VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: JAROMĚŘ

Kostel si asi spletli s putykou

Jaroměř-Josefov - Jak na divokém západě to vypadalo na Štědrý večer před kostelem v Josefově, kde se právě konala půlnoční mše. Místo, kam většina lidí přichází za klidem a prožívat příjemnou atmosféru vánoc, si zřejmě parta mladíků spletla s putykou a do kostela v centru Josefova si to zamířili s hlučným pokřikováním a lahví alkoholu v ruce.

Na vánoční osvětlení domu se lidé jezdí dívat i z daleka

Jaroměř - Při přejezdu z Jaroměře do Josefova je už z dálky vidět výrazně osvícená budova bývalého zahradnictví. Patří Bauerovým, kteří se rozhodli navodit si tu pravou vánoční atmosféru ve velkém stylu. Na jejich vánoční osvětlení se chodí dívat lidé z okolí, některým tato podívaná stojí i za větší zajížďku.

Jaroměřští divadelníci mají ženitbu

Jaroměř /FOTO/ - Vrcholný projekt a historický milník souboru. Tak o nadcházející premiéře hry Ženitba, jež pochází z pera ruského dramatika Nikolaje Vasiljeviče Gogola, mluví ředitel divadla v Jaroměři a zároveň představitel jedné z hlavních rolí Josef Horáček. Poprvé v historii se totiž zdejší divadelní spolek spojí s profesionálním souborem, a tak se vlastně chystá ženitba na druhou.

Názvy ulic se změní, obyvatele to příliš nezajímá

Jaroměř - Pojmenování ulic a jiných veřejných prostranství musí být podle zákona o obcích jednoznačné. Proto musela Jaroměř nutně přistoupit k úpravě shodných názvů ulic.

Šla věšet prádlo, syn ji zavřel na balkoně. Hasiči museli odvrtat zámek u dveří

Jaroměř - K neobvyklému případu vyjížděli před nedávnem jaroměřští strážníci. V dopoledních hodinách jim zavolala žena, která zůstala uvězněná na balkoně.

Jaroměř rozdala ocenění osobnostem za kulturní činnost a sportovní výsledky

Jaroměř /FOTO/ - Myšlenka ocenit vybrané obyvatele Jaroměře za jejich kulturní činnost, sportovní výsledky a reprezentaci města vznikla před několika málo měsíci. Lidé měli možnost navrhnout kandidáty na základě výzvy zveřejněné v městském zpravodaji, odborná porota z nich potom vybrala třináct, kterým v úterý 17. listopadu předal starosta ocenění. Mezi nimi byli sportovci, vedoucí sportovních oddílů, divadelníci i kronikáři.

Bezdomovce okradli a lup zahodili opodál

Jaroměř,Josefov - Přepadení přišel před nedávnem nahlásit muž na služebnu jaroměřské městské policie. Uvedl, že ho na promenádách v Josefově přepadali tři nebo čtyři mladíci, kteří tam kouřili marihuanu.

Profesionální hasiči z Jaroměře zasahovali u dvou dopravních nehod

Jaroměř - Po deváté hodině dopoledne byli v pondělí 9. listopadu přivoláni profesionální hasiči k dopravní nehodě osobního a dodávkového automobilu, která se stala v Husově ulici v Jaroměři.

Zastupitelé budou ještě rok zasedat také on-line

Jaroměř - Koho zajímají zasedání městského zastupitelstva v Jaroměři, ale nemá možnost se jich účastnit osobně, může od jara sledovat online zvukové přenosy ze zasedání. Toto řešení má lidem poskytnout příležitost, jak mít přehled o dění na radnici z pohodlí svého domova. Zastupitelstvo nyní schválilo pořizování záznamů i pro rok 2016.

Nároďák v Jaroměři otevírají po 15 letech

Jaroměř - Když se Ctibor Podmanický a Martin Řehák rozhodli znovu otevřít kulturní dům v Jaroměři, tak zvaný Nároďák, lidé jen nechápavě kroutili hlavou. Budova z dvacátých let minulého století, kde se dříve konaly taneční zábavy a další kulturní akce, zela posledních patnáct let prázdnotou. Dvojice nadšenců začala s opravami na začátku září a již dnes večer přivítá Nároďák první návštěvníky na trojkoncertu českých kapel.

Pevnost Josefov si pochvaluje úspěšný rok

Jaroměř, Josefov /FOTO/ - Před sedmadevadesáti lety byl naposledy svěšen Habsburský prapor nad josefovskou pevností, skončilo tak období Rakouska-Uherska. Poslední říjnový den stejným způsobem ukončila pevnost turistickou sezonu. Kromě smutečního svěšení praporu si návštěvníci mohli prohlédnout podzemní střelecké galerie a ukázky střelby z hradeb.

Jaroměřská základní škola Na Ostrově slavila 130 let

Jaroměř - Před sto třiceti lety se poprvé otevřely dveře základní školy Na Ostrově v Jaroměři. Ve čtvrtek 22. října si lidé připomněli dlouhou historii školy. Pro současné i bývalé žáky a učitele bylo připravené odpoledne plné prohlídek školy a ukázek výuky, večer se oslavy přesunuly do městského divadla.

Hrozil výbuch na úřadě v Jaroměři. Hasiči evakuovali desítky lidí

Jaroměř, Hořice - Kvůli hrozbě uložení nástražného výbušného systému v budově úřadu na náměstí, museli včera 21. října hasiči evakuovat desítky lidí. Půl hodiny předtím byla stejná událost nahlášená v budově banky v Hořicích.

Jel do firmy, ale předtím požil alkohol

Jaroměř - Cesta do práce přišla draho 43 letého muže, který si před usednutím za volant přihnul alkoholu. V pondělí o půl desáté v noci ho policejní hlídka z Obvodního oddělení v Jaroměři po krátké jízdě za jeho vozidlem vyzvala k zastavení.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT