VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: HRONOV

Kuchyň čeká na rekonstrukci za více než deset milionů korun

Hronov - Školáci se po letních prázdninách dočkají nové školní jídelny. I vařit se pro ně bude v nové kuchyni. Celková rekonstrukce těchto prostor je jednou z největších investičních akcí v tomto roce.

Z restaurace došel pouze na křižovatku, tam si ustlal

Hronov - Při rozvozu čerstvého pečiva našel řidič pekárenského automobilu, a to v pátek o půl páté ráno, na jinak liduprázdné ulici v Hronově staršího pána, který ležel uprostřed vozovky. Když se s ním snažil komunikovat, tak ani nevstával a ani nespal.

Rozverný průvod procházel ulicemi Hronova

Hronov /FOTO/ - Desítky rozverných masek a veselá kapela rozpoutaly v sobotu po poledni na hronovském náměstí masopustní veselí, které přilákalo téměř tisícovku zvědavců. Většina z nich se ale během chvíle nechala strhnout davem a do bujaré zábavy se zapojila také.

Hronov letos investuje do školní kuchyně i do kotců pro psy

Hronov - Jedno z nejdůležitějších jednání, a to o rozpočtu města na letošní rok, mají hronovští zastupitelé za sebou. Na všech bodech se shodli a vyrovnaný rozpočet ve výši téměř dvaaosmdesáti milionů korun jednomyslně schválili.

Násilím si vynutil vydání mobilního telefonu

Hronov - Policisté museli tento týden pátrat po vykutálené dvojici, po mladících ve věku 23 a 24 let, kteří na hronovském nádraží jednomu z cestujících nejprve vyhrožovali, a pak ho i okradli o mobilní telefon. Oba výtečníky se krátce po činu podařilo zadržet.

Tři a půl roku zlepšovali kvalitu služeb. Nyní to dostali písemně

Hronov - V Domově odpočinku ve stáří Justynka v Hronově mají důvod k oslavám. Po třech a půl letech velkého úsilí si ředitelka domova Jitka Ansorgová převzala za celý personál certifikát 1. stupně, který dokládá zavedení a ověření systému řízení kvality v sociálních službách QMSS v domovech pro seniory.

Vysvědčení si převzali v maskách a na ledě

Hronov/Velké Poříčí /FOTO/ - S koncem ledna přišel na řadu i den zúčtování vědomostí školáků, které nabyli za pět předchozích měsíců školní docházky. Všichni žáci ze Základní školy ve Velkém Poříčí poslední den prvního pololetí už tradičně trávili na hronovském zimním stadionu.

Pořadatelé dolaďují ubytování

Hronov - Po loňských rozmíškách, které se včas podařilo uklidnit, se opět sešli hlavní pořadatelé divadelního festivalu Jiráskův Hronov, aby se společně pokusili najít řešení nejpalčivějších problémů, které provázely minulý ročník. Setkání se tentokrát konalo přímo v místě dění festivalu, tedy v Hronově.

Občané Hronova obdrží důležité informace přímo do mobilů

Hronov - S novou službou pro obyvatele přišlo město Hronov. Všechny důležité informace o dění ve městě budou všichni, kteří se do systému zaregistrují, dostávat formou SMS zpráv na displej svého mobilního telefonu. Aktuální informace tak bude mít každý občan hned po ruce.

Zpívání se líbilo, chtějí z něho udělat tradici

Hronov - Ani vytrvalý drobný déšť neodradil přes dvě stovky lidí, aby si přišli ve středu v podvečer zazpívat na hronovské náměstí vánoční koledy. Projekt Deníku „Česko zpívá koledy" natolik zaujal, že plánují pokračovat i v dalších letech a udělat z toho v Hronově tradici.

Spekulace ukončeny. Jiráskův Hronov se stěhovat nebude!

Hronov - Spekulace o tom, že nejstarší národní přehlídka amatérského divadla v Evropě Jiráskův Hronov je v ohrožení a bude se stěhovat jinam jsou definitivně zažehnány.

Osud Jiráskova Hronova je nejistý

Hronov - Poslední dobou se nejen po městě šíří zvěsti, že nejstarší národní přehlídka amatérského divadla v Evropě Jiráskův Hronov je v ohrožení. Potvrdilo se, že hlavní pořadatelé festivalu, a to Město Hronov a NIPOS Praha vstoupili na velice žhavou půdu a snaží se intenzivně jednat. Jaký bude další osud vyhlášeného divadelního festivalu je v současné době těžko předvídatelné.

Region si připomenul výročí vzniku Československa

Hronov /FOTO/ - Sedmadevadesáté výročí vzniku samostatného Československého státu si připomenuli v Hronově položením květin. Okolo dvacítky představitelů a zaměstnanců města se sešlo den před státním svátkem na náměstí, kde je místostarosta v krátkosti seznámil s významem 28. října pro naši republiku.

Opilec usnul na trávníku u cesty. Nevěděl, kde se nachází a co tam dělá

Hronov - Až na protialkoholní záchytné stanici nakonec skončil jednatřicetiletý muž z Náchoda, který si velmi společensky unaven v pátek ve čtyři hodiny odpoledne ustlal na trávníku u silnice v Hronově.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT