VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: HRONOV

Jiráskův Hronov je za dveřmi. Vyhrajte vstupenky na představení

Náchodsko, Hronov /SOUTĚŽ DENÍKU/ - Už 85. ročník přehlídky amatérského divadla se zahraniční účastí  Jiráskův Hronov je přede dveřmi. Festival proběhne ve dnech 31. července až 8. srpna 2015.

Vstupu do parku Aloise Jiráska brání plot

Hronov - Rekonstrukce vstupu do hronovského parku má být dokončena do Jiráskova Hronova.

Druhý nejlepší juniorský plachtař v ČR je David Mach z Velkého Poříčí

Velké Poříčí - Plachtařské mistrovství juniorů v Křižanově prověřilo mladé piloty a ukázalo, kdo z nich je v republice nejlepší. Velice úspěšné to bylo pro juniory z Aeroklubu Hronov, který sídlí na letišti ve Velkém Poříčí.

Budoucí textiláci mají za sebou první rok školy

Hronov - Technické a odborné profese je pro některé firmy v dnešní době těžké najít. Mladí o ně nemají zájem. V Hronově a Broumově šli proto vlastní cestou. Střední průmyslová škola (SPŠ) Hronov spolupracuje s broumovskou textilkou Veba, aby vychovala budoucí textiláky a budoucí zaměstnance pro fabriku. První školní rok tak mají za sebou žáci oboru s výučním listem „výrobce textilií".

Na slavnosti školky také pasovali předškoláky

Hronov /FOTO/ - Slavností školky ukončily letošní školní rok děti z Mateřské školy v Hronově.

Roztržitá matka si zabouchla klíče v autě, zůstalo tam uvězněné malé dítě

Hronov - O tom, že roztržitost se nevyplácí, se přesvědčila mladá maminka, která si do uzamčeného osobního vozidla Škoda Octavia zabouchla patnáctiměsíční dítě a klíče od vozidla.

Justynka poskytuje seniorům azyl už 20 let

Hronov - Domov odpočinku ve stáří Justynka poskytuje seniorům důstojné zázemí už dvacet let. První klienty zde přivítali 1. dubna 1995. Od té doby se domov stále rozšiřuje a vylepšuje. Začátky ale lehké nebyly.

V hronovském parku doutnal strom

Hronov - V pondělí 25. května v osm hodin večer vyjížděli profesionální hasiči z Náchoda do hronovského parku, kde byl nahlášen doutnající strom.

Jiráskovo divadlo bylo plné dětského zpěvu

Hronov /FOTO, VIDEO/ - Dětské pěvecké sborečky z mateřských škol náchodského okresu rozezpívaly už po dvaadvacáté Jiráskovo divadlo na pěvecké přehlídce „Hronovský Skřivánek". V hudebním programu, jehož letošní téma bylo „Život na zámku", se představilo osm dětských sborečků.

Uctít památku vůbec nepřišli mladí

Hronov /FOTO/ - Sedmdesáté výročí od ukončení 2. světové války si připomenuli pietním aktem také v Hronově.

Chtěla s babičkou nakrmit vězně z pochodu smrti. Němci na ně namířili samopaly

Hronov - Pamětníků, kteří zažili útrapy 2. světové války stále ubývá. S jednou z těch, která poznala toto období z obou stran, se podařilo Deníku hovořit. Přes počáteční rozpaky se nakonec rozpovídala. A z jejích zážitků šel nakonec mráz po zádech i po sedmdesáti letech.

Čarodějnice letos přežila, nebylo ji kde upálit

Hronov /FOTO/ - Zahrada Domova odpočinku ve stáří Justynka v Hronově se ve středu odpoledne proměnila v čarodějnické rejdiště.

Domek Aloise Jiráska dostává novou střechu

Hronov /FOTO/ - Rodný domek hronovského rodáka, spisovatele Aloise Jiráska prochází velkou opravou. V minulém týdnu byly zahájeny práce na výměně střešní krytiny.

Petra Janů: V Náchodě jsem bydlela a pracovala v Tepně

Hronov /FOTO/ - Vystoupení stálice naší populární hudby, trojnásobné zlaté slavice a muzikálové zpěvačky Petry Janů zaplnilo v úterý 21. dubna do posledního místečka hronovský Čapkův sál. Hned první hity, které interpretka zazpívala v doprovodu své kapely Golem, rozproudily diváky a ze sálu bylo rázem slyšet, jak se přidávají.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT