VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: HRONOV

Občané si stěžují na špatný stav chodníků. Město řeší priority

Hronov - Po delší době první vydatnější déšť odhalil špatný stav chodníků v některých částech města. Jedním z kritických míst je chodníkové těleso v ulici Palackého. Jedná se o úsek od křižovatky s ulicí Kudrnáčova k zimnímu stadionu.

Bývalá textilka hyzdí střed města. Řešení je v nedohlednu

Hronov - Rozsáhlý areál bývalé přádelny a tkalcovny n.p. Tepna, který stojí v těsné blízkosti parku a náměstí v Hronově, se pomalu rozpadá a řešení je v nedohlednu.

Na revitalizaci dvora se zatím nedostalo

Hronov - Dvůr za městským úřadem, kde stojí chátrající budovy a kůlny, čeká na celkovou revitalizaci. Kvůli ostatním investičním akcím se práce prozatím odložily.

Prioritou bylo dokončení kanalizace Zbečník

Hronov - Před rokem touto dobou vrcholily předvolební hony na hlasů voličů. Vítězové loňských komunálních už měli rok na splnění svých slibů, které lidem před volbami dali. Co se povedlo a co čeká na své řešení? Deník nyní nabízí shrnutí toho nejvýraznějšího, co se událo v Hronově.

Veteránisté provětrali naposledy své stroje

Hronov /FOTO/ - Než vypustí vodu z chladičů a zazimují své historické skvosty, vyjeli si o víkendu členové KHV Metuje na svou poslední letošní vyjížďku. Na trasu dlouhou 85 kilometrů se po ránu vydalo z polického náměstí třiaosmdesát posádek.

Country legendě tleskali lidé ve stoje

Hronov /FOTO/ - Zpěvák a kytarista František Nedvěd, jedna z nejvýznamnějších osobností české country, folku a trampské písně, vystoupil ve čtvrtek s kapelou Tiebreak v hronovském Jiráskově divadle.

Vyhrajte vstupenky na koncert

Hronov - Jedna z nejvýznamnějších osobností české country, folku a trampské písně, zpěvák a kytarista František Nedvěd přijede potěšit své příznivce ve čtvrtek 24. září do hronovského Jiráskova divadla. Na prknech divadla vystoupí v 19.00 hodin společně s kapelou Tiebreak.

Účastnice seminářů odjížděla nadšená

Hronov - Součástí divadelního festivalu Jiráskův Hronov byly také semináře a odborné dílny, určené pro všechny zájemce, kteří mají chuť se zdokonalit v některém z odvětví týkajících se amatérského divadla.

Divadelní festival považují za zdařilý

Hronov - Po sobotním stažení festivalové vlajky, která udělal za 85. Jiráskovým Hronovem definitivní tečku, si oddechla především ředitelka festivalu Marcela Kollertová a všichni pořadatelé.

Divadlo proměnila pestrá show

Hronov /FOTO/ - Unikátní projekce na budově Jiráskova divadla v sobotu večer zakončila 85. Jiráskův Hronov. Návštěvníci této show, vůbec prvního takzvaného videomappingu na Náchodsku, zaplnili téměř celé náměstí a žasli, jak promítané obrazce měnily dominantu náměstí k nepoznání.

Jelen přivábil do parku davy posluchačů

Hronov /FOTO/ - Na doprovodném programu 85. Jiráskova Hronova jsou návštěvníky oblíbené zejména koncerty na letním pódiu v parku Aloise Jiráska, které mají po celou dobu vysokou návštěvnost.

85. Jiráskův Hronov skončí bez ohňostroje

Hronov - Kvůli obavám z požáru za panujícího suchého počasí nezakončí letošní 85. ročník divadelní přehlídky Jiráskův Hronov tradiční velkolepý ohňostroj, který každoročně zaplnil náměstí diváky obdivujícími nebeskou ohnivou show.

Nejvyšší ocenění pro amatérské herce slavnostně převzala Ivana Richterová

Hronov / FOTO/ - Nejvyšším oceněním pro amatérské herce je udělení Zlatého odznaku Josefa Kajetána Tyla. Tato pocta se dostala rodačce z Police nad Metují Ivaně Richterové, která si na 85. Jiráskově Hronovu převzala Zlatý odznak J.K.Tyla za rok 2015.

Doprovodný program diváky baví

Hronov /FOTO/ - Festival amatérského divadla 85. Jiráskův Hronov běží na plné obrátky a nikdo si nepřipouští, že se přehoupl už do druhé poloviny a nezadržitelně se blíží den, kdy se uzavře poslední opona a Hronov na rok opět osiří. Vše ale běží jak má, jedno divadlo střídá druhé, a vystoupení baví stále diváky zaplněná hlediště.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT