VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ČERVENÝ KOSTELEC

Červenokostelečtí: Poplatek za svoz odpadů je nutné zaplatit do 31. března

Červený Kostelec - Poplatek za svoz odpadů z domácností je nutné zaplatit do 31. března 2015. Po tomto datu ti, kteří nebudou mít vylepenou na popelnici či kontejneru platnou známku na rok 2015, nebudou obsluhováni.

Pamětní desku odhalil sám armádní generál

Červený Kostelec /FOTO/ - „Bojoval na frontách první i druhé světové války. Když odcházel v padesátých letech minulého století do důchodu, tak se žádných poct, ani ocenění nedočkal.

Za dětské porno čtyři obvinění

Červený Kostelec - Fotografie a videa až stovky dětí putovala z ateliéru v Červeném Kostelci k pedofilům do celého světa.

Sloučení
 je nesmysl, míní žáci

Červený Kostelec - „Je to úplný nesmysl a nikdo z nás s tím nesouhlasí," takový je jednomyslný názor všech studentů Střední školy oděvní, služeb a ekonomiky v Červeném Kostelci, které Deník oslovil ohledně toho, co si myslí o sloučení této školy s hronovskou průmyslovou školou.

Kostelečtí jdou do boje za školu

Červený Kostelec - Červenokostelečtí chtějí zachovat samostatnost zdejší střední školy. Kraj uvažuje o slučování. Prý aby ušetřil.

První dáma vyslyšela prosbu

Červený Kostelec - Původně měla první dáma České republiky Ivana Zemanová v pátek v Hospici Anežky České v Červeném Kostelci navštívit jen dva pacienty, ale nakonec se zastavila u tří. Těžce nemocný muž totiž projevil prý své poslední přání, a to „setkat se s paní prezidentovou". To mu neupřela a navštívila také jeho.

Ivana Zemanová nabídla pomoc Hospici Svaté Anežky České

Červený Kostelec - Budova v symbolickém tvaru lodě, v níž sídlí Hospic Anežky České, se stala v pátek cílem návštěvy Ivany Zemanové.

Ve Stolíně vzplála výrobní linka. Sedm mužů záchranáři odvezli do nemocnice

Červený Kostelec - Sedm pracovníků utrpělo zranění při požáru, který včera odpoledne vypukl ve firmě v Červeném Kostelci Stolíně, kde začala hořet výrobní linka. Šest mužů mělo dýchací potíže, jeden utrpěl drobné tržné rány.

Nadační fond pomohl nemocným v Hospici Anežky České

Červený Kostelec - Těžce nemocní pacienti v Hospici Anežky České mají díky zdejšímu personálu důstojnou péči. Hospic by se však neobešel bez pomoci, která pacientům podstatně pomáhá.

Strážníci řešili útok řetězem na hlavu

Červený Kostelec - Závažné napadení řešili strážníci v Červeném Kostelci, a to když jednoho z mužů, kontrolujícího dělníky v lese v Zábrodí u křižovatky k rybníku Špinka, napadl jiný muž. Jednalo se napadení silným řetězem a útočník navíc mířil na hlavu. Muž vyšel z útoku s tržnou ránou na hlavě a podlitinami v obličeji.

Voda je nyní levnější o dvě koruny

Červený Kostelec - Zatímco voda z kohoutku v posledních letech téměř všem zdražuje, obyvatelé Červeného Kostelce a okolních k městu patřících obcí se letos dočkali příjemné výjimky. Voda tady kupodivu zlevnila.

Traťový rekord „Novoročního běhu" opět nebyl pokořen

Horní Kostelec /FOTO/ - Už devětatřicet let patří neodmyslitelně k prvnímu lednovému víkendu silniční novoroční běh. Teplota se pohybovala těsně okolo bodu mrazu, ale i tak se na start, který byl tradičně u Základní školy v Horním Kostelci, postavilo sedmašedesát běžců.

Na Prodance se proháněly i pohádkové bytosti

Červený Kostelec /FOTO, VIDEO/ -  Poslední den v roce je spojován s veselím a zábavou. Toho si je dobře vědoma i parta Čolek & spol., která už po čtrnácté uspořádala na kopci Na Prodance recesistickou akci „Sjezd na čemkoliv".

Hospic pořídil z benefičních akcí dorozumívací zařízení

Červený Kostelec – Díky podpoře dobrých lidí mohl Hospic Anežky České v Červeném Kostelci pořídit nové dorozumívací zařízení pro lepší péči o zde pobývající pacienty.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT