VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: HRONOV

Zbečnický vandr si nejvíce užívaly děti, na trase je čekala překvapení

Hronov /FOTO/ - S blížícím se závěrem letní turistické sezóny odstartoval v sobotu třetí ročník pochodu „Zbečnický vandr". Start letošního ročníku byl kvůli budování kanalizace ve Zbečníku přesunut do Hronova k tenisovým kurtům. To ale účastníky neodradilo a na pěší trasy se vydalo přes sto turistů, na cyklo trasy vyjelo přes dvacet zapálených vyznavačů šlapání do pedálů.

Zvolte si svého starostu Hronova

Náchodsko - Čas komunálních voleb se blíží. Koho byste rádi viděli v křesle starosty? Vybírat můžete z lídrů kandidátek, a to od úterý 9. září do 3. října.

Rodičům i dětem odpadlo zdlouhavé cestování

Hronov /FOTO/ -  Hendikepované děti zahájily nový školní rok v nových prostorách. Město poskytlo prostory bývalé školní družiny v areálu Dolíčku na zřízení detašovaného pracoviště Mateřské a základní školy speciální NONA z Nového Města nad Metují. Dětem z Hronova a nejbližšího okolí tím odpadne každodenní zdlouhavé dojíždění do Nového Města nad Metují.

Stravování školáků z hronovských škol už je zajištěno

Hronov - Stravování školáků z hronovských škol po krachu zdejší hotelové školy, která obědy vždy obstarávala, je zajištěno. Včera už si školáci snědli svůj první oběd ve staronové školní jídelně.

Senioři mají příležitost zavzpomínat na mládí

Hronov – V Domově odpočinku ve stáří Justynka se vedení a zaměstnanci neustále snaží vylepšovat obyvatelům komfort pobytu a přizpůsobit jim prostory tak, aby jim co nejvíce připomínaly domov.

Poslední opona se zavřela, 84. Jiráskův Hronov je minulostí

Hronov /FOTO, VIDEO/ - V sobotu večer dospěly všechny programy festivalu Jiráskův Hronov ke svému konci a poslední opona se zavřela i za hrou Malované na skle. Tím se stal 84. ročník festivalu amatérského divadla minulostí.

Geokačeři a Lotři společně hledali poklady

Hronov /FOTO/ - Porcelánové součástky z elektrického vedení, koberce, stovky igelitů, pneumatiky a také injekční stříkačku. To vše ze země a z řeky před nedávnem shromáždila dvacítka dobrovolníků za jeden den společného úsilí: Udělat Hronov čistším.

Festival ochotníků se rozehrál

Hronov /FOTO/ - I když se program nejprestižnějšího amatérského divadelního festivalu, který je nejstarší tohoto druhu v Evropě, rozběhl naplno už v pátek, oficiálně byl 84. ročník Jiráskova Hronova zahájen v sobotu odpoledne, tradičně na schodech Jiráskova divadla.

Studentka: Na škole se skoro neučilo. Výběr školného je ale zajímal

Hronov - Na své studium zavzpomínala studentka třetího ročníku hotelové školy v Hronově Veronika Peštová, která školu po jejím náhlém konci nedobrovolně opouští. Vzdělání si bude muset dodělat na jiné škole.

Studenti si dokončí vzdělání na jiných školách

Hronov, Teplice n. Met. - To, že hronovská hotelová škola končí, je už tvrdá realita. Studenti však bez dokončeného vzdělání nezůstanou. Všechny, kteří budou mít zájem, je od září připravena převzít Střední škola hotelnictví a společného stravování v Teplicích nad Metují.

Senioři se dobře bavili při sportovních hrách

Hronov /FOTO/ - Po roce opět ožil Domov odpočinku ve stáří Justynka v duchu sportovních her. Letos si přijeli zasoutěžit senioři i z Milíčevsi, Lampertic, Pilníkova a Police nad Metují. Tématem byla pyžamová párty, a tak všechny účastníky vítal a obsluhoval personál oblečený do nočních úborů. Po přivítání sportovců ředitelkou Jitkou Ansorgovou celý personál seniorům zazpíval.

Studenti dostali poslední vysvědčení z hotelové školy

Hronov - Poslední vysvědčení v historii kdysi prestižní a vyhlášené hotelové školy v Hronově včera převzali studenti ze všech ročníků. Osud školy je už zpečetěný a v září zůstanou její dveře nadobro uzavřeny.

Stravování dětí řešili zastupitelé

Hronov - Jedním z bodů jednání hronovských zastupitelů ve středu bylo projednání, jak ukončit nájemní smlouvu s hotelovou školou, která má končit a jít do insolvence. Škola totiž zajišťuje do konce června stravování pro 250 dětí ze základní školy. Ty by tak zůstaly od září bez jídla.

Hronovské hádě bavilo diváky už po desáté

Hronov /FOTO/ - Letos už po desáté bavili malí herci publikum v Jiráskově divadle. Do jubilejního ročníku přehlídky dětských divadelních souborů „Hronovské hádě" se přihlásilo šest dětských souborů, a tak byl program rozdělen do dvou dnů.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT