VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: HRONOV

Hotelovka je plná rozporů, učitelé zřejmě bez výplaty

Hronov - Situace na hronovské hotelové škole, která má problémy a má utlumit činnost, je nepřehledná a plná rozporů. Třeba co se výplat učitelů týče. Při posledním vyjádření pro Deník uvedl jednatel zřizovatele školy Ludvík Vomáčka: „Všichni zaměstnanci nemusí mít obavy a výplatu za červen dostanou. Vše potvrdil právník."

Studenti: Nic nevíme, je to jako na Titaniku

Hronov - Zklamání, zlost a beznaděj z konce hronovské hotelové školy panuje i v řadách všech studentů, kteří musejí školu opustit a zajistit si přestup na jinou, aby vůbec mohli své vzdělání dokončit.

Omezené parkování v centru Hronova se rozšířilo

Hronov - Město přistoupilo k rozšíření omezeného parkování do dalších ulic v centru. Ke změně parkovacího systému došlo nově v ulici Knáhlova, Palackého a Kudrnáčova.

Hotelovka skončí v insolvenci

Hronov - Kdysi po celé republice vyhlášená hotelová škola v Hronově už další studenty asi nevychová. Její třídy se s koncem školního roku zavřou a studenti už se do nich nevrátí. 30. června definitivě provoz školy končí. Proč to tak dopadlo, na to má každý jiný názor.

V Hronově uspořádali pohřeb zdejší hotelové školy

Hronov /FOTO/ - Osud zdejší, dříve široko, daleko vyhlášené hotelové školy je zřejmě zpečetěn. Po dlouhých sto devatenácti letech existence má pravděpodobně před sebou posledních čtrnáct dnů. Debaty o konci školy v posledních dnech vířily dění ve městě a včerejší akt spekulace spíše potvrdil.

U hřiště na plážový volejbal chyběla jen pláž

Hronov /FOTO/ - Stačilo před Jiráskovo divadlo navézt čtyřicet kubíků písku, postavit provizorní mantinely a hřiště pro plážový volejbal bylo na světě. Letos to už bylo třetím rokem, co hronovský volejbalový klub společně s městem a Kulturním a informačním střediskem Hronov tento atraktivní sport na náměstí zorganizoval.

Hronovské jablíčko roztančilo Čapkův sál

Hronov /FOTO/ - O třináctý ročník celostátní přehlídky dětských a mládežnických tanečních kolektivů s mezinárodní účastí Hronovské jablíčko byl opět velký zájem. V hronovském Čapkově sálu se během dne vystřídalo na tanečním parketu 1858 soutěžících.

Hronovský Skřivánek rozezpíval Jiráskovo divadlo

Hronov /FOTO/ - Dětské pěvecké sborečky z mateřských škol náchodského okresu rozezpívaly Jiráskovo divadlo na 21. ročníku „Hronovského Skřivánka". V hudebním programu, jehož letošní téma bylo „Rok s českým Honzou", se představilo osm dětských sborečků.

Výstavba kanalizace postupuje podle plánu, lidé si ale stěžují

Hronov - Na konci března byla uzavřena silnice z Hronova vedoucí přes obec Zbečník směr Červený Kostelec a Trutnov. Důvodem je výstavba nové kanalizace a inženýrských sítí. Po celé délce byl odstraněn povrch vozovky a na několika úsecích se buduje kanalizace a vodovodní přípojky.

Při požáru se dva lidé nadýchali kouře

Hronov - Tři jednotky hasičů zasahovaly minulý čtvrtek u požáru rodinného domu v Divadelní ulici v Hronově. Na místo po ohlášení požáru vyjeli profesionální hasiči z Náchoda, dobrovolní hasiči z Hronova a Velkého Poříčí.

Evropské volby moc netáhnou

Hronov - Zatímco před komunálními nebo parlamentními volbami voliči málem čekají na chodbách, než se otevře volební místnost, o volby do Evropského parlamentu včera 23. května zájem nebyl.

Na trati kraloval Jindřich Král

Kudowa Zdrój, Hronov /FOTO/ - Za vytrvalého deště byl v sobotu v podvečer v lázeňském parku v Kudowě Zdrój odstartován 22. ročník silničního běhu na 21,1 kilometrů půlmaratónu. Běželo se přes hranice do Hronova a zpět.

Výcvik prověřil jarní kondici psů i psovodů

Hronov/Žďárky /FOTO/ - Devětatřicet majitelů psů se svými čtyřnohými miláčky přišlo do žďáreckého areálu kynologického klubu ZKO Hronov na tradiční májový jarní sportovní secvik psů, který pořádal místní klub.

Soutěžte s Deníkem o vstupenky na koncert Petra Spáleného

Hronov - Jedinečný koncert hudebních legend Petra Spáleného a jeho manželky Milušky Voborníkové se uskuteční ve čtvrtek 24. dubna od 20:00 hodin v Čapkově sále v Hronově.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT