Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BROUMOV

Opravený klášter pomůže také k obnově společenského života

Broumov /FOTO/ - Barokní skvost a chlouba broumovského výběžku, benediktinský klášter v Broumově, je po rozsáhlé rekonstrukci opět přístupný veřejnosti. Dnes 25. dubna a zítra se zde konají dny otevřených dveří. A podle převora řádu je zázrak, co se zde podařilo udělat.

Do kláštera se opět vrátil život

Broumov /FOTO/ - Po roční rekonstrukci, největší za posledních sto let, se do broumovského benediktinského kláštera ve středu opět vrátil život. Tentokrát se do kláštera nevracejí benediktini, kterých už je málo a na obnovu klášterního života nemají kapacity, ale zdejší barokní skvost se proměnil v Kulturní a vzdělávací centrum.

Kulturu na Broumovsku podpoří grant z Norských fondů

Broumov -  Hudební festival Za poklady Broumovska, jedinečné koncerty v rámci hudební kavárny ArtCafé či výstavy v galerii uprostřed zahrady kláštera v Broumově. To jsou kulturní projekty, které letos podpoří dotace z takzvaných Norských fondů. Celkem čtyři umělecké projekty získaly podporu v celkovém objemu 2,4 miliony korun.

Po velké obnově se otevírá klášter v Broumově

Broumov - Benediktinský klášter v Broumově se dnes 22. dubna po největší obnově ve své historii slavnostně otevře veřejnosti. Během necelého roku se podařilo za čtvrt miliardy korun opravit pětinu této kulturní památky, kterou minulý režim nechal chátrat.

Vzácný Hesseliův urbář se po 300 letech dočkal českého vydání

Broumov - Svého prvního českého vydání se po více než tři sta letech dočkal broumovský Hesseliův urbář. Jde o vzácnou knihu ze 17. století, která byla vyhlášena kulturní památkou. Její originál je v současné době uložen ve Státním archivu v Zámrsku.

Broumovský klášter po obnově se odhalí už v příštím týdnu

Broumov - Klášter v Broumově se po největší obnově ve své historii už v příštím týdnu otevře veřejnosti. Za čtvrt miliardy korun se tady během krátké doby podařilo opravit jednu pětinu velmi cenné památky, kterou minulý režim nechal chátrat, a celou klášterní zahradu.

Rockovej PSOČUS pomůže psímu útulku v Broumově

Broumovsko - Psí útulek v Broumově potřebuje pomoci, aby se tady o opuštěné psy řádně postarali a mohli jim najít nové majitele. Široko daleko jiný útulek není, a tak je toto zařízení v regionu velmi potřebné. Proto jej lidé ze sdružení N.o.r.k.a. chtějí podpořit a pořádají v sobotu 18. dubna akci s názvem Rockovej PSOČUS. Připravují v rámci ní turnaj ve stolním fotbálku a hudební večer.

Tajemné podzemí Broumovska ukrývá jeskyně z balvanů

Broumovsko - Na Broumovsku se nachází několik pseudokrasových jeskyní. Jedná se laicky řečeno o velké balvany naházené na sebe, mezi nimiž je prostor připomínající jeskyně.

Máte tady zimu jako u nás na Islandu, řekli hudebníci při zastávce v Broumově

Broumov /FOTO/ - Přijeli do Broumova koncertovat až z Islandu, ale severské počasí s sebou nepřivezli. To je tady totiž uvítalo a překvapilo. Na besedu a koncert zavítala na apríla do broumovského kláštera hudební formace Árstídir z islandského Reykjaviku spolu s americkým písničkářem Kylem Woolardem.

Zloděj skoro vypadl z auta. Měl tři promile

Broumov - Při silniční kontrole v sobotu večer chtěli policisté z Broumova nejprve jen prověřit, odkud pochází dřevo, naložené v zavazadlovém prostoru auta, které zastavili. Jenže řidič málem z auta vypadl. Měl přes tři promile.

Zatmění budou Broumovští pozorovat společně

Broumov - Jedinečné astronomické divadlo, při kterém bude možné pozorovat částečné zatmění Slunce, bude možné pozorovat už dnes na broumovském Mírovém náměstí. Pozorování se uskuteční pouze za vhodného počasí přímo na náměstí, a to od 9.30 hodin.

Broumov? Fajn lidi a nádherné prostředí, říká zpěvačka Jana Lota

Broumov - V hudební kavárně ArtCafé Vzdělávacího a kulturního centra Klášter Broumov ve středu 11. března vystoupila zpěvačka Jana Lota s doprovodnou kapelou kytaristou Jakubem Lenzem, basistou Janem Jakubcem a klavíristou Honzou Alešem.

Jakub Smolík vyprodal sál Střelnice

Broumov - Poprvé zavítal do Broumova a spousta místních si ho za žádnou cenu nenechala ujít.

V klášterním kuželníku
 z 18. století už se opět koulí

Broumov - Minimálně už od začátku 18. století v něm hrávali kuželky řeholníci broumovského kláštera. Teď bude zpřístupněn široké veřejnosti. Obnovený kuželník, který se nachází v zahradě broumovského kláštera, začal opět sloužit svému účelu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení