VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BROUMOV

Malebné a trochu odlehlé město v Broumovském výběžku leží v širokém údolí řeky Stěnavy, mezi Javořími horami a Broumovskými stěnami. Osada vznikla r. 1171 při staré stezce vedoucí z Čech do Kladska. Na ochranu této stezky založil český kníže nad osadou, na nejvyšším místě, dřevěný hrad. Roku 1213 daroval Přemysl Otakar I. broumovský výběžek benediktinskému řádu. Zdroj: www.broumov-mesto.cz

Broumovská Veba se odráží ode dna, vrací se opět do černých čísel

Broumov - Na dobré zprávy čekala broumovská Veba a její zaměstnanci dlouho. Na základě srpnových výsledků se zdá, že se odlepila ode dna a dosáhla hrubého provozního zisku.

Volba pro Broumov má 6 křesel, o jedno víc než Francova ČSSD

Broumov - Volební souboj Volby pro Broumov současného starosty Jaroslava Bitnara s exhejtmanem a dosluhujícím senátorem Lubomírem Francem (ČSSD) vyhrála Volba.

Odvolili jako první a spěchali na vlak. Jeli na Moravu na burčák

Broumov - S úderem 14 hodiny začal ve volebním okrsku č. 9 v Domově důchodců v Jiráskově ulici volební víkend, který po noční přestávce vyrcholí zítra odpoledne sčítáním hlasů. Komunální a senátní volby začaly.

Při Dni architektury upozornili na povedené stavby i zkažené baráky

Broumov - Do celorepublikového Dne architektury se poslední zářijový den připojili i v Broumově. Téměř tříhodinovou komentovanou procházku městem s ukázkami povedených i méně vydařených rekonstrukcí a oprav vedli náchodský architekt Viktor Vlach a místní historik architektury Petr Staněk.

Klientům sociálních služeb na Broumovsku slouží nový elektromobil

Broumov - Centrum sociálních služeb Naděje Broumov při využívání terénních sociálních služeb v Broumově a spádových obcích nově nabízí klientům lepší komfort služeb.

Políčko s konopím obdělával, zastřihoval, zaléval, ale sklízeli už policisté

Křinice - Z přečinu nedovoleného pěstování rostlin obsahujících omamnou nebo psychotropní látku se bude muset zodpovídat cizinec, který na Broumovsku pěstoval konopí s obsahem THC.

Šikovní klokani rozpletli pletivo a vyrazili na výlet

Broumov - Krátký výlet si udělali dva klokani z místní minizoo.

Neshody žáků chtěla řešit teta jednoho z nich, od druhého dostala obuškem

Broumov - Zřejmě běžné mladické neshody dvou žáků Základní školy Kladská vyústily v incident, ve kterém hrál hlavní roli nebezpečný teleskopický obušek. Ten použil na začátku týdne 19letý mladík vůči 42leté ženě, která chtěla mladíkovi domluvit kvůli jeho předchozímu chování k jejímu synovci, s nímž navštěvuje stejnou školu.

Kostely na Broumovsku přilákaly méně návštěvníků než loni

Broumovsko - Už počtvrté dostali lidé možnost prohlédnout si během léta unikátní sérii zdejších barokních kostelů. Po loňské zkušenosti si letos pořadatelé přáli alespoň tisícovou návštěvnost, ale realita horkého léta byla odlišná.

Mladík praštil ženu obuškem do hlavy

Broumov - Na autobusové zastávce v Broumově napadl teprve devatenáctiletý mladík ženu. Informovala o tom ve čtvrtek mluvčí náchodské policie Eva Prachařová.

Nový dopravní terminál potěšil, ale jiné neduhy mrzí

Broumov - Komunální volby se blíží a Deník pro vás opět připravil projekt Inventura radnice. Co se ve vašem městě povedlo a kde jsou naopak ty největší slabiny? Dnes je na řadě město Broumov.

Řidič skončil mimo silnici, po nárazu utrpěl vážná zranění

Broumovsko - Po týdnech horka a sucha zřejmě někteří motoristé zapomněli, že na mokré vozovce musí přizpůsobit rychlost vozu a způsob jízdy kluzkému povrchu.

Školáci z jetřichovské malotřídky se vydali na cestu vědění

Jetřichov /FOTO/ - V celém kraji začal školní rok desítkám tisíc žáků, v Jetřichově jich je patnáct.

Sopranistka Kněžíková zakončila 13. ročník festivalu Za poklady Broumovska

Broumov /FOTO/ - Vystoupením sopranistky Kateřiny Kněžíkové, houslisty Milana Al-Ashabi a orchestru L´Armonia Terrena pod vedením dirigenta Zdeňka Klaudy skončil v sobotu v klášterním kostele sv. Vojtěcha 13. ročník letního festivalu klasické hudby Za poklady Broumovska.

Prague Cello Quartet exceloval na festivalu Za poklady Broumovska

Martínkovice - Bouřlivým a dlouhotrvajícím potleskem, který si vyžádal dva další přídavky, skončil devátý koncert prázdninového hudebního cyklu Za poklady Broumovska. Sobota patřila souboru Prague Cello Quartet, který oslnil publikum v kostele sv. Jiří a Martina v Martínkovicích.

Nedbalost způsobila požár bytu v Broumově

Broumov – Profesionální a dobrovolná jednotka hasičů z Broumova a podniková jednotka z Veby Broumov zasahovaly u požáru v bytovém domě na Malém náměstí.

S recyklací myčka nepočítá, po umytí skončí voda v kanále

Broumov – Roky nevyužívaný bývalý automobilový „areál snů“ známý jako Pyramida se zřejmě probudí k životu. Na místě, kde před deseti lety chtěl investor postavit velkoprodejnu obchodního řetězce, má vyrůst myčka se třemi boxy pro bezkontaktní mytí vozidel.

Letní hornové kurzy vyvrcholily sedmým koncertem festivalu Za poklady Broumovska

Broumov - V sobotu 11. srpna byl v broumovském klášteře slavnostně zakončen 4. ročník mezinárodních Letních hornových kurzů. Vyvrcholením celého hornového týdne pak byl sobotní koncert lektorů kurzů Esy Tapaniho, Zuzany Rzounkové a Jana Vobořila v rámci festivalu Za poklady Broumovska.

Auto skončilo převrácené na střeše

Jetřichov - Broumovští profesionální hasiči vyjeli v pátek po páté hodině ráno k dopravní nehodě osobního vozu, který havaroval v úseku zvaném Pasa.

Varhanní koncert zavedl „Poklady“ poprvé do kostela sv. Petra a Pavla v Broumově

Broumov /FOTO/ - Již počtvrté usedlo publikum festivalu Za poklady Broumovska do kostelních lavic, aby si vyslechlo další z koncertů, které festival po celé léto na Broumovsku pořádá. Sobota 21. července patřila kostelu sv. Petra a Pavla v Broumově, v němž vystoupil varhaník Přemysl Kšica a trumpetista Miroslav Smrčka.

Letní deštík krajinu nespasí

Náchodsko, Broumovsko - Záchrana před suchem? Meandrující toky, rozlivy do niv, nové tůně i rybníky.

Do broumovské čajovny Hvězda a Tygr v pátek vpluje Dunajská vlna

Broumov - Útulnou čajovnou Hvězda a Tygr v pátek v podvečer od 19 hodin budou znít temně podmanivé písně v podání skupiny Dunajská vlna. Na kytary zahrají a zazpívají písně legendární skupiny Dunaj Josef Ostřanský a Vladimír Václavek.

Svatostánky se začaly opravovat

Broumovsko - Začala rekonstrukce tří svatostánků z broumovské skupiny kostelů za 42 milionů korun. Kostely ve Vernéřovicích, Ruprechticích a Heřmánkovicích dostanou nová okna, odvodnění, rovněž se bude částečně restaurovat mobiliář.

Letní divadlení je pod střechou

Broumov - Broumovské Malé letní divadlení, které mělo tento týden oživit dění ve venkovních prostorách kláštera, se muselo kvůli nepříznivému počasí přesunout do městského divadla.

Klášter vás vtáhne do tajů baroka

Broumov - Kde jinde proniknout do tajů barokního slohu než v perle baroka - v broumovském klášteře?

Divadelní festival pod širým nebem

Broumov - V úterý začíná oblíbené Malé letní divadlení. Během šesti festivalových dní mohou diváci na nádvoří benediktinského kláštera zhlédnout zajímavá představení amatérských i profesionálních divadel a souborů.

Viola a violoncello okouzlily publikum při třetím koncertu festivalu

Broumov /FOTO/ - Zcela zaplněný klášterní kostel sv. Vojtěcha hostil v sobotu 14. července třetí koncert festivalu Za poklady Broumovska, na němž vystoupili Kristina Fialová a Petr Nouzovský.

V Lapidáriu přistane Raketa

Broumov - V Lapidáriu zdejšího kláštera bude ve čtvrtek v 18 hodin zahájena nová výstava Raketa. Interaktivní expozice je určena dětem i jejich rodičům.

V Lapidáriu broumovského kláštera přistává interaktivní výstava Raketa

Broumov - V Lapidáriu broumovského benediktinského kláštera bude ve čtvrtek 12. července v 18 hodin zahájena nová výstava Raketa.

Šonovský kostel vydal poklad v podobě Janáčkova kvarteta

Broumovsko – Nádherným koncertem renomovaného Janáčkova kvarteta pokračoval v sobotu festival Za poklady Broumovska.

I v Broumově si dnes připomenou odkaz církevního reformátora Jana Husa

Broumov - Na řadě míst celé republiky si v pátek lidé připomenou odkaz církevního reformátora Jana Husa, který byl pro své názory před 603 lety upálen v německé Kostnici.

Narodila se vlčata. Ochranáři jásají, chovatelé radost nemají

Broumovsko – Vlčí smečka, pohybující se na Broumovsku a ve východním Podkrkonoší, se rozmnožuje už třetím rokem po sobě. Letošní přírůstky prokázaly záběry z fotopastí, které zachytily zhruba dva měsíce stará vlčata i dospělé vlky.

Zadluženou textilku Veba by měla spasit reorganizace

Broumov - Finanční problémy textilky Veba, které vyústily na začátku května v insolvenční návrh podaný jedním z věřitelů, chce výrobce žakárských bavlněných tkanin vyřešit reorganizačním plánem při zachování výroby.

Lezkyni zraněnou po pádu ze skály v Adršpachu vyzdvihl a přenesl vrtulník

Adršpach - Akční záchrana zraněné osoby se odehrála v pátek odpoledne v Adršpašsko-teplických skalách, kde krátce před 15. hodinou spadla v oblasti Křížového vrchu ze skály Rokoko horolezkyně.

Zloděj se vloupal do bytu. Sebral telefony, peníze, klíče i litr mléka

Broumov - Do bytu v nájemním domě v Broumově se před několika dny vloupal zloděj. Došlo k tomu mezi půlnocí a sedmou hodinou ráno.

Mladí sokolíci poprvé roztáhli křídla, z pěti párů ale vyvedly mladé jen dva

Broumovsko – V polovině června bylo na hnízdištích sokolů ve skalních rezervacích Broumovska živo. Celkem pět mláďat narozených ve dvou hnízdech se odhodlalo k životnímu „skoku“ a poprvé vzlétlo z hnízda.

V Broumově na náměstí se rozvlnili modří Tanečníci

Broumov - Sochařská linka Sculpture Line letos překročila hranice české metropole a rozjela se do dalších měst naší republiky, kde vystavuje sochy a výtvarné objekty předních domácích a mezinárodních tvůrců přímo v ulicích města. A Broumov je mezi nimi.

Nezvaný host si v jedné chatce usmažil vajíčka, v jiné vypil kávu

Broumov – Zdejší policisté pátrají po dosud neznámém pachateli, který se v období od 2. do 7. června vloupal do několika zahradních chat v zahrádkářské kolonii Pod strání.

Autobus se zdržel na přejezdu, poničil přitom padající závoru

Broumov - Nejprve špatný odhad a pak štěstí v nezáviděníhodné situaci měl šofér autobusu. Neplánovaně zůstal stát na železničním přejezdu v době, kdy se rozblikalo výstražné znamení. Z kolejí stihl včas odjet, takže se nikdo nezranil. Autobus ale naštípnul padající závoru. 

Najedl se, ale další jídlo už ukrást nestihl. A ještě přišel o kolo

Broumov - Tak tenhle zlodějský pokus tak úplně nevyšel. Nejdřív se sice lupič v domě dobře najedl, pak ale při útěku před majiteli přišel o potraviny, které chtěl ukrást a dokonce i o jízdní kolo. 

Matka vzala tříletou dceru do hospody a tam se opíjela

Broumov - Místo čtení pohádek vzala 35letá matka svoji tříletou dceru do hospody. Opila se a při namátkové policejní kontrole byla navíc agresivní. Skončila proto na záchytce a dcera u babičky.

Poslední květnový pátek patřil v Broumově Noci kostelů

Broumov – Celkem 1493 kostelů a modliteben, které nabídly celou škálu zážitků (především duchovně-hudebních), mohli zájemci navštívit po celé republice při páteční Noci kostelů. Město Broumov se k této akci připojuje již tradičně a nabídlo nejen místním občanům, ale i turistům, nevšední kulturní zážitek. Zájemci měli možnost zhlédnout a zaposlouchat se do líbivých tónů hned na čtyřech místech.

Čtrnáctiletý chlapec za volantem ujížděl policejní hlídce

Broumov – Ulicemi večerního města se za volantem Audi4 projížděl teprve čtrnáctiletý řidič. Přistihla ho policejní hlídka. Mladík se jí snažil ujet.

Otakar Moťka: Osud Veby stojí a padá na africkém brokátu

Broumov /ROZHOVOR/ - Zachránit práci pro stovky lidí a vrátit textilce Veba její věhlas. Takový cíl si vytyčil podnikatel Otakar Moťka, který s tradičním českým výrobcem bavlněných a žakárských tkanin podepsal dohodu o kapitálovém vstupu do společnosti.

Tragická nehoda u Hejtmánkovic. Ve vraku vozidla vyhasl lidský život

Broumovsko - Profesionální hasiči z Broumova vyjeli v sobotu pět minut po půlnoci k dopravní nehodě osobního automobilu na úseku zvaném Pasa, nedaleko Hejtmánkovic. 

Střílí celá rodina: Nejpřesnější mušku měli Kolbovi

Broumov - Malorážka, jistá ruka, přesné oko a terč v podobě lišky nebo kňoura. To byly hlavní ingredience střelecké soutěže „Střílí celá rodina“, kterou na střelnici Střeleckého klubu Hubert Broumov uspořádal 8. května Okresní myslivecký svaz Náchod.

Možný kapitán chce dostat uvízlý textilní koráb Veba z mělčiny

Broumov - Miliony Otakara Moťky mají zachránit krachující textilku.

Oplechovaná smuteční síň budí rozpaky, nesedla hlavně seniorům

Broumov - Přestože obřadní smuteční síň je místem, kam člověk dobrovolně nechvátá, tak prohlídka nově postavené smuteční síně v Broumově se těšila velkému zájmu veřejnosti. Mezi návštěvníky logicky převládali senioři. „Čím jsme vyšší věková kategorie, tak tím k tomu máme blíž,“ usmíval se jeden z příchozích.

Adršpach v obležení. Kde hledat kompromis?

Adršpach - V sobotu se opět opakovala situace z minulého týdne. Kvůli velkému náporu návštěvníků do Adršpašských a Teplických skal, které jsou svojí rozlohou největší národní přírodní rezervací v Česku, byla v sobotu opět na několik hodin uzavřena silnice do Česka od hraničního přechodu Zdoňov. V minulém týdnu to bylo již počtvrté.

Textilka Veba pod hrozbou insolvence, pomoci z problémů jí má nový investor

Broumov - Nový kormidelník se pokusí dostat čerstvý vítr do plachet nejistě se pohupujícího korábu jménem Veba.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT