VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BROUMOV

Nehlídaný pes střet s autem nepřežil

Broumov - Dopravní nehodu automobilu se zvířetem řešili ve sváteční den 17.listopadu policisté v Broumově.

Pivovar? Zvažte to. Neprodávejte

Broumov - „Apelujeme na vás jako na volené zástupce občanů Broumova, aby při rozhodování o budoucnosti bývalého měšťanského pivovaru a pozemků v jeho okolí byla upřednostněna hodnota pozemku v majetku města a nedošlo k jeho prodeji."

Na demolici získalo město dotaci, otevřelo si cestu k parku a bytům pro seniory

Broumov - Všechno špatné je pro něco dobré: nyní alespoň pro Broumov, kterému program na podporu demolic budov v obcích, které mají ve svém katastru sociálně vyloučenou lokalitu, pomohl vyřešit otázku problémového objektu.

Oprava hradeb bude stát asi pořádný ranec

Broumov - Další komplikaci v lokalitě Na Hradbách bude muset řešit broumovská radnice. Před časem se zde zřítil na schody kus zdi.

Prezidenta si promítali na altán

Broumov - Nedožité osmdesátiny Václava Havla si včera 7. října v Broumově ve Schrollově parku připomnělo asi pět desítek lidí.

Billu opět chtějí cpát ke klášteru

Broumov -  O více než pět a půl tisíce metrů čtverečných lukrativního pozemku v sousedství broumovského kláštera usilují developeři firmy Probus Real. Ti přišli za broumovskými zastupiteli se žádostí o odkoupení areálu někdejšího měšťanského pivovaru.

V Broumově zatočí s potkany

Broumov - Nikoliv krysař s píšťalou, ale deratizéři se smrtelně jedovatými nástrahami se od příštího týdne pustí do boje s přemnoženými hlodavci.

V broumovském klášteře se bude ochutnávat bílý, červený i růžový burčák

Broumov - Už dnes 10. září ožije broumovský klášter tradiční zářijovou akcí Broumovským vinobraním. Ochutnávku burčáku doplní živá muzika.

V Broumově dokončili přípravy na nový terminál

Broumov - Dlouhá jednání a projektování jsou u konce. Jeden a půl roční příprava nového dopravního terminálu v Broumově je připravena k realizaci. Další fáze už je závislá na financích.

Broumovský klášter se letos zapojí do Hradozámecké noci

Broumov – Během posledního srpnového víkendu, ze soboty 27. na neděli 28. srpna se po celé České republice otevřou desítky památek v netradiční době a s netradičním programem při Hradozámecké noci.

Divadelní inscenace o Broumovsku pokřtí svou knihu

Broumov - Už v pondělí 1. srpna se v Kreslírně broumovského kláštera uskuteční od 18.00 hodin křest knihy HRA-NIC-e, jejíž předlohou je úspěšné stejnojmenné divadelní představení o Broumovsku.

V zahradě kláštera příchozím zazpívá Svobodová

Broumov - V zahradě benediktinského kláštera vystoupí ve středu 27. července  v 19 hodin zpěvačka, pianistka, textařka a skladatelka Kateřina Svobodová.

Psí útulek podporují i turisté

Broumov - V letních měsících zavítají do našeho regionu stovky lidí z různých koutů Čech a Moravy. Někteří s sebou vezou i své čtyřnohé mazlíčky, aby s nimi strávili pohodové chvíle volna a aby společně poznávali nová místa. Jejich kroky vedou často i na Broumovsko.

Broumovský klášter zve na divadlení i hudební prohlídky

Broumov – Benediktinský klášter:Malé letní divadlení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT