VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ČESKÁ SKALICE

Nejstarší knihovna slaví 170 let, založil ji řídící učitel Kolisko

Česká Skalice - Hned dvě významná výročí si připomenuli obyvatelé města a zejména ti, kteří mají rádi knihy. V úterý se sešli na zdejším hřbitově u hrobu řídícího učitele Josefa Arnošta Koliska, který před 170 lety založil městskou knihovnu, nejstarší v náchodském okrese. Zároveň to bylo právě 200 roků, kdy se tato významná osobnost českoskalické historie narodila.

V Ratibořicích obnovují park

Ratibořice - Více než dvě staletí starý zámecký park v Ratibořicích takovou proměnu ještě nezažil. Zdejší památkově chráněný a historicky cenný areál, který byl dějištěm známého literárního příběhu Boženy Němcové Babička, se dočká kompletní obnovy zeleně. Nezdravé stromy, které pamatují ještě hodně dávné časy a nejde je už zachránit, zmizí. Místo, které ročně navštěvují desetitisíce turistů a výletníků, však zkrášlí na tisíc nově vysazených či ošetřených stromů a keřů.

OBRAZEM: Záchrana z ledové Rozkoše naštěstí přišla včas

Česká Skalice - Z mrazivé vody přehradní nádrže Rozkoš na Náchodsku včera 5. ledna celé dopoledne zachraňovali tonoucí profesionální hasiči z Náchoda a Jaroměře.

Na Zlatou neděli Raraši připravili živý betlém

Česká Skalice - Rok se s rokem sešel a jsou tu Vánoce. Členové Dětského divadelního souboru o. s. Raraši z České Skalice zvou opět všechny na oživlý betlém, který se koná v neděli.

Základní škola v České Skalici připomněla Sametovou revoluci

Česká Skalice - Před nedávnem se v ZŠ v České Skalici uskutečnila beseda v rámci projektu Příběhy bezpráví, jehož organizátorem je společnost Člověk v tísni. Vzhledem k tomu, že moderní dějiny je nutné mladé generaci neustále připomínat, věnují ve škole v devátých třídách tomuto projektu každoročně velkou pozornost.

V České Skalici se budou zpívat koledy spolu s celým Českem

Česká Skalice - Ve středu 10. prosince přesně v 18 hodin se sejdou lidé po celém Česku včetně České Skalice a budou společně zpívat vánoční koledy. Hlášeno je už více než 450 míst, na která dorazí celkem tisíce lidí. To vše v rámci akce regionálního Deníku Česko zpívá koledy.

V Jiřinkovém sále bude nostalgická výstava Vánoční inspirace

Česká Skalice - Společnost Kouzlo starých časů spolu s Muzeem Boženy Němcové zve návštěvníky na další ročník oblíbené vánoční výstavy s názvem Vánoční inspirace VI. Ve slavnostní atmosféře Jiřinkového sálu Muzea Boženy Němcové v České Skalici přivítá návštěvníky poklidná vánoční atmosféra oproštěná od shonu a spěchu předvánočního období.

Houby stále rostou. I v listopadu

Česká Skalice - Fotografie svého "úlovku"  z posledních podzimních teplých dní nám v minulém týdnu poslal náš čtenář pan Václav Čáp z České Skalice.

Při vzpomínce na listopad 1989 v České Skalici odhalili na kašně pamětní desku

Česká Skalice /FOTO/ - Přibližně padesát občanů města se v pondělí shromáždilo u kašny na Husově náměstí. Tam si společně připomněli čtvrtstoletí listopadových událostí v roce 1989, které přinesly pád komunistického režimu a vytouženou svobodu.

Malé zamyšlení za odkazem listopadových událostí 1989

Česká Skalice - Souhlasím s W. Churchillem, že demokracie je tím nesložitějším způsobem vládnutí. Ale, že ještě nikdo neobjevil lepší…

Prázdný májový transparent říkal: Když už nemůžeme mluvit, ať to všichni vidí

Česká Skalice - Nevelké městečko u Babiččina údolí patřilo v náchodském okrese před Listopadem 1989 i při revolučních událostech mezi nejaktivnější. Bylo to dáno zejména tím, že ve městě působili aktivisté vymezující se svou činností vůči komunistickému režimu nejen rozmanitými akcemi, ale také svými osobními postoji.

Petr Fejfar: 'Ve společnosti to vřelo, lidé věděli o Praze, tak se přestali bát'

Česká Skalice /ROZHOVOR/ - Vůdčí postavou předlistopadových i revolučních událostí v roce 1989 v České Skalici byl budoucí starosta města a senátor Petr Fejfar.

Zpráva o zabitých vzbudila odpor

Česká Skalice - Redakce Českoskalického zpravodaje v říjnovém vydání zveřejnila krátkou zprávu zdejšího občana Ladislava Cermana, který upozornil, že na východní Ukrajině položili své životy Češi Ivo Stejskal a Vojtěch Hlinka.

Na radnici ve Skalici je upečeno

Česká Skalice /FOTO/ - Ne zcela hladký průběh mělo v pondělí ustavující zasedání zastupitelstva města. Novým starostou byl sice podle předpokladů zvolen Martin Staněk z vítězného SNK, ale volba místostarosty byla doprovázena připomínkami ve volbách druhým v pořadí, kterým je sdružení Pro město.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT