VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: JAROMĚŘ

Město zahrad a parků na soutoku tří řek, královské věnné město s císařskou pevností Josefov. Místo, které zve k návštěvě svými památkami a kulturní tradicí. Leží v Královéhradeckém kraji, 120 km severovýchodně od Prahy. Dnešní historický střed města je trvale osídlen tisíc let. Na počátku 11.století zde založil přemyslovský kníže Jaromír hradiště a dal mu jméno Jaroměř. Od roku 1948 je součástí Jaroměře bývalé pevnostní město Josefov. V letech 1780 až 1787 tu podle vzniklo vrcholné dílo evropského urbanismu a fortifikačního umění. Největší turistickou atrakcí jsou podzemní chodby. Tajuplnost a romantiku josefovského labyrintu umocňuje osvětlení voskovými svícemi.Zdroj: www.jaromer-josefov.cz

Bývalou družku napadl před dvouletým synem

Jaroměř - Uplynulou středu kolem poledne museli jaroměřští policisté do jednoho z bytů, kam násilím a po předchozích výhrůžkách vnikl dvaatřicetiletý muž a stejně starou bývalou přítelkyní začal slovně a fyzicky napadat před zraky jejich vyděšeného dvouletého syna.

OBRAZEM: Když jde o život

Náchodsko /FOTO/ - Profesionální hasiči z Královéhradeckého kraje i z Polska se při kurzu záchrany z vody vrhli i do vodního válce. Zdolání jezu na Úpě u Zvole poblíž Jaroměře bylo opravdovou zkouškou odvahy. Hasiči ji potřebují při záchraně hazardujících plavců nebo vodáků.

Psům někdo servíroval maso se šrouby

Jaroměř - Pečená vepřová žebra „prošpikovaná“ šrouby. Tuto smrtící návnadu vyčenichal před nedávnem pes, kterého majitelka venčila v Jaroměři v ulici Obránců míru.

ČSSD v Jaroměři totálně vybouchla, 3,12% nestačilo ani na jeden mandát

Jaroměř - Tradičně slabou volební účast ukázalo sčítání lístků v Jaroměři, kde o složení zastupitelstva rozhodovalo jen 37,11% oprávněných voličů.

Alfu Romeo řídila žena pod vlivem drog

Jaroměř - Policejní hlídka v Jaroměři se koncem uplynulého týdne nestačila divit. Při kontrole automobilu Alfa Romeo, za jehož volantem seděla 23letá žena, se záhy po provedené zkoušce na návykové látky ukázalo, že je řidička pod vlivem drog.

Řidič neměl za volantem až do jara co dělat

Jaroměř - V neděli 30. září policisté při silniční kontrole přistihli za volantem muže, který řídil bez oprávnění.

Protipovodňové zábrany Jaroměři otevřely nové možnosti

Jaroměř – Právě končící volební období je poslední pro jaroměřského starostu Jiřího Klepsu. „Končím. Vnímám to tak, že dvacet let stačilo,“ říká jaroměřský starosta Jiří Klepsa, který se letos na kandidátce komunálních voleb neobjeví.

Záchranná stanice v Jaroměři se dostala z klinické smrti

Jaroměř - Krajský úřad hrábl hlouběji do pokladny a přispěl na chod jaroměřské stanice 350 tisíci korunami.

Pevnostní město Josefov přivítalo 2761 gladiátorů, z toho 660 dětí!

Jaroměř - Fenomén Gladiator race, tedy extrémního překážkového závodu, roste s každou akcí a nejinak tomu bylo i v Josefově při třídenním klání.

Umělecký Špitál Art si letos svým zaměřením a díly posvítil na odpady

Josefov - Není pochyb o tom, že planeta je zaplevelená odpadky, zejména plasty. Právě na tuto skutečnost chtěl upozornit i umělecký festival Špitál Art, který se konal v pátek a v sobotu v bývalé vojenské nemocnici.

Gladiátoři míří opět do pevnosti

Jaroměř - V unikátním prostředí josefovské pevnosti se o víkendu uskuteční závod Gladiator Race. Jedná se o dobrodružný překážkový závod v běhu extrémním terénem (bahno, voda, prudké výběhy, hustý les) doplněný o spoustu přírodních a umělých překážek.

Závod Gladiator race podruhé v tomto roce míří do Josefova

Josefov - Vyznavači extrémních překážkových závodů budou mít o nadcházejícím víkendu 31. 8. - 2. 9. svátek! Do pevnostního města Josefov totiž opět míří legendární podnik.

Zloději obrali školu o měděnou střechu

Jaroměř – Po dosud neznámém pachateli či pachatelích, kteří odcizili použité měděné šablony střešní krytiny o hmotnosti 40 až 50 kilogramů z budovy střední školy, pátrají policisté.

Při vážné nehodě byl mladý řidič pod vlivem alkoholu

Jaroměř - Policisté už mají výsledky rozboru vzorku krve šoféra, který je podezřelý ze zavinění vážné nehody ze soboty 28. července.

Josefovské louky sucho netrápí, umělý mokřad překypuje životem

Jaroměř – Zatímco většina Česka je spálená sluncem, ptačí park Josefovské louky překypuje životem.

Metaloví fandové se v Josefově chovali vesměs spořádaně

Jaroměř/Josefov – Policejní ohlédnutí za death metalovým festivalem Brutal Assault, jehož 23. ročník skončil v neděli, lze považovat za více než příznivé.

Metalový svátek provázelo vedro, pekelná rytmika však nikoho na popel nesežehla

Josefov – Drobný požár a výpadek elektřiny – to byly jen dva drobnější šrámy na tváři metaloveho festivalu Brutal Assault, kterým na šest dnů ožila minulý týden josefovská pevnost. „Jinak se to obešlo bez nějakých výraznějších zádrhelů,“ uvedl včera Radek Pavlovič z pořadatelského týmu, a dodal, že více než 130 kapel takřka z celého světa si přijelo poslechnout kolem 19 tisíc lidí.

Metaloví nájezdníci odtáhli

Jaroměř-Josefov /FOTO/ - Pět dní otřásal zdmi josefovské pevnosti metalový festival Brutal Assault. Přitáhl tisíce příznivců z Evropy i ze zámoří.

Divocí koně na okraji Hradce pomáhají rostlinám i motýlům

Hradec Králové, Josefov - Exmoorští poníci, kteří spásají hradeckou přírodní památku Na Plachtě a také ptačí park Josefovské louky „pečují“ o přírodu. Dobrý vliv mají na rostliny či motýly.

Na metalový Brutal Assault brutálně útočí také slunce

Josefov – Večírkem pro nedočkavé se od úterý Josefov změnil na pevnost, kterou dobývají tisíce černooděnců. Až do neděle se pod cihlovými zdmi bude odehrávat již 23. ročník největšího death metalového festivalu v Evropě Brutal Assault.

U Jaroměře se střetla dvě osobní auta, zranění jsou v nemocnici

Jaroměř - K vážné nehodě došlo v sobotu na hlavním silničním tahu z Hradce do Jaroměře. Záchranáři museli ošetřit pět zraněných. 

Ochránci přírody vypustili čápata do přírody

Jaroměř - V záchranné stanici JARO Jaroměř trvale hendikepovaní čápi bílí odchovali mláďata, která ochránci přírody vypustili do volné přírody.

Po kolejích to do Jaroměře přes tři týdny nepojede.

Jaroměřsko - Léto a prázdniny jsou nejen časem dovolených a cestování, ale také obdobím, kdy se pracuje na opravách a modernizacích železničních tratí. S nimi souvisí poměrně značné množství omezení.

Cizinci nakupovali za pět prstů, nejvíc je lákaly holicí strojky

Náchodsko - Po několikatýdenním vyšetřování policisté obvinili z krádeží tři cizince, dočasně pobývající v České republice. Z obchodů brali značkové holicí strojky, a to v drogeriích na Královéhradecku, Pardubicku a ve středních Čechách.

Dopravní nehoda v Jaroměři skončila pomačkanými plechy

Jaroměř - V ulici Na Valech zasahovali v pondělí o půl šesté odpoledne profesio-nální hasiči z Jaroměře. Došlo tu ke střetu dvou osobních automobilů.

Dávky hmotné nouze brala i na syna v dětském domově

Jaroměř – Trestní stíhání 35leté ženy z Jaroměře pro neoprávněné pobírání dávek pomoci v hmotné nouzi zahájili v těchto dnech policisté z náchodského oddělení hospodářské kriminality.

Jak se létá s piloty, co odmítají přímý směr? Je to krásné adrenalinové peklo

Jaroměř - „Před letem doporučuji zcela se vyhnout alkoholu,“ dával mi poslední rady Pavel Eichler v pozvánce na jaroměřské letiště, kde jsem si měl otestovat svoji odolnost při letu akrobatickým letadlem. A to ne ledajakým.

Hasiči mají výročí, koná se „Den IZS“

Jaroměř - U příležitosti 145. výročí SDH Jaroměř a 40. výročí profesionálních hasičů v Jaroměři se v sobotu v parku u ZŠ na Ostrově uskuteční „Den integrovaného záchranného systému“.

Lebedinský: Jak doma, tak i v Náchodě jsme mohli bodovat

Jaroměř – Velmi slušnou sezónu mají za sebou fotbalisté Jaroměře, kteří skončili v uplynulém ročníku krajského přeboru druzí za suverénním Náchodem. „Utekl nám začátek jarní části sezóny,“ ohlíží se za příčinami propastné ztráty na vítězný Náchod JIŘÍ LEBEDINSKÝ, končící předseda FK Jaroměř.

Na hladině řeky se objevila olejová skvrna, zasahovali hasiči

Jaroměř – Únik látky do řeky nad soutokem Úpy do Labe museli v sobotu po desáté hodině dopoledne řešit profesionální jednotka z Jaroměře a z centrální stanice v Hradci Králové a dále dobrovolní hasiči z Jaroměře a Černožic.

Dálnice na Smiřice nabírá další zpoždění

Jaroměř - V poslední možný okamžik se radnice v Hradci Králové zastala lidí v okolí dálnice a chce u autostrády více protihlukových stěn a obslužných komunikací.

Nemrava se obnažoval před ženou, sváděl to na velké horko

Jaroměř - Když mladá žena přistihla ve čtvrtek odpoledne nedaleko josefovské pevnosti muže, který se obnažil a ukazoval své intimní partie, zřejmě nevěřila vlastním očím.

Podnapilý mladík se chtěl prát, nakonec skončil na záchytce

Jaroměř – Až na protialkoholní záchytné stanici skončil agresivní mladý muž, který se první červnovou sobotu kolem půl osmé večer v Jaroměři na veřejnosti přestal chovat jako spořádaný občan.

Řidič popíjel už dopoledne, nadýchal 2,17 promile

Jaroměř – Strážníci jaroměřské městské policie přistihli v neděli krátce po poledni za volantem vozu muže s 2,17 promile. Informovala o tom včera mluvčí náchodské policie Eva Prachařová.

Vomáčkův memoriál přilákal symbolický počet účastníků

Jaroměř – V DDM Klíč v Jaroměři – Josefově se konal už 17. ročník Vomáčkova memoriálu – šachového turnaje mládeže. Ten nakonec přilákal symbolický počet 64 dětí z Královéhradeckého kraje, Pardubic a Prahy.

Sokolky vybojovaly osm medailí

Jaroměř – Za ideálního počasí odjelo na atletické závody do Jaroměře z náchodského Sokola 25 závodnic od nejmladších až po kategorii žen.

Záchranná stanice zvířat potřebuje sama zachránit

Jaroměř - Azyl pro zraněné živočichy je bez peněz sám v ohrožení.

Poctivých obchodníků bylo v Jaroměři málo

Hradec Králové/ Jaroměř - Mimořádná kontrola obchodů, restaurací a dalších provozoven v Jaroměři nedopadla příliš dobře: 60 procent kontrolovaných porušilo zákon.

Budoucí dálnice protíná na Jaroměřsku část kdysi hustě osídlené krajiny

Jaroměřsko /FOTO/ - Další výstavbě dálnice D11, jejíž pokračování bylo zahájeno na začátku týdne, předcházel největší archeologický záchranný průzkumu v historii České republiky.

V bylinkové zahradě se střetává celý svět

Kuks - Kouzlení a znalosti pětice zahradníků v Kuksu s rozpukem jara začínají probarvovat areál Hospitalu. Volně přístupná zahrada rozkvétá. Mísí se v ní barvy, stejně jako rozličné vůně bylin, zeleniny i ovoce.

Vyklubala se první čápata

Jaroměř - V jaroměřské záchranné stanici pro pro zraněné volně žijící živočichy se vyklubala první dvě čapí miminka.

S optimismem na Slováky: Lichotivý výsledek zůstává, jen soupeři se mění

Rychnovek-Zvole - Do hokejového mistrovství světa zasáhnou naši reprezentanti už za pár hodin. V den výročí Pražského povstání se od 20.15 hodin rozjede česko-slovenské derby. Páteční čtyři zápasy přinesly hodně branek i překvapení v podobě vítěze hostitelské země nad stříbrnými olympioniky ze sousedního Německa.

AKTUALIZOVÁNO

Opilý chodec blokoval silnici, řidič na něj zatroubil a dočkal se rozbitého skla

Jaroměř - Skutečně nepříjemné a velmi neadekvátní reakce od podnapilého chodce se dočkal řidič vozidla Octavia, který v časných minutách prvního májového dne projížděl Jaroměří. V Palackého ulici musel úplně zastavit vůz, protože mu cestu blokoval chodec.

Pes se vydal na průzkum, zachránit jej museli až hasiči

Jaroměř - Čtyřnohý průzkumník urazil kanalizací asi 200 metrů. Hasičům se jej podařilo najít a vyprostit.

Student přišel o wifi router, mobilní data i tisíce korun

Jaroměř - Na služebnu jaroměřské policie přišel tatínek jednoho studenta, aby ohlásil krádež wifi routeru a mobilních dat.

Zasloužilé šancováky zvěčnili na etiketě pevnostního piva

Jaroměř-Josefov - Jedinečnou možnost ochutnat pivo zvané „Josefovský Šancovák“, které bylo uvařené speciálně pro zahájení letošní turistické sezony, měli v sobotu návštěvníci josefovské pevnosti.

Na slavnostní vyhlášení ligy firem dorazil i bývalý kanonýr Koller

Jaroměř - V důstojnické besedě PDA v Josefově se už tradičně konal slavnostní galavečer 12. ročníku Jaroměřské PROST FAIN LIGY firem 2018 v halové kopané.

Večer pro dobrou věc pomáhal speciální škole i Martinu Zachovi

Jaroměř /FOTO/ - Jaro začíná v Jaroměři. Tímto heslem se řídí producent David Novotný a už po devatenácté uspořádal v městě Jaroměř jarní benefiční koncert s názvem Večer pro dobrou věc. Tentokrát pozval na prkna jaroměřského divadla zpěváky z muzikálů MammaMia!, Ať žijí duchové a Rocky. K nim se přidala stálice české hudební scény Jitka Zelenková.

Finiš Středočechů přišel pozdě

Jaroměř - Florbalisté Jaroměře postoupili do semifinále Národní ligy – Západ, když čtvrtfinálovou sérii s čelákovickou Orkou vyhráli 3:0 na zápasy.

V Jaroměři lidé protestovali proti Babišovi

Jaroměř - Několik desítek lidí se v pondělí večer sešlo na náměstí v Jaroměři, aby tu vyjádřili nesouhlas se současným politickým děním.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT