Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ČESKÁ SKALICE

Dobrovolní hasiči vyjeli v únoru „jen" třikrát

Česká Skalice - Místní dobrovolní hasiči mají v tomto roce za sebou další výjezdy. V únoru vyjeli celkem ke třem zásahům.

DS Maska baví diváky 10 let. Jsme absolutní samouci, říká manažerka

Česká Skalice - Deset let není dlouhá doba, ale z pohledu amatérského divadelního souboru je to kus prošlapané cesty. Současný sedmadvacetičlenný domácí ansámbl Maska, který má domovskou scénu v sokolovně, si právě nyní připomíná toto kulaté jubileum. Za dobu své existence nastudoval deset her pro dospělé a jedenáct pohádek pro děti.

Božena Němcová v Náchodě a okolí

Praha, Náchodsko - U příležitosti připomínky data údajného narození spisovatelky Boženy Němcové, tedy 4. února 1820, zařazujeme do vydání Deníku příspěvek Vladimíra Matějčka, který, ač žije v Praze, je Náchoďák tělem i duší, rád se do našeho kraje i vrací. Nyní můžete porovnat své znalosti o Němcové s jeho verzí spisovatelčina osudu:

Božena Němcová je stále oblíbenou autorkou

Česká Skalice /FOTO/ - K pomníku spisovatelky Boženy Němcové na Husově náměstí si 4. února odpoledne přišli připomenout den jejího narození, tedy 4. únor 1820, příznivci literatury a především vyznavači díla této oblíbené autorky, jejíž život je s naším krajem, ale především s Českou Skalicí a jejím okolím velice úzce spojený.

Napomenutím si nájemce parkoviště v Ratibořicích vysloužil ránu pěstí

Ratibořice - Z přečinu výtržnictví se nakonec bude muset zodpovídat téměř padesátiletý muž z Prahy, kterému se v letních měsících v Ratibořickém údolí nelíbilo, že by měl vůz zaparkovat na parkoviště a nikoliv na trávu vedle.

Rozhlasový režisér Karel Weinlich přijel mezi deváťáky besedovat o okupaci 1968

Česká Skalice - Stalo se již tradicí, že se každoročně s žáky devátých tříd ZŠ Česká Skalice, zapojujeme do projektu Příběhy bezpráví. V loňském roce byla tématem projektu vyhlášena „Okupace 1968". Tato doba by se neměla za žádných okolností zapomínat, a proto jsme úterní dopoledne 24. listopadu věnovali těmto událostem.

Návštěva kavárny se prodražila. Host přišel o peníze i mobilní telefon

Česká Skalice - O mobilní telefon za dva tisíce korun a téměř celý důchod přišel šedesátiletý muž, který v pátek 8. ledna v době okolo oběda zavítal do zdejší kavárny na náměstí.

Rozpočet českoskaličtí zastupitelé schválili

Česká Skalice - Na posledním jednání zastupitelstva na sklonku loňského roku byl patnácti zastupiteli schválen rozpočet na rok 2016. Proti byl pouze jeden zastupitel.

Majitel se nestačil divit, když přišel ráno ke svému osobnímu automobilu

Česká Skalice - S úžasem koukal na svůj osobní automobil Citröen Jumpy jeho majitel, když přišel minulý pátek ráno k vozu, který měl zaparkovaný před jedním penzionem v České Skalici, kde byl přes noc ubytován.

Malířem se můžete stát i za víkend. Naučí vás to v kurzu kreslení

Česká Skalice - Víkendový kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou se uskuteční v České Skalici 12. a 13. prosince. Přihlásit se může každý, kdo by se rád naučil kreslit. 

Hladina vody v Rozkoši klesla o čtyři metry, hrozily komplikace

Česká Skalice - Dlouhodobé sucho zapříčinilo úbytek vody v přehradní nádrži Rozkoš, hladina v polovině listopadu poklesla o čtyři a půl metru oproti běžnému stavu. Hrozilo, že stav vody klesne až pod kótu stálého nadržení. Díky srážkám v posledním období ale začíná hladina znovu stoupat.

Žena kupovala nábytek, přišla o téměř deset tisíc korun

Česká Skalice - Nákup nábytku po internetu přišel ženu z České Skalice draho.

Otci festivalu Nasajem s Masajem pokřtili knihu a stal se velvyslancem v Africe

Česká Skalice /FOTO/ - Svědkem velké události byla v sobotu večer 17. října českoskalická sokolovna. Konal se tam již šestý ročník benefičního festivalu People for Africa aneb Nasajem s Masajem, který měl slavnostní příchuť.

Nevhodné koupání v Rozkoši vyřeší biotopová jezírka

Česká Skalice -  Patrně největším problémem města je podle českoskalického starosty Martina Staňka koupání v kempu na Rozkoši.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení