak Sportovní oddíl TJ Sokol nakládá s financemi z akcí?

Ze získaných prostředků jsou kryty rozpočty jednotlivých oddílů, jako je např. kopaná, volejbal, nohejbal a dalších celkem asi 10 oddílů. Při rozdělení financí je kladen důraz především na pokrytí činnosti dětí, kterých je v našem oddíle registrováno přibližně 70. Z výtěžku z těchto akcí z minulých let bylo v roce 2002 ve Velkém Dřevíči vystavěno veřejně přístupné sportoviště, které je využíváno nejen TJ Sokol Velký Dřevíč, ale i místní mládeží ve svém volném čase, základní školou na hodiny tělocviku nebo návštěvníky místního kempu. Výstavba sportoviště dosud stála asi 500 tisíc korun a byla z 80 procent hrazena financemi z pořádání zábav. Na výstavbě se svým grantem podílel i Královéhradecký krajský úřad částkou 100 tisíc korun a Městský Úřad v Hronově. Ten poskytl za výhodných podmínek pozemek pro výstavbu.

Co nabídnete hudebním fandům letos?

Rockové akce se budou konat přibližně každých 14 dní v sobotu. Bude to 5 zábav s koncertem a 1 rockový festival. Návštěvník našich akcí má nyní možnost si poslechnout nejdříve „zábavovou“ předkapelu, ale také koncertní vystoupení různých revivalů známých zahraničních i tuzemských kapel. Zábavy vždy začínají v 19.59 a končí v 01.29. Pro letošní rok jsme zvolili i nerockové kapely, které by měly přilákat i jinou cílovou skupinu návštěvníků.

Které hudební formace ve Dřevíči letos vystoupí?

Budou to Nanovor a Metallica revival, Imrwere a U2 revival, Asacra a Rammstein Member´s club, nebo Cugrunt a R.E.M. revival. Vyvrcholením bude Dřevíč Rock Fest, který se uskuteční na konci léta 25. srpna.