Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ČERVENÝ KOSTELEC

Strážníci řešili útok řetězem na hlavu

Červený Kostelec - Závažné napadení řešili strážníci v Červeném Kostelci, a to když jednoho z mužů, kontrolujícího dělníky v lese v Zábrodí u křižovatky k rybníku Špinka, napadl jiný muž. Jednalo se napadení silným řetězem a útočník navíc mířil na hlavu. Muž vyšel z útoku s tržnou ránou na hlavě a podlitinami v obličeji.

Voda je nyní levnější o dvě koruny

Červený Kostelec - Zatímco voda z kohoutku v posledních letech téměř všem zdražuje, obyvatelé Červeného Kostelce a okolních k městu patřících obcí se letos dočkali příjemné výjimky. Voda tady kupodivu zlevnila.

Traťový rekord „Novoročního běhu" opět nebyl pokořen

Horní Kostelec /FOTO/ - Už devětatřicet let patří neodmyslitelně k prvnímu lednovému víkendu silniční novoroční běh. Teplota se pohybovala těsně okolo bodu mrazu, ale i tak se na start, který byl tradičně u Základní školy v Horním Kostelci, postavilo sedmašedesát běžců.

Na Prodance se proháněly i pohádkové bytosti

Červený Kostelec /FOTO, VIDEO/ -  Poslední den v roce je spojován s veselím a zábavou. Toho si je dobře vědoma i parta Čolek & spol., která už po čtrnácté uspořádala na kopci Na Prodance recesistickou akci „Sjezd na čemkoliv".

Hospic pořídil z benefičních akcí dorozumívací zařízení

Červený Kostelec – Díky podpoře dobrých lidí mohl Hospic Anežky České v Červeném Kostelci pořídit nové dorozumívací zařízení pro lepší péči o zde pobývající pacienty.

Strážníci rozdávali pokuty za parkování

Červený Kostelec – Předposlední měsíc v roce byl podle strážníků ve městě, co se týče přestupků, jeden z nejklidnějších.

Janek Ledecký míří do Červeného Kostelce s vánočním koncertem

Červený Kostelec /SOUTĚŽ O VSTUPENKY/ - Klasické vánoční písničky, ale i hity jako Sliby se maj plnit o Vánocích nebo Pěkná, pěkná, pěkná. K tomu na pódiu mezinárodní kapela s vokalistkami, přední český smyčcový M. Nostitz Quartet a navíc místní dětský pěvecký sbor Červánek. Tak bude vypadat koncertní zastávka Vánočního turné zpěváka Janka Ledeckého v Červeném Kostelci. Ve zdejším divadle J. K. Tyla vystoupí v pondělí 15. prosince od 19.00 hodin.

Vánoční kouzlo domova dýchlo ve výstavní síni úřadu

Červený Kostelec /FOTO/ - Výstavní síň zdejšího městského úřadu je v předvánočním čase plně vytížena, a tak jen pár dnů po úspěšně skončené výstavě Jen tak pro radost začala v těchto prostorách výstava nová, už ryze vánoční.

Žili pod stálým dohledem StB

Červený Kostelec - Ke sklonku éry vládnoucí totalitní Komunistické strany Československa začala v Červeném Kostelci fungovat skupinka odvážlivců, napojených na pražský disent. Dávala hlasitě najevo, co si o zdejším zřízení myslí.

Bude se besedovat s organizátory demonstrací listopadových dnů roku 1989

Červený Kostelec - V pátek se bude ve zdejší městské knihovně besedovat s červenokosteleckými organizátory demonstrací listopadových dnů zlomového roku 1989.

Červenokostelecká radnice je nyní po čtyřiadvaceti letech bez KDU-ČSL

Červený Kostelec - V komunálních volbách v Červeném Kostelci získala KDU-ČSL 26 procent hlasů, tedy nejvíce ze všech kandidujících subjektů. Občané města tak vyjádřili svou vůli, aby se naše strana i nadále podílela na řízení města, v jehož čele stojí již od roku 1990.

V Broďáku trénovali i dva pokořitelé Beringovy úžiny

Červený Kostelec - V sobotu 15. listopadu se sešly na břehu rybníka Brodský zhruba dvě desítky otužilců, aby si buď jen tak zaplavaly, nebo rovnou zatrénovaly na závody v zimním plavání.

Na červenokostelecké radnici došlo k výměně stráží

Červený Kostelec - Pětadvacet nově zvolených zastupitelů se ve čtvrtek sešlo v malém sále divadla J. K. Tyla na ustavujícím zasedání zastupitelů. Jednání zahájil dosluhující starosta Petr Mědílek a vyzval zastupitele ke složení slibu. Po tomto aktu už byli všichni zastupitelé oficiálně usnášení schopní, a tak se mohlo přistoupit k dalším bodům jednání.

Výstava představuje portréty v majetku města Červeného Kostelce

Červený Kostelec /FOTO/ - Po výstavě znovuzrozeného červenokosteleckého fotoklubu, která skončila v neděli 26. října, je ve výstavní síni k vidění jiný druh oku lahodícího umění. Od úterý 28. října až do 9. listopadu si zde můžeme prohlédnout 14 portrétů z městského depozitáře.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení