VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ČERVENÝ KOSTELEC

Chodce porazilo auto. Na chodníku

Červený Kostelec /FOTO/ - O tom, že ani na chodníku nemusí být bezpečno, se ve čtvrtek 28. ledna krátce před 19.00 hodinou přesvědčil jeden z nic netušících chodců. Porazil ho osobní automobil, který vjel ze silnice přímo na chodník.

Projíždějící vlak srazil muže, který se pohyboval v kolejišti

Červený Kostelec - Před půl devátou večer vyjížděli v pondělí tři jednotky hasičů k železniční nehodě, kde došlo ke střetu muže s projíždějícím vlakem. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Náchoda, dobrovolní hasiči z Červeného Kostelce a hasiči HZS podniku Správy železniční dopravní cesty Nymburk.

Za svoz odpadu si v Červeném Kostelci ani letos nepřiplatí

Červený Kostelec - Zdejší obyvatelé mohou být v klidu. Za svoz komunálního odpadu si ani letos nepřiplatí. Informoval o tom referent životního prostředí Štěpán Křeček z červenokosteleckého městského úřadu.

Ani na jubilejním Novoročním běhu rekord trati nepadl

Horní Kostelec /FOTO/ - Už čtyřicet let patří neodmyslitelně k prvnímu lednovému víkendu silniční „Novoroční běh". V letošním ročníku se na start postavilo šedesát běžců.

V Saar Gummi vyvíjí díly pro Porsche

Červený - Kostelec Vývojové oddělení Saar Gummi Czech (SGC) převzalo odpovědnost za vývoj dílů pro značku Porsche a spolupracuje s německou vývojovou centrálou na vývoji pro další značky.

Červený kohout Vánoce nedrží

Horní Kostelec - Vánoční pohodu přerušilo v noci ze Štědrého dne na první svátek vánoční kokrhání červeného kohouta ve čtyřbytovém domě v Horním Kostelci na Náchodsku.

Vánoční dárky shánějí také zloději, ty za ně ale neplatí

Červený Kostelec - Předvánoční období je časem pro shánění dárků pro potěchu těch nejbližších. Dárky se snaží obstarat i různá pochybné individua, a tak je potřebné zvýšit svou ostražitost a důkladněji zabezpečit zejména své nemovitosti.

Dvacet let zmírňují utrpení

Červený Kostelec - V úterý to bylo přesně dvacet let, co se v Červeném Kostelci otevřel hospic Anežky České. Bylo to první zařízení v České republice, které nabídlo kvalitní péči těžce nemocným lidem na sklonku jejich života.

První český hospic v Červeném Kostelci pečuje o nemocné už dvacet let

Červený Kostelec - V úterý 8. prosince uplyne už 20 let od chvíle, kdy byl v Červeném Kostelci otevřený první český hospic Hospic Anežky České. Tím se započala nová éra v kvalitě péče o terminálně nemocné v České republice.

Strážníci řešili krádež uhlí i rozbitou postel

Červený Kostelec - Městská policie nerozdává jen pokuty za špatné parkování, občas musí řešit poněkud neobvyklé případy. Strážnici v Červeném Kostelci za poslední měsíc hasili doutnající odpadkový koš, pokutovali jízdu v protisměru nebo volali sanitku ženě, které se udělalo nevolno.

'Až erotické' snímky do koše nespadly. Podváděl fotograf?

Hradec Králové, Červený Kostelec - Je tu rozpor ve výpovědích souzeného a svědků. Podváděl fotograf Pavel Rohel obžalovaný z výroby dětské pornografie rodiče svých modelů?

Na výstavě ochotníci popřáli souboru dalších 150 let a dlouhá léta divadlu

Červený Kostelec /FOTO/ - „Whisky to je moje gusto, bez whisky mám v srdci pusto, kdyby ji můj táta pil, byl by tu žil mnohem dýl…" Tato chytlavá píseň z filmu i divadelní hry Limonádový Joe ve čtvrtek vpodvečer zněla výstavní síní městského úřadu, kde byla vernisáží zahájena výstava k 150 letům divadelního spolku a 90 letům Divadla J. K. Tyla.

Musheři závodili na Broďáku po dvacáté. Možná ale naposledy

Červený Kostelec - Víkendové závody psích spřežení u rybníku Brodský byly letos jubilejní. Jel se už 20. ročník, ale dvacet let slaví i místní musher klub MC Metuje. To ale nebylo vše. Byl to také ročník s rekordní účastí. Na start se postavilo sto dvacet závodníků, což bylo poprvé v historii zdejších závodů.

Nedbalost způsobila požár čtyřmetrových tújí. Zasahovaly tři jednotky hasičů

Horní Kostelec - Tři jednotky hasičů zasahovaly v neděli 11. října dopoledne při požáru tújí na zahradě rodinného domu v Horním Kostelci. Událost byla na operační středisko Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje ohlášena v 10:44 hodin.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT