Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ČESKÁ SKALICE

Voda k nekoupání na Rozkoši je problém. Občany trápí i stav chodníků

Česká Skalice - Seriál Deníku před říjnovými komunálními volbami pokračuje. Co pálí obyvatele České Skalice? Co se musí řešit?

Při posvícení se lidé veselili a cepem byl „utlučen" kohout

Ratibořice /FOTO/ -  Nebylo to posvícení v tom pravém slova smyslu, jako oslava výročí posvěcení kostela. Byla to spíše oslava ukončení sklizně. Tak to minulou neděli pojal folklorní soubor Barunka, který chtěl místním i přespolním představit rozmanité zvyky a zapívat písničky o posvícení.

Představují Jurkovičovo pestré dílo na Náchodsku

Česká Skalice - „Dušan Samuel Jurkovič. Projekty, rekonstrukce a stavby (nejen) na Náchodsku", tak zní název výstavy, kterou pořádá Umělecko-průmyslové muzeum — Muzeum textilu ve spolupráci s Muzeem Boženy Němcové v České Skalici. V muzejní výstavní síni je ke shlédnutí do 30. září 2014.

Výstava mašinek a vláčků pro malé i velké fandy

Česká Skalice - Sedmý ročník výstavy vláčků a modelové železnice se uskuteční ve dnech od 19. do 21. září od 9.00 do 17.00, v neděli do 16.00 hodin v prostorách zahrádkářské klubovny.

Premia XVIII královnou Jiřinkových slavností

Česká Skalice - Vyhlášení Královny Jiřinkových slavností se stalo v neděli odpoledne jedním z vrcholů letošní tradiční akce v areálu maloskalické tvrze. Při každoroční výstavě jiřin mohou návštěvníci rozhodnout o nejkrásnější květině symbolu slavností následujícího roku. Nejinak tomu bylo i letos.

Květy jiřinek opět zaplaví Českou Skalici

Česká Skalice - Českou Skalici od pátku zaplaví a provoní květy jiřinek. Jako již tradičně se ve městě uskuteční Jiřinkové slavnosti, které budou trvat dva týdny a přinesou nejen každoroční výstavu jiřinek, ale i další bohatý doprovodný program.

Zvolte si svého starostu České Skalice

Náchodsko - Čas komunálních voleb se blíží. Koho byste rádi viděli v křesle starosty? Vybírat můžete z lídrů kandidátek, a to od úterý 9. září do 3. října.

Kolumbijská Arcadia i Ruský kánon plně získaly posluchače

Česká Skalice /FOTO/ - V nedělním horkém odpoledni zaplnili příjemně chladné prostory maloskalického kostela Nanebevzetí Panny Marie posluchači jak z České Skalice, tak ze širokého okolí. Důvod byl prostý tradiční festivalový koncert zahraničních akademických pěveckých sborů v rámci festivalu IFAS Pardubice.

Hravá výstava láká do kuželníku v Babiččině údolí

Ratibořice - Historický kuželník u Panského hostince, který v turistické sezoně slouží jako informační bod pro návštěvníky Babiččina údolí, se na proměnil v pohádkový kuželník. Může za to hravá výstava Báchorky a pohádky spisovatelky Boženy Němcové, kterou zrealizovalo Centrum rozvoje Česká Skalice.

Výstava v Muzeu Boženy Němcové Mosty

Česká Skalice Do neděle 17. srpna je možno v Muzeu Boženy Němcové v České Skalici obdivovat výstavu nazvanou Mosty.

Řidič auta byl asi nepozorný. Doplatil na to motorkář

Česká Skalice - Vážné zranění utrpěl v pátek 8. srpna dopoledne motorkář při dopravní nehodě u České Skalice. Podle policie mu pravděpodobně nedal přednost v jízdě řidič osobního auta a obě vozidla se srazila.

Na Mlynářských slavnostech chutnal nejvíce cibulový chleba

Ratibořice /FOTO/ - Říká se, že nebylo v minulosti váženějšího řemesla, než mlynářského. Nebylo a není tolik lidské činnosti, o níž se zpívalo tolik písní. A navíc mlýn je symbol mouky a chleba. Aby si to veřejnost připomenula folklorní soubor Barunka společně se Střediskem volného času Bájo v České Skalici uspořádal v neděli na zahradě Rudrova mlýna Mlynářské slavnosti.

Za nesporné zásluhy bylo oceněno pět občanů města

Česká Skalice - Poděkovat těm, kteří se svou nezištnou pomocí podílejí na rozvoji města, svým ojedinělým skutkem pomohli jiné osobě nebo svými činy pomáhají ostatním občanům, spolkům a organizacím města, to jsou základní principy akce nazvané Dne občanů města. Její druhý ročník se uskutečnil minulou sobotu v Jiřinkovém sále Muzea Boženy Němcové.

14 tisíc pro čtyři stovky

Česká Skalice - Policisté z obvodního oddělení v České Skalici vyšetřují krádež peněz z mincovníků v areálu autokempu na Rozkoši.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení