VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Získali podporu na projekt Brundibár - neobyčejný příběh

Jaroměř - Občanské sdružení Kolegium hraběte F. A. Šporka, které bylo zaregistrováno v říjnu letošního roku za účelem podpory kulturních a uměleckých aktivit mládeže v Jaroměři a okolí, získalo grant od České národní agentury Mládež.

22.12.2008
SDÍLEJ:

Jedním z největších lákadel festivalu Dny židovské kultury je uvedení opery Brundibár.Foto: Divadlo hudby

„Projekt tohoto sdružení byl podpořen ve sta procentech rozsahu a patřil mezi čtyři úspěšné mezinárodní výměny mládeže. Uspěl v konkurenci devatenácti žadatelů, kteří k 1. listopadu svoje žádosti ke grantové komisi doručili. Úspěšnost žadatelů činila 21 procent. Celkově posuzovala komise 72 projektů z různých oblastí a záměr Kolegia hraběte F. A. Šporka získal čtvrtou nejvyšší finanční podporu v celkové výši 480 tisíc korun,“ pochlubil se Pavel Linha, člen sdružení a ředitel Základní umělecké školy.

Dalšími partnery projektu jsou Musikverein Paukenschlag z Německa, Youth Exchange Agency z Litvy a Ljudska univerza Celje ze Slovinska. Ti se sejdou ve dnech 10. až 12. března příštího roku, kdy proběhne úvodní plánovací návštěva, která je nedílnou součásti tak velkého projektu.

„V měsíci květnu se pak na deset dní sjede do Jaroměře 48 mladých lidí z Drážďan, Vilniusu, Celje a Jaroměře. Během této doby bude probíhat příprava a následně veřejné provedení dětské opery Brundibár Hanse Krásy. Účastníci výměny se budou podílet pod vedením zkušených lektorů na výrobě kostýmů, rekvizit, kulis, nácviku divadelní, pěvecké a instrumentální složky díla,“ popsal Linha.

Kromě toho jsou připraveny aktivity směřující k bližšímu seznámení s tématy jako je rasismus, xenofobie a židovská kultura. Některé činnosti budou realizovány ve spolupráci se zaměstnanci bývalého koncentračního tábora v Terezíně. Přímo v areálu proběhne tvůrčí dílna tématicky spjatá s druhou světovou válkou. Během projektu bude natočeno DVD se záznamem veřejného provedení opery Brundibár. Součástí DVD bude také prezentace programu Mládež v akci. DVD je určeno každému účastníkovi výměny a zároveň bude vyrobeno padesát kusů pro účastníky zamýšlených seminářů věnujících se problematice přípravy a realizaci výměny mládeže. Tyto semináře budou realizovat lektoři a organizátoři mezinárodní výměny mládeže.

„Předpokládáme, že kontakt s potencionálními zájemci z okolí Jaroměře může přivést další organizace k realizaci podobných aktivit,“ domnívá se člen sdružení Pavel Linha.

Autor: Hynek Šnajdar

22.12.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V Náchodě volili Pavel Bělobrádek, Jan Birke i Soňa Marková

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Martin Jiránek

Martin Jiránek: „Je vidět, že se lidem současný styl politiky přestal líbit"

Před volbami dali přednost rodině a vstoupili do svazku manželského

Janovičky u Broumova - Vhodit volební lístek do volební urny je úkon, který se neděje každý den.

AKTUALIZUJEME

Volební místnosti se zavřely. ANO jasně drtí své soupeře

Královéhradecký kraj - V pátek a v sobotu mají lidé možnost jasně se vyjádřit k budoucnosti Česka. Od 14 hodin, kdy začaly volby do Poslanecké sněmovny PČR, jsou otevřené volební místnosti a voliči až do sobotního odpoledne mohou rozhodovat, kdo zemi v následujících čtyřech letech povede.

Manželé Doležalovi z Náchoda volili v hlavním městě Švédska

Stockholm, Náchod - Eva a Michal Doležalovi z Náchoda měli cestu do Stockholmu naplánovanou už dlouho před volbami. "Nebyla nám však lhostejná naše budoucnost a pokud chci věřit v demokracii, je nutné, aby byla volební účast co nejvyšší," říká maminka třech dětí.

Svůj hlas hodil do volební urny jen pár vteřin před uzavřením volební místnosti

Božanov - Je krátce před čtrnáctou hodinou a do uzavření volebního okrsku zbývají tři minuty.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení