VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ČERVENÝ KOSTELEC

V Červeném Kostelci připravují novou cyklostezku

Červený Kostelec - Před rokem touto dobou vrcholily předvolební hony na hlasů voličů. Vítězové loňských komunálních už měli rok na splnění svých slibů, které lidem před volbami dali. Co se povedlo a co čeká na své řešení? Deník nyní nabízí shrnutí nejvýraznějších událostí v Červeném Kostelci.

Poběží se za dobrou věc. Běh podpoří i starostové

Červený Kostelec - Udělat něco dobrého nejen pro sebe ale i pro druhé můžete již tuto sobotu. Červený Kostelec zažije druhý ročník benefičního Běhu pro hospic Anežky České. Akce se zúčastní světová mistryně v běhu na osm set metrů z roku 1999 Ludmila Formanová.

Přes náměstí běželi koně. Strážníci je honili v ulicích

Červený Kostelec - Pestrou službu mají za sebou strážníci městské policie v Červeném Kostelci za uplynulý měsíc.

Saar Gummi ve znamení investic

Červený Kostelec - Třetí gumárenská mísicí linka doplní stávající dvojici linek již po dvou letech od zahájení provozu mísírny směsí v červenokosteleckém závodě Saar Gummi Czech (SGC). K investici okolo 80 miliónů korun získala firma stavební povolení a následně souhlas koncernové centrály se zahájením nákupního procesu.

Česko-polská spolupráce přinesla hasičům nový vůz a potřebné vybavení

Červený Kostelec – Více jak rok trvá spolupráce českých a polských hasičů z Červeného Kostelce a polského města Ząbkowice Śląskie. Jejich společný projekt, který nyní skončil, jim přinesl celou řadu cenných zkušeností. Absolvovali třeba dovednostní či jazyková školení, pořádaly se rovněž besedy se školáky a při té příležitosti se vydal i česko-polský a polsko-český hasičský slovník.

Exotika tančila v ulicích Červeného Kostelce

Červený Kostelec – Vskutku pestrou podívanou folkloru z celého světa hostil od středy až do neděle Červený Kostelec. Konal se zde 61. Mezinárodní folklorní festival.

Městu nyní vládne 600 tanečníků

Červený Kostelec - Řečtí tanečníci v centru Náchoda, taiwanští zase v Domově odpočinku ve stáří Justynka či na náměstí v Hronově. Takto se folklorní soubory ze zahraničí ukázaly na konci týdne i v jiných místech, než jen v Červeném Kostelci, kde až do neděle vystupují na největším folklorním svátku v zemi 61. Mezinárodním folklorním festivalu.

Kostelec žije až do neděle folklorem z celého světa

Červený Kostelec /FOTO, VIDEO/ - Nástupem tanečníků, slavnostním přivítáním dětmi ze souboru Hadářek a oficiálním zahájením se ve středu v podvečer naplno rozjel 61. Mezinárodní folklorní festival, pětidenní maratón plný tance, hudby a pestrobarevných krojů.

Vyhrajte vstupenky na folklorní festival

Červený Kostelec - Peru, Kostarika, Indonésie, Tchaj-wan či Jižní Korea. To jsou jen vybrané exotické země, jejichž tanečníci v pestrobarevných krojích vystupují až do neděle v Červeném Kostelci.

Vyhrajte vstupenky na folklorní festival

Červený Kostelec - Mezinárodní folklorní festival v Červeném Kostelci dnes 19. srpna začíná. Patří mezi českou i evropskou špičku. Představí se zde stovky tanečníků nejen z Čech, ale z celého světa. A bude o co stát. Festival potrvá až do neděle.

Folklorní soubory roztančí Kostelec

Červený Kostelec - Peru, Kostarika, Indonésie, Tchaj-wan či Jižní Korea. To jsou jen vybrané exotické země, jejichž tanečníci v pestrobarevných krojích od 19. srpna až do neděle 23. srpna roztančí  Červený Kostelec.

Při sváření lepenky shořela střecha rodinného domu

Červený Kostelec /FOTO/ - Dvě jednotky hasičů zasahovaly ve čtvrtek 13. srpna odpoledne při požáru střechy rodinného domu v Lánské ulici. Hasiči byli o požáru informováni o půl druhé odpoledne. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Náchoda a jejich dobrovolní kolegové z Červeného Kostelce.

Tanečníci ze všech koutů zeměkoule si už balí kufry a míří do Červeného Kostelce

Červený Kostelec - Na pět dní i nocí se od středy 19. srpna stane Červený Kostelec středem folklorního světa. Tanečníci a hudebníci ze všech koutů zeměkoule přijedou do malebného městečka na úpatí Jestřebích hor představit folklor svých zemí na 61. mezinárodní folklorní festival.

'Mamce se už nikdy nebudu moci podívat do očí,' řekla jedna z obětí

Hradec Králové - U krajského soudu v pondělí zazněly výpovědi čtyř dětí, které patří mezi oběti výrobců dětské pornografie. Obžalovaným jejich svědectví rozhodně neulehčilo.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT