Populární soutěž, která měla letos už 12. ročník, absolvovalo 127 psů a bylo pro ně připraveno pět soutěží. 800 diváků si pochvalovalo pestrý celodenní program – k vidění byl tanec se psem, ale také agility, zadržení pachatele, musheři, pasení ovcí či předvedení zachráněných chrtů a návštěvníci měli možnost osvojit si psa z útulku.

V porotě už tradičně zasedl herec Zdeněk Srstka s manželkou a oba organizátorům hned přislíbili, že přijedou za rok porotcovat opět. Nadšená byla herečka Veronika Jeníková, která sice netušila, co všechno ji čeká, ale nakonec náročnou úlohu porotkyně zvládla bez jakýchkoliv problémů.
„Pravidelně jezdím na všechny voříškiády, ale tady jsem byl nadšený z opravdu pestrého doprovodného programu,“ svěřil se Jaroslav Němec z Bystrého, jehož Kikinka získala od diváků nejvíce hlasů a stala se Miss letošního ročníku.

Výsledky – Rýzmburský voříšek: 1. Ben, majitelka Petra Cicálková (Hradec Králové), 2. Beňda, Dagmar Francová (Police nad Metují), 3. Bazzy, Vladěna Piková (Chvalkovice), 4. Robin, Věra Kubečková (Zbečník).

Dítě a pes: 1. Bad, Martin Prokop (Červený Kostelec), 2. Alvin, Jitka Křížová (Lhotky), 3. Charlie, Sylvia Tylšová (Červený Kostelec), 4. Dasty, Gabriela Ondrášková (Havlovice).

Podoba pána a psa: 1. Babetka, Gája Jarošová (Rtyně v Podkrkonoší), 2. Ben, Zuzana Tylšová (Červený Kostelec), 3. Fixina, Markéta Faiferová (Červený Kostelec).

Skupina: 1. Lili, Martina Mrštinová (Havlíčkův Brod), 2. Nely - Bety, Míša a Kristýna Venclovy (Červený Kostelec), 3. Eliáš – Ríša – Máša - Mery – Armina, Vendula a Věra Ticháčkovy (Provodov).

(Jaromír Fridrich)