Už s předstihem zahradu vyzdobili desítkami „halloweenských“ dýni pracovníci zoo. Strašidelnou atmosféru dotvářejí postavy čarodějnic a duchů. Navečer se dýně rozsvítí svíčkami a zoo tak dostává tajemný výraz. Proto je po celý Týden duchů zoo otevřena až do 18 hodin.

Na sobotní večer byl připraven zábavný pořad, který pořádalo radio Blaník. Už před pátou hodinou se na parkovišti shromáždila řada dětí s lampiony. Nic se ale nedělo. Teprve před půl šestou dorazil tým pořadatelů. Podle jejich informací měla akce začít až v šest hodin a samotný lampionový průvod od půl sedmé. To už ale někteří rodiče s dětmi odešli.

„Omlouvám se návštěvníkům ZOO Dvůr Králové za způsobené potíže při účasti na Lampionovém průvodu výhradně pořádaném Radiem Blaník. Třikrát se v průběhu uplynulého týdne měnili organizační propozice z popudu Radia Blaník,“ komentoval událost Zdeněk Hefka z oddělení vzdělávání a marketing.

I přes časový posun se ale akce vydařila, účastníci se dočkali různých soutěží na téma pohádek, lampionového průvodu po ploše parkoviště i vystoupení zpěváka Jardy Hypochondra.

Během Týdne duchů bude také vyhodnocena soutěž škol ve sběru použitých mobilních telefonů. Zájemci, kteří by chtěli pomoci záchraně goril v rámci celosvětové kampaně, mohou odevzdat nepoužívaný mobil u hlavní pokladny zoo do speciálního sběrného boxu.