VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BROUMOV

Severní stěna kláštera dostane novou fasádu, východní se dočká za rok

Broumov - Opravy broumovského kláštera neskončily s rozsáhlým projektem za čtvrt miliardy korun, který byl dokončen letos na jaře, ale dále pokračují. Novou fasádu získá zbylá část severní stěny benediktinské památky směřující ke klášterní zahradě. Bez nové omítky tak zůstane už jen poslední, východní stěna nad řekou Stěnavou, která si na nový kabát počká do příštího roku.

Sbírka pomůže opuštěným psům

Broumov - Na Slovensku dlouhodobě bojují s problémem nekontrolovaného množení opuštěných toulavých psů bez domova žijících v romských osadách na Slovensku.

Festival 
Za poklady Broumovska je v polovině

Broumovsko – Už více než dva tisíce lidí navštívily prvních pět koncertů festivalu Za poklady Broumovska. Na dobrovolném vstupném přitom publikum přispělo na péči unikátních barokních kostelů na Broumovsku téměř 140 tisíci korunami. Festival zítra vstoupí do druhé poloviny, a to koncertem Dvořákova tria.

V broumovském infocentru přivítá polské turisty jejich krajanka

Broumov - Hranice už dávno nejsou překážkou a českých a polských turistů na obou stranách v česko-polském pohraničí je rok od roku více a více.

Desátý ročník Malého letního divadlení je u konce

Broumov - V sobotu 25. července večer skončil představením „Svaté neřesti" v podání herců divadla Artur Praha už 10. ročník festivalu divadelních představení „Malé letní divadlení". V letošním roce se festival konal opět na nádvoří zrekonstruované části benediktinského kláštera v Broumově.

Malé letní divadlení v klášteře o víkendu vrcholí

Broumov - Malé letní divadlení - festival, který každoročně koncem července zpestří letní kulturní sezonu v Broumově. Během pěti festivalových dní mohli diváci na nádvoří Benediktinského kláštera pod zastřešeným hledištěm zhlédnout zajímavá představení amatérských i profesionálních divadel a souborů.

Stamicovo kvarteto zahraje s Nory

Broumovsko /FOTO/ - V sobotu 25. července se v kostele sv. Jakuba Většího v Ruprechticích uskuteční už pátý koncert letošního festivalu Za poklady Broumovska.  Koncert nabídne originální zážitek v podobě hudebního partnerství dvou renomovaných souborů, Stamicova kvarteta a norského Engegård Quartet.

Mladí sdíleli s poutníky zážitky z krajiny

Vernéřovice /FOTO/ - Putování, ztišení, přemítání o krajině a sepjetí s jejími obyvateli a jejich působením. To netradičním způsobem přineslo Lesní symposium s tématem Možnosti artikulace krajiny Kladského pomezí, které se konalo v sobotu ve Vernéřovicích na Broumovsku.

Čekají v útulku na nový domov

Broumov /FOTO/ - Schází vám psí kamarád? V broumovském městském útulku jich na svůj domov čeká hned několik. Je o ně sice dobře postaráno, ale zasloužili by si svého milujícího pána každý jenom pro sebe. Vaši péči oplatí láskou a věrností.

Motosraz v Broumově slibuje nadupaný program

Broumov - Užijte si celý víkend na tradičním motosrazu, který se uskuteční v areálu broumovského letiště.

Prázdniny zahájí 150 dobrovolníků prací zadarmo pro Broumovsko

Broumov - Nasekají dříví starým lidem, uklidí okolo jejich domu, pokud nemohou, nebo třeba posečou trávu okolo kostela.

Letní škola klasických studií nabízí v Broumově vzdělání zdarma

Broumov - Učenost a Múzy za zdmi kláštera jsou tématem letošního ročníku Letní školy klasických studií. Ta se na pět dní zabydlela ve Vzdělávacím a kulturním centru Klášter Broumov už od soboty 27. června.

Báječné oslavy 70. výročí českého gymnázia

Broumov /FOTO/ - Sobota 27. června patřila v Broumově gymnáziu. Lépe řečeno absolventům. Od nejstaršího maturanta z roku 1950 (nikdo jiný než vážená broumovská osobnost, bývalý starosta města, pan Zdeněk Streubel) až po současné primánky - maturovat budou v roce 2022.

Gymnázium v Broumově oslavilo 70 let

Broumov - Absolventi, současní žáci i učitelé v sobotu pořádně oslavili sedmdesát let existence českého gymnázia v Broumově. Vzpomínali a bavili se v až neuvěřitelně příjemné, přátelské a pohodové atmosféře. A to až hluboko do noci. Sešly se jich stovky.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT