VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ČERVENÝ KOSTELEC

Připravují se změny v centru Červeného Kostelce mezi školami

Červený Kostelec – Už delší dobu řeší v Červeném Kostelci, jak co nejlépe využít prostor mezi školami tak, aby jeho nová podoba vyhovovala pokud možno všem občanům města.

Charita má novou výrobnu

Červený Kostelec - Oblastní charita Červený Kostelec otevřela ve čtvrtek výrobně administrativní centrum sociálního podniku Pro-Cha-ritu. Vytvořila tak nové zázemí pro výrobnu zdejších bylinných sirupů i fixačních roztoků.

Zápis do mateřských škol

Červený Kostelec - Již v pondělí 23. a v úterý 24. května vždy od 10 do 16 hodin budou v Červeném Kos-telci probíhat zápisy do zdejších mateřských škol.

Tunelovali rodinnou firmu. Jednatelem byl bezdomovec

Náchodsko - Spadla klec. Policisté z oddělení hospodářské kriminality náchodské policie dokončili prověřování oznámení o vyvedení majetku za více než 11 milionů korun z firmy zabývající se výrobou a prodejem kotlů se sídlem v Červeném Kostelci.

Kompostárna už je zase v provozu

Červený Kostelec - V objektu červenokostelecké čistírny odpadních vod (ČOV) byl již v sobotu 16. dubna obnoven příjem materiálu určeného k drcení a kompostování.

Investice v letošním roce půjdou do sportovišť

Červený Kostelec - Jednou z priorit vedení města v Červeném Kostelci je podpora obyvatel ve sportovních aktivitách. Proto také byla část rozpočtu města na letošní rok vyčleněna na tyto účely.

Je rozhodnuto. V Červeném Kostelci vybudují cyklostezky

Červený Kostelec /FOTO/ - Červenokostelečtí zastupitelé na svém posledním zasedání schválili projekt na vybudování nových cyklostezek, které odkloní cyklisty z běžného silničního provozu. Plánované cyklostezky budou mít také návaznost na dálkové cyklotrasy, například na 4018 či 4095. Ty v současnosti vedou po hlavní silnici.

Rybáři nahazovali udice 48 hodin. Jásali nad kapry i amury

Červený Kostelec /FOTO/ - „Vracím kapra vodě." Tak zní motto Carp klubu České republiky, který od pátku do neděle pořádal u rybníka Brodský třetí kolo Carp ligy. Celkem osmnáct týmů z Čech i Slovenska se už v pátek dopoledne rozmístilo kolem celé vodní plochy. Rybáři měli 48 hodin na to, aby nalovili co největší množství kaprů a amurů.

Vyčištění znehodnocené půdy potrvá léta

Červený Kostelec - Město Červený Kostelec se stále potýká se znečištěním půdy, které je pozůstatkem po bývalých průmyslových provozech z éry státních podniků.

O připravovaných úpravách centra města diskutovali místní občané

Červený Kostelec - Do veřejné diskuse se dostal prostor mezi školami v Červeném Kostelci, který je v těsné blízkosti náměstí a tvoří klidovou a kulturní zónu centra města.

V Kostelci dostali vloni strážníci zase o něco víc oznámení

Červený Kostelec Stejně jako v jiných letech, také minulý rok se činnost Městské policie v Červeném Kostelci týkala hlavně zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku.

Pět borců si trouflo uplavat ledovou míli

Červený Kostelec/Brodský /FOTO/ - Parta místních otužilců, kteří si říkají „Kostelecké hyeny", uspořádala v sobotu u rybníku Brodský propagační setkání. Koupání v rybníku, kde voda dosahovala 4,4°C, si mohl vyzkoušet každý, ale z přihlížejících této možnosti nikdo nevyužil.

Voda se zdála být otužilcům až dost teplá. Měla přes 4 °C

Červený Kostelec - Teplota vzduchu okolo tří stupňů nad nulou a studený vítr, teplota vody ukazovala hodnotu 4,4 °C, přesto se našla téměř čtyřicítka nadšenců, kteří byli odhodlaní jít se za každou cenu vykoupat. Na břehu postávalo okolo stovky zvědavců, kteří byli zachumlaní do zimních bund a s čepicemi na hlavě vše nevěřícně sledovali.

Dobrovolní hasiči z Červeného Kostelce měli napilno

Červený Kostelec - Dobrovolní hasiči z Červeného Kostelce měli poslední měsíc a půl pořádně napilno. Čekalo na ně hned osm výjezdů. Z toho čtyřikrát to bylo k dopravním nehodám.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT