VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BROUMOV

Odvody od zaměstnanců uvízly firmě za nehty

Broumov - Povinné odvody na zdravotní a sociální pojištění od zaměstnanců byly v jedné broumovské firmě řádně z výplatních pásek strženy, ale ke správnému majiteli se už peníze po dlouhá léta nedostaly. Nyní se vše provalilo a dotčenou firmu tak čekají nemalé problémy.

Tajemná sklepení a půdy lákají k návštěvě

Broumov - Benediktinský klášter se stává stále více vyhledávaným turistickým místem a proto se zde snaží návštěvníkům nabídnout stále něco nového a zajímavého.

Skrytá zákoutí kláštera se poodhalila

Broumov - Benediktinský klášter ukrývá po staletí za svými zdmi mnohá tajemství, která jsou před zraky veřejnosti po většinu roku skrytá. Část z nich se poodhalila návštěvníkům v sobotu při mimořádných prohlídkách. Zájemci tak mohli nahlédnout do části rozsáhlých chodeb klášterního sklepení a nebo se podívat na půdu.

Klášter zpřístupní sklepení i půdy

Broumov - Benediktinský klášter dnes 14. listopadu od 10.00 a od 14.00 hodin poodhalí svá běžně ukrytá tajemství. Návštěvníci budou mít příležitost nahlédnout do rozsáhlých sklepení a na půdy, do prostorů, které jsou běžně veřejnosti nepřístupné.

Broumovský klášter se odhalí od sklepa až po půdu

Broumov - Zdejší klášter chystá ve dnech 31. října, 14. a 28 listopadu mimořádné prohlídky nazvané Klášterem od sklepa po půdu, které návštěvníkům umožní i prohlídku běžně nepřístupných míst.

V kostele zachraňují staleté varhany

Broumov - Rozsáhlými opravami prochází kostel sv. Petra a Pavla v centru Broumova na Kostelním náměstí. Kromě kompletní rekonstrukce střechy, která zabere ještě několik let, se opravují také přes tři sta let staré varhany.

V Broumově zahájila Univerzita třetího věku

Broumov - Všichni, kteří se chtějí dále vzdělávat a dozvědět se něco nového, mohou zavítat do Kreslírny broumovského kláštera. Právě totiž začal už pátý ročník Univerzity třetího věku.

Do kláštera míří výstava ilustrací dětských knih

Broumov - Na více než měsíc se v broumovském klášteře usídlí putovní výstava současných původních českých ilustrací. Většina z nich je úzce spojena s výroční cenou Zlatá stuha, kterou získaly nebo na niž byly nominovány.

Chcete mě? V broumovském městském útulku se natáčel pořad se Zdeňkem Srstkou

Broumov /FOTO/ - Před nedávnem se v broumovském městském útulku historicky poprvé natáčel pořad na pomoc zvířatům „Chcete mě?". V neděli 11. října ho bude možné zhlédnout v televizi.

Podvodníci skončili v klepetech za fiktivní prodej

Broumov - Při nákupu přes internet se dá ušetřit, ale i naletět podvodníkům, kteří zinkasují peníze a zboží nepošlou. Přesně takové, kteří připravili důvěřivé nakupující zhruba o milion korun, nyní policisté lapili.

Stavbou roku může být klášter

Broumov - Revitalizovaný broumovský klášter se probojoval do finále soutěže Stavba roku 2015, kterou pořádá Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství. O titul se uchází dalších čtrnáct staveb z celé České republiky. Výsledky budou vyhlášeny 13. října. Hlasovat může i veřejnost.

Plní slib a zajišťují větší bezpečnost ve městě

Broumov - Před rokem touto dobou vrcholily předvolební hony na hlasů voličů. Vítězové loňských komunálních už měli rok na splnění svých slibů, které lidem před volbami dali. Co se povedlo a co čeká na své řešení? Deník nyní nabízí shrnutí toho nejvýraznějšího, co se událo v Broumově.

Broumovský klášter nabídl v létě výstavy i koncerty v kostelích a pod širým nebe

Broumov - Bohatý kulturní program nabídl přes léto broumovský benediktinský klášter. Díky projektu Klášter Broumov živé evropské centrum kultury a vzdělání podpořenému grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska mohli návštěvníci Broumovska zavítat na 11 koncertů a tři výstavy. Letní akce podpořené Norskými fondy navštívilo téměř čtyři tisíce lidí.

Trhy a burčák přilákaly do broumovského kláštera několik stovek návštěvníků

Broumov /FOTO/ - Tradiční zářijové trhy zakotvily v sobotu 12. září v broumovském klášteře. Čtyřiadvacet stánkařů a řemeslníků nabízelo své produkty návštěvníkům již od půl deváté ráno.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT