VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ČESKÁ SKALICE

Parkování v Ratibořicích u jezu se prodraží

Ratibořice /FOTO/ - Někteří návštěvníci Babiččina údolí s oblibou parkovali u jezu nedaleko Vilémova mostu. Nyní jim za to hrozí pokuta. Parkování je tam zakázané a pro automobily je k dispozici nové parkoviště. Přesto se najdou řidiči, kteří zákaz nerespektují. Českoskaličtí městští strážníci tam téměř denně nějakého přistihnou.

Aktuální hodnocení jakosti vody ke koupání v přehradní nádrži Rozkoš

Česká Skalice - I další měření kvality vody v přehradě Rozkoš potvrdilo zvýšený výskyt sinic a chlorofylu-a.

Jiřinkové slavnosti za rok oslaví kulaté výročí

Česká Skalice – Zatímco v Hronově již vrcholí přípravy na letošní 86. ročník přehlídky amatérského divadla Jiráskův Hronov, který odstartuje za devět dní, tedy v pátek 29. července, v České Skalici se pomalu chystají na Jiřinkové slavnosti. Ty propuknou v pátek 9. září a potrvají do 30. září.

Východočeské moře kontrolují policisté častěji a na novém člunu

Česká Skalice /FOTO/ - Kontrolují plavidla i jejich posádku, dohlížejí na vodní skútry a čluny, surfaře i kitaře. Policejní hlídka z českoskalického obvodního oddělení, do jehož území patří také vodní nádrž Rozkoš, zintenzivnila hlídky na policejním člunu. Ten mají letos dokonce úplně nový.

Dopravní nehoda uzavřela obchvat České Skalice

Náchod - Čelní srážka nákladního a osobního auta uzavřela dnes 11. července po poledni obchvat České Skalice. Zraněný z osobního auta byl podle dostupných informací letecky přepravený do hradecké fakultní nemocnice. ČTK to řekla policejní mluvčí Hana Klečalová.

Koupání v Rozkoši není ideální

Česká Skalice - Zvýšený výskyt sinic, chlorofylu-a a snížená průhlednost jsou důvody, proč hygienici označili vodu ke koupání v přehradní nádrži Rozkoš za zhoršenou. Měření se prováděla ve zdejším autokempu v pátek 1. července.

Byla vojna, byla! Střetla se rakouská a pruská vojska jako před 150 lety

Česká Skalice - Válka. V myslích civilního obyvatelstva města v roce 1866 se stala synonymem utrpení a smrti. Tehdy, před 150 lety, se zde proti sobě postavily rakouské a pruské vojenské jednotky.

Brzy vypuknou boje jako před 150 lety

Česká Skalice - Na Husově náměstí už v úterý odpoledne vypukne bitva. Ta se stane součástí pestrého celodenního vzpomínkového programu ke 150. výročí bitvy u České Skalice.

Příjezd do Ratibořic je znovu volný

Ratibořice - Pracovníci Lesů České republiky odstranili v pondělí 30. května večer všechny stromy u silnice k parkovišti u zámku v Ratibořicích, které hrozily pádem. To zavinily silné deště, které stromy podemlely.

Turisté bloudí. V Ratibořicích kvůli vyvráceným stromům uzavřeli cestu

Ratibořice - Turisté, mířící na výlet do Ratibořic, mají od neděle poněkud ztíženou situaci. Kvůli jednomu spadlému a dalším několika vyvráceným stromům, uzavřela krajská Správa a údržba silnic (SÚS) na žádost státní policie cestu k zámku. Chybí však informace o náhradní trase.

V Ratibořicích uzavřeli cestu. Hrozí nebezpečí pádu stromů

Ratibořice - Stromy, rostoucí u silnice ve směru ze Zlíče k ratibořickému zámku, neunesly rozmary počasí posledních několika dnů.

Povodňové škody z roku 2013 se začnou řešit až na podzim

Ratibořice - S odstraňováním škod po povodni z roku 2013 se v Babiččině údolí začne zřejmě až začátkem září. Památkáři původně plánovali, že práce zhruba za 8 milionů korun odstartují už v dubnu či květnu.

V Bažantnici se pracuje. Zavalená cesta bude volná. Zprovozní ji na prvního máje

Babiččino údolí - Uvolněné kamení z opukového skalního masivu v Bažantnici přehradilo hojně využívanou cestu Babiččiným údolím v únoru letošního roku. Lesy ČR coby správci pozemku proto nechaly zpracovat odborný posudek, jak postupovat a skálu sanovat.

Na Rozkoši se trénovalo

Česká Skalice/Rozkoš - Během uplynulého víkendu patřil prostor autokempu na Rozkoši i jeho okolí 13. ročníku soutěže Rozkoš RESCUE 2016. Na start nastoupilo 46 záchranářským týmům z Čech i Slovenska.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT