Nebude chybět ani doprovodný program HronOFF, který divákům nabídne 20 inscenací během 28 představení, včetně osmi pohádek. Na své si přijdou milovníci klasického divadla, ale i jeho alternativních forem. Nebudou ochuzeni ani příznivci hudby a koncertů.

„Mezi hlavní taháky letošního ročníku určitě patří mezinárodně uznávaná hvězda, držitel Ceny Thálie za rok 2016, mim Radim Vizváry, který do Hronova přiveze dvě inscenace - Pejprboj a Solo. Dalším lákadlem je Buranteatr s inscenací 39 stupňů v hlavní roli s Michalem Isteníkem, hospodským ze seriálu Most. Doporučuji i Geisslers Hofcomoedianten a představení Tři ženy a zamilovaný lovec,“ říká programový ředitel Jan Julínek.

V doprovodném programu vystoupí v sobotu 3. srpna David Kraus s kapelou a v pátek 9. srpna bude Hronovem znít rock během Rockfestu. Poslední festivalový den, v sobotu 10. srpna, rozzáří hronovské náměstí už tradiční ohňostroj.

Jiráskův Hronov patří i vzdělávání a workshopům. „Pro divadelníky je připraveno dvanáct praktických seminářů a diskusní skupiny, do kterých je přihlášeno na dvě stě seminaristů z celé republiky,“ dodal Julínek.

Festival vznikl v roce 1931 a nepřerušila ho ani 2. světová válka. Od roku 1991 se přehlídky účastní i zahraniční soubory. Jiráskův Hronov je kulturním dědictvím ČR a díky své kontinuitě a známosti u každého amatérského souboru v ČR patří ke světově významným fenoménům.