Dvůr Králové: V zoologické zahradě začíná v neděli Vánoční zoo. Pokladna bude otevřena do 16 hodin a pavilony do 18 hodin. O víkendech se pokladna zavře až v 18 hodin a pavilony ve 20 hodin. Druhou, třetí a čtvrtou adventní neděli dostanou návštěvníci jako dárek výraznou slevu na vstupném. V zoo  se rozzáří unikátní hra světel, vánočně nasvícené pavilony a cesty. Pro školy je připraveno oblíbené zdobení vánočních stromů v areálu zoo.

Úpice: Jednota divadelních ochotníků uvádí v režii Jany Sedláčkové novou hru Libora Trunečka pod titulem Mejdan. Koná se v pátek v úpickém divadle Aloise Jiráska od 19 hodin.

Hradecko: Hradecký mid

Běleč nad Orlicí: V sobotu a v neděli se v Bělči uskuteční 13. ročník závodu nazvaného Hradecký mid. Jde o klání psích spřežení, která se utkají na trati dlouhé 22,6 kilometru a také ve sprintu na 6,2 kilometru. V sobotu se startuje v 10 hodin, v neděli o hodinu dříve.

Hradec Králové: Historická budova Nového Adalbertina na Velkém náměstí bude od pátku do neděle hostit tradiční adventní trhy. Zúčastní se jich 170 prodejců.

Jičínsko: Předvánoční trhy 
s živým betlémem

Nová Paka: Průvodem od dvora městského kulturního střediska bude v sobotu v 10 hodin zahájen program předvánočních trhů. Na celý den je připraven bohatý kulturní program, který vyvrcholí rozsvícením vánočního stromu a ohňostrojem. Součástí akce bude například živý betlém, prodej dárkových předmětů a stylové občerstvení.

Náchodsko: Náchodský zámek se chystá na advent

Náchod: Advent na náchodském zámku  nabízí o tomto víkendu prohlídky adventně a vánočně vyzdobených interiérů prohlídkového okruhu Na dvoře vévodském ve III. expozici. Připraven bude také prodej adventních věnců, svícnů či perníčků. Otevřeno je ode dneška do neděle vždy od 10 do 16 hodin.

Rychnovsko: Pekelná družina přiletí do Opočna

Opočno: Již tuto sobotu přiletí na Kupkovo náměstí celá pekelná družina. V 16.45 hodin vystoupí Žesťový soubor z Dobrušky, který se rozezní městem a dá tak čertům znamení, že pekelný rej může začít. Od 17 hodin pak začnou na náměstí přilétat čerti a celá pekelná družina, které se budou bát nejen zlobivé, ale i hodné děti, které začnou na poslední chvíli přemýšlet, zda opravdu celý rok nezlobily. Chybět nebudou ani andělé a možná přijde i Mikuláš. S ním společně rozsvítíme i vánoční strom. Na jedné z největších akcí v kraji se můžete těšit také na fire show a děti se budou moci svézt na kolotoči. Připraveno je i několik novinek. Stánky a občerstvení budou otevřené už od 14 hodin.

Kostelec nad Orlicí: Jarmark tradičních výrobků a řemesel s ukázkami výroby, mikulášská show a rozsvícení vánoční výzdoby města. To vše nabídne již osmá Vánoční ulička na Jiráskově a Palackého náměstí v neděli od 10.30 hodin. Ve 14 hodin se bude žehnat vyřezávanému betlému, jehož biblické postavy a další figury v životní velikosti jsou dílem řezbáře a kosteleckého rodáka Aleše Fajfra. Program nabídne také Vánoční koncert Dětského pěveckého sboru Kvítek od 17.15 hodin a o půl šesté se otevře peklo a přijdou čerti, Mikuláš i Barborka. Přijďte v kostýmu Mikuláše, anděla nebo čerta a dostanete malý dárek. Vezměte si s sebou zvoneček, jeho cinkáním přivítáme společně adventní čas.

Javornice: Tvořivý advent pod vedením floristky připravila Základní a mateřská škola Javornice na pátek od 15 hodin. Materiál na výrobky bude možné zakoupit na místě. V sobotu od 10 hodin se pak můžete těšit na Vánoční jarmark a Den otevřených dveří. Součástí akce budou také tvořivé dílničky pro děti a každou celou hodinu kulturní vystoupení žáků.