VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BROUMOV

Klášter skrýval řadu unikátních fresek

Broumov /FOTO/ - V loňském roce prošel broumovský benediktinský klášter velkou rekonstrukcí. Při té příležitosti se restaurovaly také nástěnné malby, které byly skryty pod vrstvou ve dvacátém století zhotovené malby.

Klášterní zahrada v zajetí hudby Police Symphony Orchestra

Broumov - Police Symphony Orchestra a město Police nad Metují ve spolupráci se Vzdělávacím a kulturním centrem Kláštera Broumov zvou na netradiční koncert, který se koná v neděli 13. září. V 19.00 hodin se klášterní zahrada rozezní populární i vážnou hudbou v podání Police Symphony Orchestra. Třešničkou na dortu celého večera budou zpěvačka Dasha a dirigent Martin Kumžák.

Když se majitel vrátil, auto u lesa už nenašel

Broumov - Neznámého zloděje automobilu hledají policisté z Broumova. Před uplynulým víkendem majitel stříbrného Renaultu Scénic zaparkoval auto na cestě vedoucí k lesním školkám u Pasa. Když se však k němu vrátil po víkendu, automobil zmizel.

V Broumově hořela škodovka

Broumov /FOTO/ - Technická závada osobního vozidla Škoda Felicie byla zřejmě příčinou požáru, ke kterému ve čtvrtek krátce po 16.00 hodině vyjeli profesionální hasiči z Broumova.

Premiéru divadelní hry HRA-NIC-e doprovázel smích, dojetí a dlouhý potlesk

Broumov /FOTO/ - Hudebně-divadelní slalom dějinami Broumovska nabídla včerejší premiéra nové inscenace HRA-NIC-e. Nevšední představení režiséra Radovana Lipuse, autorky a dramaturgyně Renaty Putzlacher a scénografa Šimona Cabana vyprodalo ve středu 26. srpna klášterní sál Dřevník a plno hlásí i na dnešní první reprízu. Volné vstupenky zbývají na 2. reprízu 17. září.

Festival Za poklady Broumovska měl rekordní návštěvnost i dobrovolné vstupné

Broumov /FOTO/ - Jubilejní desátý ročník festivalu Za poklady Broumovska je minulostí. Rozloučil se uplynulou sobotu jazzovým Requiem Eternal Light Karla Růžičky v klášterním kostele sv. Vojtěcha v Broumově. Celková návštěvnost deseti koncertů i částka, kterou publikum přispělo na péči o kostely broumovské skupiny, dosáhly historického festivalového rekordu.

Tričko Sáblíkové pomohlo postiženému Lukášovi získat kolo

Broumov /FOTO/ - Výtěžek z benefičního turnaje „Kolo pro Lukáše" v Golfovém klubu Grosshof v Broumově pomohl v sobotu postiženému Lukášovi získat speciální kolo. Celková suma ze startovného a následné dražby, do které se například započítalo také vydražené tričko sportovní superstar Martiny Sáblíkové, se vyšplhala na 47 tisíc korun.

Vyhrajte lístky na divadelní hru HRA-NIC-e

Vyhrajte s Náchodským deníkem třikrát po dvou vstupenkách na reprízu zcela nové a originální divadelní hry HRA-NIC-e, která se uskuteční ve čtvrtek 27. srpna od 19 hodin v Broumově v klášterním Dřevníku.

'Broumovský klášter je skvostný,' říká Radovan Lipus

Broumov /ROZHOVOR/ - Režisérem inscenace HRA-NIC-e, která bude mít už příští týden premiéru v broumovském klášteře, je Radovan Lipus. Ten také poskytl následující rozhovor.

Broumovsko je ve finále prestižní soutěže o excelentní turistickou destinaci

Broumov - Broumovský region se probojoval do finále 8. ročníku prestižní soutěže Evropské komise o excelentní turistickou destinaci EDEN. Destinace Broumovsko soutěží se svým produktem „Broumovsko regionální produkt".

Oblíbené noční hrané prohlídky pokračují i v září

Broumov - Vyprodáno, hlásí v pokladně broumovského kláštera každý sudý pátek večer. Vždy od osmi a od půl desáté se tady konají noční hrané prohlídky. Tradiční prázdninové večery dosáhly velké obliby, a budou proto pokračovat i během září.

V Galerii Dům vystavuje Michal Kindernay

Broumov - Třetí letošní výstavou pokračuje v těchto dnech program Galerie Dům broumovského kláštera. Od soboty 8. srpna do 27. září zde vystavuje svá díla Michal Kindernay.

Broumovský klášter chystá už na příští týden premiéru unikátní hry HRA-NIC-e

Broumov - Divadelní událost léta chystají na konec prázdnin v broumovském klášteře. Nová hudebně-dramatická inscenace HRA-NIC-e slibuje nevšední zážitek.

Podvodník oklamal ženu a chtěl sto tisíc

Broumov - Sto tisíc korun na účet ženy z Broumova se pokusil vypůjčit neznámý podvodník. Ženu oklamal a přístup k jejímu účtu získal prostřednictvím sociální sítě Facebook. Případ už vyšetřují policisté.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT