VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ČERVENÝ KOSTELEC

Strážníci rozdávali pokuty za parkování

Červený Kostelec – Předposlední měsíc v roce byl podle strážníků ve městě, co se týče přestupků, jeden z nejklidnějších.

Janek Ledecký míří do Červeného Kostelce s vánočním koncertem

Červený Kostelec /SOUTĚŽ O VSTUPENKY/ - Klasické vánoční písničky, ale i hity jako Sliby se maj plnit o Vánocích nebo Pěkná, pěkná, pěkná. K tomu na pódiu mezinárodní kapela s vokalistkami, přední český smyčcový M. Nostitz Quartet a navíc místní dětský pěvecký sbor Červánek. Tak bude vypadat koncertní zastávka Vánočního turné zpěváka Janka Ledeckého v Červeném Kostelci. Ve zdejším divadle J. K. Tyla vystoupí v pondělí 15. prosince od 19.00 hodin.

Vánoční kouzlo domova dýchlo ve výstavní síni úřadu

Červený Kostelec /FOTO/ - Výstavní síň zdejšího městského úřadu je v předvánočním čase plně vytížena, a tak jen pár dnů po úspěšně skončené výstavě Jen tak pro radost začala v těchto prostorách výstava nová, už ryze vánoční.

Žili pod stálým dohledem StB

Červený Kostelec - Ke sklonku éry vládnoucí totalitní Komunistické strany Československa začala v Červeném Kostelci fungovat skupinka odvážlivců, napojených na pražský disent. Dávala hlasitě najevo, co si o zdejším zřízení myslí.

Bude se besedovat s organizátory demonstrací listopadových dnů roku 1989

Červený Kostelec - V pátek se bude ve zdejší městské knihovně besedovat s červenokosteleckými organizátory demonstrací listopadových dnů zlomového roku 1989.

Červenokostelecká radnice je nyní po čtyřiadvaceti letech bez KDU-ČSL

Červený Kostelec - V komunálních volbách v Červeném Kostelci získala KDU-ČSL 26 procent hlasů, tedy nejvíce ze všech kandidujících subjektů. Občané města tak vyjádřili svou vůli, aby se naše strana i nadále podílela na řízení města, v jehož čele stojí již od roku 1990.

V Broďáku trénovali i dva pokořitelé Beringovy úžiny

Červený Kostelec - V sobotu 15. listopadu se sešly na břehu rybníka Brodský zhruba dvě desítky otužilců, aby si buď jen tak zaplavaly, nebo rovnou zatrénovaly na závody v zimním plavání.

Na červenokostelecké radnici došlo k výměně stráží

Červený Kostelec - Pětadvacet nově zvolených zastupitelů se ve čtvrtek sešlo v malém sále divadla J. K. Tyla na ustavujícím zasedání zastupitelů. Jednání zahájil dosluhující starosta Petr Mědílek a vyzval zastupitele ke složení slibu. Po tomto aktu už byli všichni zastupitelé oficiálně usnášení schopní, a tak se mohlo přistoupit k dalším bodům jednání.

Výstava představuje portréty v majetku města Červeného Kostelce

Červený Kostelec /FOTO/ - Po výstavě znovuzrozeného červenokosteleckého fotoklubu, která skončila v neděli 26. října, je ve výstavní síni k vidění jiný druh oku lahodícího umění. Od úterý 28. října až do 9. listopadu si zde můžeme prohlédnout 14 portrétů z městského depozitáře.

Šikovné ruce přispějí Hospici Anežky České

Červený Kostelec - Začátkem října byl v Červeném Kostelci slavnostní vernisáží zahájen devátý ročník prodejní výstavy Šikovné ruce. Výtěžek z výstavy přispěje na zakoupení dorozumívacího zařízení mezi pacienty a ošetřujícími v Hospici Anežky České.

Červený Kostelec má koalici, zná i starostu

Červený Kostelec - Tři sdružení nezávislých kandidátů Spoluobčané, Sdružení nezávislých kandidátů pro rozvoj města a Kostelec pro lidi, se na základě průsečíku programových priorit dohodla na uzavření koalice a společném postupu ve vedení města v dalších čtyřech letech.

Závody provázel psí štěkot

Červený Kostelec /FOTO/ - „Tři, dva, jedna, mush go!", znělo o víkendu u rybníku Brodský. To je tradiční povel, kterým startérka posílala každou posádku na trať 19. ročníku závodů psích spřežení Barney 2014.

Řidičům už se ulevilo, v Kostelci se jezdí po novém

Červený Kostelec - Doprava projíždějící po hlavním silničním průtahu Červeným Kostelcem už se vrací do normálního stavu. To je jistě úleva pro řidiče i pro obyvatele na dosavadních objízdných trasách.

Červený Kostelec vyjednává, k dohodě zatím nedošlo

Červený Kostelec - V Červeném Kostelci volil nové zastupitele každý druhý občan a alespoň jeden mandát získala každá kandidující strana. Nyní probíhají jednání o koalici, která povede město dále.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT