Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ČESKÁ SKALICE

Přírodní biotop na Rozkoši má vyřešit problémy s koupáním

Česká Skalice - Už před říjnovými komunálními volbami v minulém roce kandidáti na post starosty města deklarovali, že se musí něco udělat s koupáním v kempu u přehradní nádrže Rozkoš.

Výstava mapuje konec války. Fotografie jsou z tisíce snímků

Česká Skalice - V Regionálním informačním centru v České Skalici probíhá nyní zajímavá výstava. Jsou na ní k vidění historické fotografie a militaria, vše věnované 70. výročí ukončení 2. světové války. Výstava mapuje květnové dny v roce 1945 na území města Česká Skalice.

Oslavy vyvrcholily pietním aktem

Česká Skalice - Na zdejším městském hřbitově se ve čtvrtek uskutečnila pietní vzpomínka u příležitosti 70. výročí ukončení 2. světové války.

Návštěvníci Ratibořic při majálesu tančili kolem nového stromu v zámeckém parku

Ratibořice /FOTO/ - Majáles aneb Máj a les. Pod tímto rčením se v neděli na louce před ratibořickým zámkem vrátili ke slavnosti předků z pohanských dob členové folklorního souboru Barunka z České Skalice a soubor Il Ritornello. Tančení a juchání přálo krásné májové počasí a přilákalo pod obrovský strom mnoho návštěvníků Babiččina údolí.

'Ovce Vikingů' se líbily nejvíce

Ratibořice /FOTO/ - Ostříhat takovou normálně zarostlou ovečku může být otázkou přibližně třech minut. Chce to ale cvik a zkušenosti. Jak na to se mohli v sobotu podívat a dokonce si to i zkusit návštěvníci tradičních Ovčáckých slavností v Babiččině údolí.

Klobásky si zastrčil za kalhoty, nakonec je musel vrátit. Teď mu hrozí tři roky

Česká Skalice - Bedlivému oku zaměstnance supermarketu v České Skalici neunikl v úterý navečer mladý muž, který přišel na nákup do prodejny krátce před půl sedmou. Sbíhaly se mu asi sliny na dunajskou klobásku s rohlíkem. Jenže ji ani neochutnal, protože místo placení se pokusil o krádež uzenin.

Nevídaná retro výstava hraček uchvátila dospělé a rozzářila oči dětem

Česká Skalice /FOTO/ - Kdo o víkendu zavítal do klubovny zahrádkářů, tomu přecházel zrak. Sál byl totiž zcela zaplněn hračkami, panenkami, hrami a mnoha dalšími věcmi při dvoudenní retro výstavě, kterou uspořádal českoskalický sběratel Stanislav Juriček.

Babička rozšířila rodinu zahraničních vydání. Přeložili ji i do nizozemštiny

Česká Skalice /FOTO/ - Jedno z nejznámějších českých literárních děl kniha Babička Boženy Němcové bylo dosud přeloženo do třiceti světových jazyků. Rodina těchto zahraničních vydání byla ale rozšířena.

U Rozkoše „bojovalo" 80 studentů ze zahraničí

Česká Skalice /FOTO, VIDEO/ - Už z dáli bylo slyšet křik, rozléhající se v sobotním dopoledni po autokempu u přehradní nádrže Rozkoš. Povzbuzovali se zde mladí lidé z celého světa při plnění nejrůznějších úkolů k co nejlepším výkonům. Na osmdesát zahraničních studentů, kteří nyní pobývají v České republice, se tady zúčastnilo akce nazývané Survival Weekend, tedy Víkendový boj o přežití.

Řidič po čelním střetu zahynul

Česká Skalice - Tragicky skončila dopravní nehoda, ke které došlo v pátek 27. března na hlavním tahu u České Skalice. Už jen pohled na zničený osobní automobil značky Saab byl děsivý. Po čelním střetu s kamionem zahynul ve zcela zdemolovaném osobním voze jeho jednašedesátiletý řidič.

Tragická nehoda u Skalice: Řidič našel v autě smrt

Česká Skalice /FOTO/ - Tragicky skončila dopravní nehoda, ke které došlo v pátek na hlavním tahu u České Skalice. Už jen pohled na zničený osobní automobil značky Saab byl děsivý. Po čelním střetu s kamionem zahynul ve zcela zdemolovaném osobním voze jeho jednašedesátiletý řidič.

Otevřeli Babiččino údolí a Mořena, coby symbol zimy, skončila v řece Úpě

Česká Skalice /FOTO/ - Pro naše předky byl rituál vynášení zimy a vítání jara významnou událostí. Dospělí a starší ale jenom přihlíželi. Přímými aktéry byli mladí lidé, dospívající nebo děti. Prostě ti, kteří představují naději do budoucna.

Nejstarší knihovna slaví 170 let, založil ji řídící učitel Kolisko

Česká Skalice - Hned dvě významná výročí si připomenuli obyvatelé města a zejména ti, kteří mají rádi knihy. V úterý se sešli na zdejším hřbitově u hrobu řídícího učitele Josefa Arnošta Koliska, který před 170 lety založil městskou knihovnu, nejstarší v náchodském okrese. Zároveň to bylo právě 200 roků, kdy se tato významná osobnost českoskalické historie narodila.

V Ratibořicích obnovují park

Ratibořice - Více než dvě staletí starý zámecký park v Ratibořicích takovou proměnu ještě nezažil. Zdejší památkově chráněný a historicky cenný areál, který byl dějištěm známého literárního příběhu Boženy Němcové Babička, se dočká kompletní obnovy zeleně. Nezdravé stromy, které pamatují ještě hodně dávné časy a nejde je už zachránit, zmizí. Místo, které ročně navštěvují desetitisíce turistů a výletníků, však zkrášlí na tisíc nově vysazených či ošetřených stromů a keřů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení